bugün

dayak yasak dayak çocuğun psikolojisini bozuyor deyip durdunuz yıllarca alın size şiddetin alası. ben bir sınıf öğretmeniyim eğer benim öğrencilerimin biri buna benzer bişeye yeltenirse o zaman canına okurum onun.
edit:ben her çocuğun dövülmesi gerektiğini kesinlikle savunmuyorum. benim burada sözünü ettiğim dayak caydırıcı nitelikte olan dayaktır. ve bir çok otorite tarafında abartılmadığı sürece işe yarayan bir etkendir. ben henüz mesleğe başlamadım ama staj yaptığım dönemde dayak yiyen ve yemeyen öğrenciler arasındaki farkı gördüm. bazı öğrencilere yaptıklarının yanlış bir davranış olduğunu belirtmek onun o davranışı tekrarlamasını engellemek için hiç de yeterli olmuyor inanın. ama öğrencinin kulağını bükseniz ertesi sabah velisi pat diye karşınıza çıkıyor çeneye başlıyor ve bu davranış öğrencinin yaptığını biraz daha meşrulaştırıyor. ben üniversite eğitimimin yanısıra ekstra çocuk psikolojisi üzerine aldığım eğitimler doğrultusunda bunu söylemekteyim. ayrıca şunu da belirteyim ki stajyer olarak görev yaptığım süre içerisinde öğrencilerin en çok sevdiği stajyerlerden biri bendim. ama dediğim gibi bazı durumlarda bu silahı kullanmaktan çekinmek o kişinin ileriki yaşantısında da bu dahranışların abartılı biçimde sergilenmesine davetiye çıkarmaktadır.
--spoiler--
Öte yandan, okul yakınlarında bulunan evine giderek mutfaktan ekmek bıçağı alan öğrenci annesine "Kendimi de herkesi de bıçaklayacağım" diye bağırdı.
--spoiler--

arkadaşlar bunu 20 seneden aşağısı kesmemeli şuna bakın küçük psikopat. hem de öğretmen kadınmış yuh ki ne yuh.
bence burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta, annenin, çocuğunun evden bıçakla çıkışından sonrasında polisi aramış olması. anne korkuyor kendi çocuğunun psikolojisinden, ne yapacağı belli olmaz diye düşünüyor ki arıyor polisi! yoksa çakarsın ağzına tokadı, alırsın elinden bıçağı olur biter. (çok rica ediyorum, çocuğa şiddete çekilmesin bu cümle zeka küpleri tarafından.) kolay mı öyle evden elinde bıçakla çocuk göndermek.

bu olaya giden yoldaki en önemli faktör anne baba eğitimsizliği. Be kadın, sen kendi çocuğundan korkarken, nasıl oluyor da bir tedavi görmeden okula gönderiyorsun? belli ki var bu çocuğun psikolojisinde bir patlak. bu ne gerzekliktir? muhtemelen de evde çok zarar yapıyor diye mutlu bile olunmuştur gönderilirken. kapının önünde kedi köpek keseceğine öğretmen kessin ama değil mi?

peki bu çocuğun psikolojisinin bozulmasına sebep olan nedir? tabii ki burada bahsettiğimiz sadece bu çocuk değil, hepsi. eğer sen sırf kendi zevkin bozulmasın, gidip içerde çocukla oynarken dizin kaçmasın diye, çocuğu da dizinin dibine oturtup ne kadar ruh hastası dizi,film varsa ona da izletirsen, yeter ki sussun diye internetin başından neden kalkmadığını sorgulamazsan, "karıştırmayayım şimdi, sarmasın bana" dersen, kusura bakma ebeveyn kardeş ama her birimiz her an senin çocuğun tarafından bıçaklanabiliriz zaten. ya da "dur çocuum ben bir geçeyim" diye kenara kaysın istesek, bacağımızı kıracak bir tekme yiyebiliriz.

illa ki de tanımsa, ruh hastası yapılmış çocuktur, nettir.

edit: imla
kurşuna dizilmesi gereken öğrencidir. yaş farketmeksizin.
yeni nesil öğrencilerin ne kadar şiddet yanlısı olduğunu bir kez daha öğrendiğimiz acı haberdir.

işte bu öğrenci kafasına gözüne küreğin tersini yemeyi hak ediyor.
4+4+4 sistemiyle birlikte önümüzdeki yıllarda çokca sık rastlayacağımız bir durum.
lisede olsa dengesiz ergen psikolajisi derim, atarlanmış genç derim de ilkögretim ne lan.
yok artık dediğim durumdur. 14 yaşında bir çocuk nasıl bir psikolojide yetişmiş olabilir d eöğretmenini bıçaklayabilir. aileler bilinçsizce çocuk yaparsa olacağı bu!
hiçbir çocuk o hale durduk yere gelmez, burada öncelikle sorgulanması gereken öğretmendir, daha önce neler yaptı çocuğa da bu hale geldi,

hadi diyelim öğretmen masum, o zaman da aile sorgulanmalı, evde yaşananlar çocuğu bu hale getirmiş olabilir, eğer aile de masumsa, çocuğun arkadaşları ile ilişkiler sorgulanmalı.

ben de küçükken aklımdan geçirmedim değil, ilkokul öğretmenimi öldürmeyi düşündüm, çünkü o noktaya beni getirdi, ama o günlerdeki sabrım sayesinde şimdi hayattadır. zannederim o çocuk o sabrı gösteremedi, yazık olmuş her ikisine de.
milyonlarca ogrenci icersinde tek bir ornege bakarak cocuga siddeti savunabilen sinif ogretmenlerini gostermisdir. (lutfen mumkunse birakin o meslegi , pazarda limon filan satin hem sizin hemde cocuklar icin daha hayirlisi) ,

gumbur gumbur gelen ucuzu olaydir. cocugun davranislari,sozleri,tehditleri, polisin okula kadar gelmesi ama malesef sistemin kendisinden kaynaklanan yetersizliginden dolayi tedbir alinamamis bir insan hayatini kaybetmisdir.

bu tur cocuklar daha olayin ilk evresinde psikolojik tedavi , denetim gormesi zorunlu hale getiriilmelidir. aile okula cagrilmali gerekirse bir donem uzman bir psikologun denetiminde tedavi gormeye zorlanmaliydi .
o değil de kaç yıl yer acaba.
4+4+4 yüzünden öğretmenini bıçaklamış öğrenci. hep bunlar 4+4+4'te öğretiliyor zati. yersen.
şiddet içerikli oyunların yeterince fazla olmasıyla birlikte televizyondaki saçma sapan dizilerde insan canına kıymanın sıradanlaştırılması ergenliğe yeni adım atacak ya da ergenlikte olan gençlerin sağlıklı düşünüp sağlıklı kararlar almasına engel teşkil etmektedir. bu durumun düzeltilmesine önayak olacak kurumlar öncelikle ve en önemlisi olan aile olmakla birlikte rtük ve bilişim sektörünü elinde tutan kesimdir.

edit: ergenler eksileriyle kendilerini gösterdi.
nerden baksan 20 yıl yiyecek öğrenci!dir. daha önceden tehditten dolayı defalarca şikayet edilmiş polis gelmiş gitmiş vs. tasarlayarak adam öldürmekten 20 yıldan az yemeyecektir. bu arada ailesine de 10 ar yıl ceza verilebilir.
yaşı küçük amcası denilerek pedagog gözetiminde bir ruh hastalığı hastanesinde bir kaç yıl yatıp çıkacak kişi.
öğretmenini 12 yaşında zannetmiştir.
(bkz: hamile öğretmenini karnından bıçaklayan piskopat)
ergenlere öğretmenlik yapmanın ne kadar zor olduğunu gösteren olay.
ortaokul ve liselerde eğitim vermeye çalışan öğretmenlerin allah yardımcısı olsun.
malesef insan hayatını bu kadar ucuz ve değersiz gören, "öğretmen kabahatlidir kesin, öğretmen kaşınmıştır" diyen ve bu noktada beynim işlevini kaybetti mesajı veren kişileri gözler önüne sermiş olaydır.

o zaman şöyle bir şey yapalım: öğretmenine sinir olan öğrenciler öğretmenini öldürsün, öğrenciye sinir olan öğretmenler de öğrenciyi öldürsün, olsun bitsin herkes kurtulsun. hatta mesela, senin çocuğun hiperaktifin önde gideni, derste sıraya oturmak bilmeyen, laftan anlamayan, bırak öğretmeni senin bile anası/babası olarak laf geçiremediğin bir çocuk olsun. derste öğretmeni zıvanadan çıkarsın, sinirden deliye döndürsün,saçını başını yoldursun. yani senin o "öğretmen hak etti" dediğin duruma öğretmen düşsün, "öğrenci hak etti" diyebilsin, tutsun senin çocuğunu bilmemkaç yerinden bıçaklasın, öldürsün. olur mu?

ya da şöyle bir şey: senin annen/baban öğretmen olsun, sınıfındaki bir kenar mahalle delikanlısı sırf sinir olduğu için (hani öğrenci haklı ya?) anneni/babanı öldürsün. olur mu?

naaahhh!! olur. (bkz: ateş düştüğü yeri yakar)
o zaman görürüm öğrenci haklı bikbikbik diye konuşanları. o zaman görürüm insan hayatını bu kadar ucuz ve değersiz görenlerin o öğrenciye sövüp saymalarını... hey yavrum hey. kolay öyle uzaktan konuşmak. kolay öyle ota boka bahaneler uydurmak. ama her daim "ay o çocuğun da kim bilir ne derdi vardır ay canımm" demeyi pek seviyoruz. pek bayılıyoruz eli bıçaklı manyaklara "psikolojik" zırvalar uydurmayı.

14-15 yaşındaki beyni gelişememiş çocuk mu karar verecek kimin neyi hak edip etmediğine? öğrencinin sinir olacağı çok şey bulunur. öğretmen iyi niyetle gülümser, sinir olacağı varsa "hoca bana bakıp gülüyo benle dalga mı geçiyo" der yine sinir olur, al sana öğrenciye göre bir "haklılık" sebebi. sen çocuğu yetiştireme, doğru düzgün bir "toplumda yaşayabilme" adabı edindireme, çıksın sokağa önüne geleni bıçaklasın, sonra da onlar hak etti.

böyle düşünenler de neleri neleri hak ediyor da yapmıyoruz işte.
agzina agzina vurulasi ogrencidir.
12 yaşındaki çocuktur.
12 yaşındadır!
çocuktur!
Çocuktur!
insanlık ne hale gelmiş... o çocuk yaptığının anlamını kavrayamıyor... idam etmeli demek ne kadar kolay çözüm.
çocuktur!
onu yetiştiren, daha doğrusu yetiştiremeyen eğitim sistemini idam etmeli önce...
onunla ilgilenmeyen ailesini idam etmeli.
idam çözümse.

Edit: bu çağda hala dayakla eğitimi savunan sözde pedagojik formasyonlu özde cahil ve aciz öğretmen zihniyetinin içine .........

Edit2: bir çocuğu kurşuna dizmeyi, idam etmeyi, öldürmeyi, mezarda gübre yapmayı, hapishanede tecavüz edilmesini ağzından salyalar akarak hayal edebilen sapıkların ta ...........

Edit3: çocuk lan o! Sizin eseriniz.
okullarda ve özellikle aile içinde verilen eğitimin, terbiyenin hiç iyi olmadığını gösteren olay. eğitim sistemimiz çözüldü, ailelerimiz çözüldü. aile görgüsü değişikliğe uğradı. aileler çocuklarına terbiye vermedikleri gibi çocukların yaptıkları her hareketi korumakta. çocuklar saygıdan ve görgüden yoksunlar. bu halde çocuklar doktorda öldürür, poliste öldürür, öğretmende bıçaklar, dağa da çıkar.

böyle gitmez, hükümetin, yetkililerin şapkayı önlerine alıp düşünmeleri gerekiyor. buna benzer olaylar her gün oluyor. resmen travma geçiriyoruz.
döl israfı orospu çocuğu. bir öğretmeni bir anneyi öldürmek bu kadar mı kolay lan. ama o olağanüstü süper adil adalet sistemimiz yüzünden 5 yıl yatar sonra sokaklara bu sefer sadece öğretmen değil doktor mühendis falan da öldürür annesiz ibne.
(bkz: idam cezasının geri gelmesi)
Hadi aile anlamadı çocuğun pisikolojisinin bozuk olduğunu -maddi imkansızlıklar ve cahillik diyelim- öğretmenleridemi anlamamış? E kendi elinizle engellemiyerek yaptınız bu çocuğu böyle.
Okul güvenliği neredeydi?
Sorularını akla getirecek olaydır.
güncel Önemli Başlıklar