(bkz: öğrenim kredisi 500 ytl olsun)
2008 yılı için 160 lira olması öngörülen ögrenci kredisi.
öğrenci milletinin hayatta kalmasını sağlayan kurtarıcı. *
2007-2008 yılında yapılan başvurular için 9 küsür bin ytl senet imzalamanız gereken burstur.
ayın 7 si pazartesiye takabül ettiği zamanlarda cuma günü mesai saati bitiminde yattığı bilinmesi gereken para. örnek verecek olunursa pazartesiyi beklemeden bugün * paranızı çekebilirsiniz.
2002 mezunu olmama rağmen henüz ödemediğim, abiminde ödemediği, abimin abisininde ödemediği, katkı ve öğrenim olmak üzere iki çeşidi olan, g.tümde patlaması muhtemel kredi.
iş hayatına atıldıktan sonra bunu geri ödemekten kaçan bünyler vardır.
(bkz: ayıp lan ayıp)
(bkz: tüyü bitmemiş yetim hakkı)
geri ödemesi zor olsa da asla pişman olmayacağım bir kredi çeşididir. çoğu öğrencinin de kesinlikle bu paraya ihtiyacı olur. uzakta okuyunca ev ahalisinden öyle zart zurt para istenemiyor maalesef.
mezun olduktan sonra paşa paşa geri ödenen kredidir. ödemiş miyimdir ? hayır. deli gibin de faiz biniyor. ulan aklıma geldi yine bak.

- moralim çok bozuk hamdi.
mezun olduktan 2 yıl sonra ödenmeye başlanan kodumun kredisidir . adama sormuyorlar ki işin var mı kardeşim , çalışıyo musun ediyor musun ?... eskiden bu kredinin ödenmesi küçük ücretler karşılığında kolayca yapılmaktaymış . hele devlet personeliyseniz ,657, maaşınızdan minik minik kesintilerle bu iş yapılıyormuş .

şimdiyse geri ödemeyi belirli bir süre yapmassanız , günlük kol gibi faiz uygulaması vardır , iş evinize haciz gelmesiyle sonuçlanmaktadır. ayrıca askerlik dışında kesinlikle geri ödenmenin ertelenmesi söz konusu bile değil .dikkat edin yiğitlerim , tufaya gelmeyin , yaymayın kendinizi .
%20 zam geldiği kulislerde konuşulmaktadır. hadi hayırlısı diyor şimdi spor haberlerine geçiyoruz.
2008 yılında sadece 10 ytl artış göstererek yatırımcılarını ve hayranlarını şoka sokan devlet kredisi.

Sabah güneşin alnında kuyruğa girmeyelim düşüncesiyle gece 00.01 sularında çekilme adeti tüm ziraat bankası şubelerinde geçerlidir.

Hatta gündüz kuyruk çok olur mantığıyla gelenler güzel bir kuyruk oluşturur.
Bugün, acaba bayram oncesi bir kıyak yaparlar mı diye kyk web sitesine girdiğimde yatırıldığı yazısını gorup ohannes dememe, daha sonra bankamatik onunde heyecanlı dakikalardan sonra got olmama sebep olan devlet kredisi. Tabi onceki aylarda bu gibi durumlarda dakika dakika takip edip saat 22.46'da* yattığını tespit ettiğim için bugün hala yatabiliceğini düşündüğüm kredidir.

Ayın 26'sında* yatarsa bir rekora imza atacaktır.
öğrencilik yıllarında baldan tatlı gelen, geri ödeme zamanı gelince adama çok pis koyan, kredi yurtlar tarafından üniverstite öğrencilerine aylık olarak verilen para.

zorunlu değilseniz almayın arkadaşlar sonra cidden çok pis koyuyo ödemesi.
bugün yediğimiz hurmalara tekabül eder. *
şakirtlerin gayriresmi bir projesidir ayrıca. her okutulan şakirt işe girdikten sonra kendisine harcanan parayı geri ödeyecektir. böylelikle öğrenim için para toplanmayacak.
mezun olduktan sonra "ulan keşke almasaydım" demiyen varsa gitsin bankadan kredi çeksin, har vurup harman savursun, aynı mantık. alan varsa şimdiden bir kenara ayırsın, altın alsın, yatırım yapsın, geri ödeme için hazırlansın. hiçbir şey için geç değil.
devlet babanın kaşıkla verip kepçeyle aldığı öğrenci yardımı.*
yarından itibaren 180 lira olan kredi. yeni paraları da ilk kez orada elimize alma fırsatımız olacak. ama bunu koleksiyon amacı ile saklayabileceğimizi sanmıyorum.
gerçekten ihtiyacı olmayanlara kesinlikle alma-ma-larını tavsiye edeceğim geri ödemeli para.

bu entryi ödeyenler çok iyi anlar, hali hazırda alanlar ise zamanı geldiğinde hak verecek. yani bu objektif birşey. tabi mezun olur olmaz iki bin tl'lik bir iş bulursanız o başka...
3 ten fazla dersten kalındığı takdirde başbakanlık bursu öğrenim kredisine dönüyor. * * *
edit: bu 3 dersten kalma durumu, tek dönemde mi yoksa bir yılda mı emin değilim. 1 yılda 5 dersten kaldım, ocak ayına geldik hala burs alıyorum anlamadım, bilemedim ben, heyecanlandım hem şimdi. * * * *
kredi yurtlar vadisi'nden alınan bir kredi çeşidi.
sene içinde ıvırzıvıra harcamadan iradeli davranılıp dokunulmadığı takdirde yazın her türlü hayali gerçekleştirmeye yetebilen para. yiyin koçlarım helali hoş olsun.
Üniversite öğrencisinin zaten hazır olmadığı hayata katıksız ve yüksek meblada bir borçla başlamasına neden olan kredi.
mezun olduğunuz andan itibaren haşııırt!! diye faiz binen kredidir..haa öğrenciykene yemesi de ayrı bir güzeldir orası ayrı..