bugün

bakın bana göre hiç bir meslek kutsal değildir.parasını aldığın hiç bir şey kutsal olamaz.öğretmenlik ne kadar meslekse kapıcılıkta çöpcülükte bankacılıkta bir o kadar meslektir.
şuan öğretmenler diyin hepinize 2 bin tl zam yaptım.ama asgari ücretlilerin minimum maaşı 5 bin tl oldu adamlar 1-2 ay sonra diyecektir'ki ya onlar 5 alıyor biz niye 6-7 bin tl alıyoruz ,bu adamlar mısır zamanındaki firavunlar gibi.ülkenin bütün yağını balını yiyorlar.ondan sonra en kötü şartlara biz sahibiz diyorlar.
yazın min 2 ay tatili olan bunlar
somestr tatilleri var
haftasonu izni olan bunlar
resmi dini tatilleri var
ikramiyeleri var
boş dersleri var
rapor alabiliyorar.
zaten ders şamata.ben anlatır geçerim gerisi sikimde değil modundalar.
daha ne istiyorlar anlamıyorum amk .
doğrudur.
fakat o zaman sizde öğretmen olun... dedirtir.
yıllarca üniversite oku, senelerce kpss ye çalış. atanmak kolay mı sanıyorsunuz?
öğretmen falan değilim. ama bu insanlar 6 ay yatarak para almak, 3 ay yaz tatili yapmak için vs yıllarını ders kitaplarına verdiler.
hayatlarının yarısı sıralarda dirsek çürüterek geçti. bırakın da keyfini sürsünler.
çok istiyorsanız okuyun sizde öğretmen olun.
Yatarak otomatik biçimde sınıf geçen ergenlerimize dert olmuştur.
sanki viruse ogretmenler sebep olmus gibi sacma sapan konusuyorsunuz. adamlarin ne sucu var? online egitimde canli olarak ders de anlatiyorlar ama ellerinden baska ne gelir? yattigi yerden ogretmenlerin iki kati maas alan milletvekillerini kimse konusmuyor nedense.
edit: iki degil dort katiymis.
6 ay öncesinde nasıl alıyordu sanıyorsunuz. %1 bile denilemeyecek idealist kısım haricinde öğretmenler de diğer devlet memurları gibi çokta bir efor sarf etmeden maaş alıyor zaten.
Helal olsun.
Sonuna kadar hak ediyorlar.

Millet vekilinden çok daha fazla çalıştığına eminim.
senede 7-8 kere meclise gidip binlerce lira kazanan milletvekilleri kadar yatmıyorlardır diye düşünüyorum.
Sanırsınız 6 aydır evimizde bizimleydi bunu söyleyenler. Komiksiniz yalnız.))
2 kuruş para aldıkları için sorun olmayan durum.
Aga bu öğretmenlere neden bu kadar yükleniyorsunuz her fırsatta ya. Olaylar bu şekilde gelişti ise napsınlar, istifa mı etsinler, ne istiyosunuz?
Her yaz bu insanların tatili konuşuluyor mesela evet uzun ve güzel bir tatil ama her mesleğin artı eksileri değerlendirilerek o meslek seçilir. Madem o kadar yatarak para kazanıyorlar siz olsaydınız öğretmen. 9 ay sizin o çeşit çeşit karakterde çocuklarınızla uğraşıp, eğitim ve öğretim veriyorlar. Zaten aldıkları 3 kuruş para.
Bence mesleklerinin artıları eksileri ile aldıkları para değerlendirildiğinde gayet makul.
derhal sağlık personeline destek olmak üzere vazifelendirilsinler.
,daha iyi şartlar için birlikte mücadele edeceğimize birbirimize düşüyoruz.
Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir.zaten herkes bu mesleği de yapamaz.
Bedava maaş alıyorlar,6 aydır evde yatıyorlar diye düşünmek bile ne kadar boş kişilerin oturduğu yerden fesatlıktan söylemidir.
Bu saçma söylemi öğretmenler için değil de başka boş beleşçiler için söyleyin Bi zahmet.
dünya daki salgın nedeni ile zoraki bir durumdan dolayı mecburlar.
Görevlerini yine de istenildiğinde yaparlar.
Aldıkları paraya laf söyleme düşüncesi bile hoş değil. Öğretmenlere biraz daha saygılı olalım.
bizleri küçüklükten itibaren eğiten öğreten, bu seviyeye gelmemizde katkıları olan değerli insanlar çok değerlisiniz.
Üfff.. kaç senedir troll'lerin konuştuğu mesele. Köy götüne afedersin.

Bir tane adam söyle , bunlara bok atmasın!
Şu kadrolu/sözleşmeli ayrımını ortaya çıkaranı komaya sokasım geliyor
Kadrolu diye adamın birsürü hakkı oluyor
Sözleşmeli/taşeron diye daha fazla çalışsa bile hiçbir hakkı olmuyor.

Mesela vekil öğretmenlik yapanlar pandemi döneminde aç kaldılar, işsiz kaldılar
Kadrolu öğretmenler vekil öğretmenlerin çalışırken aldığı maaşın 2.5 katını her ay aldılar. Adalet adalet adalet!!!!!
siz de öğretmen olun siz de yatın ne yapalım yani.
Kıskançlık kokusu aldım.
Avm güvenlikçilerinin beyanatı.
hepsine eyvallahta dolmuslarda otobüslerde ogretmenlere neden ayrıcalık veriliyor onu bir türlü anlamıyorum. kimse itiraz edemez asgari x2 maas alanlaradan ziyade asgari calısana gerekmezmi bu imtiyaz? (asgari ücretli degilim)
yanşlın var kekocan! 7 ay olacak ayın 15'inde . hatta hatta sizin gibi cahil sürüleri oldukça bu virüs daha da devam edecek ve bizler daha nice aylar yatarak maaş alacağız.
(bkz: kpss 2020)

Eğer istiyorsanız bir eğitim fakültesi bitiriyorsunuz. Sonra yukarıda bakınız verdiğim o leş sınava giriyorsunuz. ilkte olmayacak, cepte beş kuruşsuz 1 yıl daha çalışacaksınız. O da ailenizin durumu iyiyse tabi. Yoksa hem çalışıp hem kpss kasacaksınız. O sene de olmazsa bu böyle devam edecek. Gençliğiniz bir sınava çalışmakla geçecek. Arkadaşlarınız evlenecek, tatile gidecek, araba alacak ama siz 27-28 yaşınıza gelmiş ama hala bir çay parası bile olmayan bir yıkık olacaksınız. En sonunda turnayı gözünden vurup atanacaksiniz ve 5 bin TL maaş alıp bir Fiat-dacia marka araba alabileceksiniz. Siz buna dua edeceksiniz sevineceksiniz. Zira daha bir yıl önceki o fakirlik günleri aklınıza gelince şükredeceksiniz.

Sonra burdaki lümpen herifler gelip size çalışmıyor, bedava para alıyor diyecek. Anasına avradına küfür edip sözlükte başka başlıkları okumak için gezmeye devam edeceksiniz.

Edit: delikanlı isen bakınıza tıkla ve insanların yaşadığı stresi, baskıyı ve hayata karşı küskünlüğü gör. insanlar bu sınav için emek, zaman veriyor. Neden ? Özel sektörde 3 kuruşa insanların ruhunu emiyorlar çünkü. Tek istenen şey zamanında maaşı yatan bir işe sahip olmak amın evladı seni.
600 küsür vekilin aldığı maaş kimseye batmazken öğretmenlerle ne alıp veremediğiniz var bir anlasam...
sosyal medya da öğrenci ve velilerin saçma sapan sorularına hatta aynı saçma sapan sorulara defalarca sabırla yanıt vermek, uzaktan bişeyler yapmaya çalışmak yerine günde 7 saat derse nöbete razıyken ve bu sürecin oluşmasıyla zerre ilgimiz yokkken neden biz şampiyon?
şüphesiz 200 puan alan öğretmen oluyor yatmaları normal.
Bir ara müdür yardımcısıydim. Saat 14 'de bir öğretmen Arkadaş geldi. Sınıfından bir öğrenci bayağı rahatsızlanmışti. Hemen annesini aradım telefondaki kadın şuh bir kahkaha atti beni erkek arkadaşı sanmisti. Ben kızının müdür muavini olduğumu
Kızının rahatsız olduğunu hastaneye gitmesi gerektiğini söyledim. Gelemeyeceğini yoğun olduğunu söyledi. 112 telefon ettim yanında rehber öğretmeni gitti. Akşam
Rehber öğretmeni çocuğu eve teslim etmiş.
Aradan 2 hafta geçti. Derste telefon kullanmaktan bahsettiğim hasta çocuğun iki telefonu bana geldi birisi kendinin birisi arkadaşınınmis.
Biz okul olarak derste ders dinlemeyen talefonla oynayanların telefonlarına el koyuyor bir hafta vermiyorduk.
Akşam okul kapanırken çocuğun annesi koşarak geldi. El koyuğumuz telefonları hemen vermemi yoksa şikayet edeceğini söyledi.
Ben de hayatı umurunda olmayan çocuğun telefonu da umurunda olmasın kime şikayet edersen et! Çocuğuna bir telefon almakla annelik yaptığını mı zannediyorsun? Dedim.
Tehditlerine devam ederek çekti gitti.
Çocuklar evlerinizde rahatsızlığınız... siz evinizde iki çocukla baş edemiyorsunuz öğretmenler sınıfta 40 öğrencinin kahrini çekiyor.
Öğretmenlik sadece sınafa girmek ile bitmiyor. En az o kadar da eve iş götürüyor. Öğretmen dışında eve iş götüren kim var?
güncel Önemli Başlıklar