bugün

Evlenince siliniyorsa, tüm kalbim ile tekliflere açığım.
Yaz döneminde sigortalı çalışınca kesiliyor mu.
doktora öğrencisine aylık ne kadar vermektedir merak edilmekte.
Lisans öğrencisine 400, yüksek lisansa 800, doktoraya 1200. Ödemesi kanırtır yalnız. idare edin almayın.
12.600'e imza atarak 3 senedir aldığım kredidir. Ekstra artırımlarla bana 13.000'den fazlaya mal olacak kredidir aynı zamanda.
Ama sor sözlük, aldığına pişman mısın diye. Hayır değilim. ihtiyacım vardı ve aldım. Mantık bu kadar basitken, yine de insanlar tarafından anlaşılması hayli güç olur. O yüzden de size tavsiyem, "Niye aldın, nasıl ödeyeceksin?" gibi sorularla yaklaşanlara aldırmayın.
senelik veya 5 aylık almayı düşündüğüm geri ödemeli devlet kredisi.

bu şekilde alan veya bilgisi olan varsa yeşillendirmesi önemle rica olunur.
Geri ödemesini hapis cezası olarak ödemeyi düşündüğüm devlet kredisi.
Harcarken guzeldır. iş ödeme kısmına gelince güzelliğinin geçici olduğunu anlarsınız.
bizde harcadık siz gibi sizde ödeyeceksiniz biz gibi. geçmiş olsun şimdiden.
sadece fakirlerin geri ödemeli aldığü kredidir.
öde-ye-meyerek(!) en sonunda işi e hacize kadar vardırdığım lanet borç. yahu devlet dediğin kredi mi verir, burs verir ki okusun millet. anayasada yazan sosyal devlet ibaresi var ya, tamamen kolpa. yapılandıra yapılandıra bir hal oldum sözlük.
Bu krediyi alıp istediğimiz zaman iptal ettirebilirmiyiz ?

Ve faiz ne kadar biniyor bilen varsa yardım etsin lütfen
devletin parası kimsede kalmaz. çok faiz binmeden yapılandırın ve ödemeye başlayın. ben yaptım oradan biliyorum. hem de faizli ödedik amk. bu yapılandırma ne sikime yaradı anlamadım.
en sonunda yapılandırıp ödemeye başladım, inşallah biter.
Faizi oldukça düşüktür. Çektiğimiz öğrenim kredileri ile kira ödedik, emlak sektörü gelişti. ilçelerde dahi rezidanslar yapıldı, müteahhitler lükslerine lüks kattılar.

Sonra bizler güç bela iş bulduk ve ilk iki senemşzdr bu paraları ödemeye çalıştık. Bazen iş bulamadığımız için ödeyemedik.

13000 lisanstan 8000 yüksek lisanstan girdi söylemesi ayıp, bu sırada evi arabası tarlası tokadı olan arkadaşlarım burs alırlardı. Şimdi doktora için 100/2000 bursu alıp bu borcu bursla kapatacağım.

insan nefret ediyor.
"devlet herkese burs versin" düşüncesi ne kadar saçmaysa bu devletin verdiği öğrenim kredisinin faiz içermesi de o kadar saçma bence de.
Az önce cumhurbaşkanı ögrenim kredisinin avantajlarini anlatirken. " kredide faiz yok biliyorsunuz" dedi.

Yoo gayet var. Catir catir ödetiyor ustelik devlet *
1 aydır bekleyiş sürüyor. Yeter...
borçlar siliniyormuş hadi yine iyisiniz z kuşağı.
Söylenen kadar yüksek geri ödemeler talep ediyorlarsa , , , evlilik kredisinin yerini alır.