bugün

aldıkları para ile yaptıkları iş oranlandığında ortaya çıkan gerçek. bir öğretmenin yaptığı işi orta dereceli bir üniversiteden mezun olmuş herkes yapabilir. öyle abarttıkları kadar bir şey yok. basit matemetik, basit fen bilgisi. herkes biliyor bunları zaten. öğretmenler pedagojik olarak da çok sağlıklı bilgiye sahip değiller zaten oradan da vuramazlar. kabul edin hiçbir iş yapmıyorsunuz.
öğretmen olmayan ya da öğretmen bir akrabaya sahip olmayanların anlamayıp saçmaladıkları cümledir.
hele ki ilkokul öğretmenliği her babayiğidin harcı değildir.
amma ve lakin uzaktan görünen manzara hoş zaar.
öğretmenler candır. onlar bize atamızdan emanet. onlar iş yapıyor biz işi asıyoruz.
çocuğunuza bakınca anlaşılabilecek durumdur.
öğretmeninden öğretmenine değişen durumdur.
öğretmeni iş yapmıyor olarak gösteren zihniyetin çürük gerçeğidir.
eğer ideal insan yetişecekse bunu yapacak olan öğretmenlerdir.
Bütün öğretmenleri kapsayamayacak olan önerme. Kapsayanlara bakacak olursak ilk başlık yazarının öğretmeni gelir.
ailelerin vermesi gereken temel ahlaki eğitimdeki zaafların ceremesini çekmekten akademik çalışma konusundaki nitelik artırımına fırsat kalmadığından öğretmenler hiçbir iş yapmıyorlar doğru. belli bir yıl sonra bıkıyorlar, beziyorlar, sisteme adapte oluyorlar.
aileler mükemmel, üst idareciler harika, sistem muhteşem, öğrenciler süper... öğretmenler kaka. tamamdır.
idealist çalışarak, insanlar daha çocuk-genç yaştayken toplumdaki anormalliklerini azaltmaya ve kimi insanları adam etmeye çalışarak harcamaktadırlar tüm zamanlarını.
öğretmenlik mesleğini sadece günde verilen ders sayısı ve süresi ile kıyaslayan insan mantığıdır. evet belki günde taş çatlasa altı saat ders verilir. ama o altı saattin sonunda harpten çıkmış gazi gibi olup, istiklal madalyası isteyesi gelir insanın. o kırk dakikalık ders süresince hem ders anlatıp, hem sınıfın haylazlarını susturmak, hem ispiyoncusuna tatmin edici cevaplar verip, resmi sorumlulukları yetiştirmeye çalışmak maharet ister maharet. bu yüzden herkes yapamaz.
en çok saygı hak edecek mesleklerden birine yapılan hakarettir.
(bkz: mal müdürü)
öğretmenlik mesleği, sizin gibi fikir yoksunlarının elinde oyuncak oldu ya en çok buna canım yanıyor. aldığımız düşük maaş, sosyal hakların eksikliği, o kadar insanla uğraşmak falan değil de, işte bu yakıyor canımı.
"Öğretmenlerin aldığı para fazla" diyenlerin hepsine teker teker sövmeye hazırım. Yeterki ifşa olun bi cahil köpekler.

Bir öğretmen aile çocuğu.
Önermesini, evirip çevirip, bir yerlerine monte etmesi gereken, beyinsizlerin düşüncesidir.
''ya ben bu ile gitmem'' diyen öğretmenler için geçerli olan durum.

ayrıca (bkz: genç öğretmenler rahatsız)
Ogretmenden ogretmene degisir tabii.
demiş ki hz. ali : " bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum. " . genelleme yapmayın bir kaç öğretmenin yaptıklarından dolayı.
yani olaya senin yaptığın işi ben de yaparım tarzında bakarsak beyin cerrahı falan olmadığı müddetçe herkes birbirinin işini basit ufak tefek bilgilerle yapabilir o yanlış bir yaklaşım.lakin haklı olunan taraf harbi harbi götü devlete dayadım nasılsa diye ders işlemeyen derste öğrenciye koskoca metni bunu defterinize yazın deyip uyuyan,ders boyunca çocuklara çalışma kitabını çözdürüp kendi ıphone ile internette takılan öğretmenler oldukça fazla.bu adamlar yüzünden eğitim özelleşmeli diyorum bazen neden? çünkü bir adam o işi en iyi de yapsa da hiç yapmasa da aynı maaşa layık görülüyorsa kusura bakmayın ben böyle sistemin içine....
çoğu öğretmenin hiçbir iş yapmadığı gerçeği olarak değiştirilmesi gereken gerçektir. zira her meslekte çürük elmalar çıkar ama öğretmenlikte bu çürük elmaların sayısı bi hayli fazladır.
gerçek olmayan bilgidir.

en azından sınıf öğretmenleri için gerçek değildir. branş öğretmenleri için doğru olabilir.
30 tane salya sümük akan veledin etrafınızda ürtmenim ürtmenim diye dolaştığın düşünmenizi tavsiye ederim.

en azından şöyle düşünün sınıf öğretmenine anne baba dediğimiz bile olmuştur. onlar parayı hak etmesinde kimler etsin??
bilgi denilen geçmişten günümüze taşınan verilerin çocukken götten alınan 1 doz iğne ile kendisine geçtiğini düşünen insan hezeyanı.

öyle ya doktor olmasa da kanser ilaçlarını zaten eczaneler satıyor, doktorlar da hiçbir iş yapmıyor.

uçakları pilotlar uçutor, mühendisler de hiçbir iş yapmıyor.

suçlular kendi kendilerine cezaevlerine gidiyor, polisler de hiçbir iş yapmıyor.

belki alakalıdır şöyle bir şey buldum:

http://www.baktabul.net/n...ninin-calisma-yapisi.html
en çok tatili yap. emeğinden fazlasını al. hayla eylem yap para yetmiyor diye .
her bi siki geçtim de, lan o küçük küçük denyolarla uğraşıyorlar; boru mu amına koyayım? ben şahsen 2 saat bi veledi kaldıramıyorum, onlar tüm gün veledlerle uğraşıyorlar. en azından bunu gözönüne alalım?!
öğretmenin işi öğretmektir. ama, bazı eşekleri onlar bile adam edemezler.
eğitim fakültesi mezunu olmamasına rağmen öğretmenlik yapanlar yüzünden ortaya çıkan tespit.