bugün

Öğretmenin eğittiği öğrencinin cebinde asgari ücretin 2 katı değerinde telefon olsun daha sonrada öğretmene asgari ücret verilsin. Ulan bu ne aşağılamadır be. Tamamen zekası geri kalan şahısların isteyeceği bir durumdur.
kimilerinin bir tanesine katlanamadığı 32 civarı çocukla uğraşıyor, onları eğitiyorlar aslında en az avukat kadar maaş almalılar ama..!
Bakale parada almayalim hatta babamizin hayrina 20 cocukla ugrasalim !
Sesim cikmiyor tum gun dur evladim demekten ama tabi yapmayan bilemez dedigim onermedir.
Asgari ücret vermeye gerek yok, direk asgari ücretli çalışanları öğretmen yapalım, olsun bitsin diyeceğim önermedir. Nasılsa bir baltaya sap olamayanlar herşeyi herkesten daha çok biliyorlar.
Bu ogretmen dusmanligi niye hayir yani ogrenci okula gitmiyorsa ogretmen gidip ne yapacak siralara mi ders anlatsin.
solcular arasında da yeni moda oldu bu öğretmenlere sataşma. siz hayırdır ne alaka yani?

bana kalırsa öğretmeninde doktoruna , işçisinden memuruna , hakiminden bilim adamına hepsinin maaşına zam yapılsın. neden çalışan insanların maaşlarına göz dikiyorsunuz , eksiğe eksik demek yerine onu da neden almak istiyorsunuz?
(bkz: sen önerme kardeş)
Hayatında ilk adımını öğretmenle atan, doğruları onlardan öğrenen ve öğretmenler tarafından eğitilip bu günlere getirilen birinin böyle bir önermede bulunması saçmalık. Bu kadar emeğe karşı daha fazlasını hak ettikleri gerçektir.

Edit: Düzeltme.
Sınıf ortamına 15 dakika bile dayanamayacak kadar sabırsız bir kendini bilmezin önerisisir. Sabah 5:50de kalkıp köye okuluma gidiyorum geldiğimde saat 14:30du. Yemek yiyip dışarı çıktım kobanili iki öğrencime bir arkadaşımın da maddi desteğiyle bir kaç kılık kıyafet baktım. Şimdi evde yarının ders planlarını hazırlıyorum. Evet hak ettiğimiz para asgari ücret.
atatürk, milletvekili maaşları konuşulurken öğretmenler kadar maaş almalarını istemiştir. nereden nereye geldik. öğretmenleri milletvekilligiyle eş tutan bir nesil yetişeceğine öğretmenlerin aldığı maaşı fazla bulan nesiller yetişmiş.
Kesinlikle katıldığım önerme hatta hiç almasınlar onlara verilecek maaşı tabi tenezzül ederlerse milletvekillerinin maaşlarina ekleyelim ..
Saatlerce ders verip 30 40 öğrenci ile uğraşıyorlar ilim irfan öğretiyorlar diye kendilerini ne sanıyorlarsa ..
kıyamet kopar. adamlar nasıl geçinecekler. bence bütün memurlar asgari ücret almalı.
Klasik Türkiye hastalığı. Kendi durumunu iyileştirmeye calismaktansa başkasını kendi durumuna indirmeye çalışmak. Ben devlet olsam çok severim böyle halkı. Böyle halka can kurban lan. Kardeşim kendi hakkını arasana sen neden kendine dert ediyorsun başkalarını?
kesinlikle katıldığım bir konudur. çünkü özel okullarda asgari ücretle çok daha kaliteli eğitim veriyorlar.
Bütçesini yan gelirle destekleyip; Avrupa i arabaya binen, lüks semptlerde oturma hayali kuran, çocuklarımıza yeteri ilgiyi göstermeyen öğretmenlerimize birisi birşey mi dedi?!!!!
öğretmenlere asgari ücret vereceksek imamlara part time ücreti ödemek gerekir.

Adam günde toplasan 2 saat çalışmıyor. Bir dünya maaş alıyor.

Aldığı paranın ne kadar helal olduğu da ayrı bir tartışma konusu.
öğrencileri kotulemekten başka bir işlevi bulunmayan şahıslarin asgari ücret alması için açılan kampanya. gördüğünüz gibi,daha türkçeyi bile ogretemiyorlar.
Tatilimiz bol, maaşımız yerinde, keyfimiz gıcır. Isterseniz kına bile yakarım.
seni kim okuttu yavrum? hakaten yazık olmuş sana.
böyle yetişen öğrenci ancak böyle isteklerde bulunur işte.
Asgari ücret de cok bence ogretmenler bir lokma bir hirka felsefesiyle calissin.
Eğitimci milletvekili maaşı alsın ancak eğitim versin salla başı al maaşı yapmasın. Eğitim önemli.
komik bir çağrıdır. doktorlar da asgari ücret alsın öyleyse. olur mu? öğretmenin ne iş yaptığını bilmeden, empati yoksunluğundan ileri gelen böyle saçmalıklara sadece gülüyorum. öğretmen, günde 3-5 saat çalışan ve o saatlerde de yatan, yılda 5 ay tatil yapan, çapsız kişiler değil mi size göre? her neyse. ne yazsam boş. şunu şuraya bırakayım da birileri okuyup bir şeyler anlarlar belki:

http://www.ogretmendiyari...im-aciklamasi-h74877.html
bu başlık altında öğretmenlere çakmaya çalışan arkadaşların öğretmenleri, ülkemizde öğretmen maaşlarının ''düşük'' olması nedeniyle geçim derdine düşmüş, hayatla pençeleşen kişilerdir. bu yüzden olsa gerektir ki bu arkadaşlarla pek ilgilenememişlerdir. birçok konuda rahat olmayan öğretmenlerimiz -maalesef- böyle rahatsız bireyler yetiştirmiştir.
Nesin sen anadoluya bir üniversitede 250 puanla girmiş bir mühendis mi? Ben bir öğretmen adayıyım ve 400 lü puanlarla bölümüme girdim. iyi bir öğretmen olmak için eğitim alıyorum ve 12 yıllık okul deneyimimde gözlemlediğim kötü öğretmenlerden olmamak için elimden geleni yapıyorum. Şimdi uza burdan.