bugün

insanlıktan nasibini almamış boş tenekelerle aynı sözlüğü paylaşan yazarlardır.

Kedi Ulaşamadığı ciğere mundar dermiş hesabı..

Edit: vizyonsuz insanların "barajı geçen öğretmen olur" ifadelerine maruz kalırlar. Ve yine Aktüaliteden o kadar uzaklardır ki yeni nesil öğretmenlerden bir haberlerdir.
Ablalarım, abilerim 21. yüzyıldayız sizin zamanları geçtik. Bu tarafa gelin siz de, daha başka burada her şey.
öğretmen olmuşsunuz ama..
Ben de öğretmenim, öğrettiğim şeyler farklı tabi.
Hatırlamaları enteresan yazarlardır. Malum mesleğin icrasından hayli uzak kalıyorlar.
Saygı duyarız.
15 senelik öğretmen. türkçe öğretmeni. aynı zamanda tiyatro eseri ve kitap yazarıyım. boş tenekelere duyurulur. kıskanacağınıza sınava girin, kpss, atama v.b 10 sene sonra öğretmensiniz. hadi bakalım.
Benimdir. Yattığım yerden senelerdir para kazanmaktayım çünkü atanamadım. Kazandığım para harçlığım, günlük 10 lira.
(bkz: öğretmen adayı olan sözlük yazarları)
şu anda yolun yarısındayım, okurken bile zaman zaman geriliyorum şu atanma muhabbetinden dolayı. gerçi branşımdan dolayı bir nebze avantajlı hissetsem de genel olarak korkuyorum.
zaten çevredemdekilerden “yyaaa inş hemen atanırsın çoook zoorrr” triplerini gördükten sonra korkmamak imkansız.
O kadar çoklar ki. Kendi içinde de sınıflandırmak zor. Boş olanları sözlükte baya kalabalıktırlar.
Ekşici öğretmen düşmanı artıkların bolca eksileyeceği kutsal eli öpülesi insanlar.
son derece saygı duyduğum insanlardır. bazı geceler "usta öğreticiiii" diye bağırırım. hürmet ve muhabbetlerimle efendim.
Sırf eğitimci olduğu için böylesine sarkastik ve matrak sohbetlerin geçtiği yerde saygı gözeten kişilerdir.

Pardon da aklı melekeleri düzgün çalışan bir eğitmenin burada takılma amacı sadece sosyal analiz olabilir, onu yaparken de saygı beklememeli.
Vasıfsız bir egitmen olduğu için burada takiliyorsa zaten mesleğinin ardına sığınamaz.
Mesleklerine değil kişilere saygı göstermeyi ve gösterilmesi gerektiğini öğreneceksiniz
pandemi doneminin en karli cikanlari.

heralde yatarak 50 kilo almis + 1 de cocuk yapmislardir.
vakit cok olunca napacan.
Ben de kendi çapımda öğretmenim. Hem de çocuğumun ilk öğretmeni.

Tabiki sepette illa bir kaç çürük çıkabilir ama işini layıkıyla yapan bissuru öğretmen var işte onlara saygımız sonsuz ..
Bütün azgınları buraya mı denk gelmiş yoksa hepsi mi azgın bilemiyorum.