bugün

Ben çocuğum parayı yellozlarla barda yesin diye köpek gibi çalışmıyorum. Bi zahmet kendi poposunu yorup para kazandığında içip sıçsın.
Milletin ne yaptığı sizi niye geriyor, yaş olmuş kaç ailelerini bile ilgilendirmez, ilgilendirmemeli. Hele sizi hiç ilgilendirmez. Üniversiteye gidenlerin birçoğu aile ortamından uzak kalmak, askerliği ertelemek, ortam yapmak, yeni insanlarla kaynaşmak için gidiyor bunu biliyoruz elbette, derslere gelmeyip arkadaşlarına imza attıran, sadece vize ve finallerde okulda görülen kendi parasını kazanıp barlarda vakit geçiren onca üniversiteliyi gördük, görmekteyiz. Ama şu var ki size ne bu durumdan, size bir zararı, en önemlisi size girip çıkan bir durum mu var. Alkolik olup götü başı dağıtıyor ise uyuşturucu müptelası ise bu onun sorunu, sizin değil.
corana herşeyi bitirdi.
Gelmiş gene "benim doğrularıma göre yaşamayan yanlış yaşıyordur"cu andavallar.
Ülkede bütün dertler bitti gençlerin bütün sorunları çözüldü, geriye tek bu sorun mu kaldı? Gençler hakkında gündeme getirilmesi gereken o kadar çok konu varken bunu düşünmek, dert etmek saçma bir durum. Gençler ülkede durmak istemiyor, boş yere okuyor, bu hayattan çalıştığının karşılığını alamıyor, işsiz mezunlar haline geldiler ya da işsiz mezun olacaklarını bile bile okuyor ki bu durumun stresi ayrı bir şey, çoğunun da psikolojisi bozuldu. Temel ihtiyaçlarımızı gündeme getirmezken lüks zevklerden bahsediyorlar. Ulan önce temel haklarımıza kavuşalım.
görsel
o ergenler starbaksdalar.
çocuğunuz sıçmayacak, sadece abartmadan arada iki bir şey içip kafasını dağıtacak. afiyet olsun. böyle yobaz olmayı taliban'dan mı öğrendiniz amk?
içeni dert ettiğiniz kadar kuran kurslarında darp edilen, tecavüze uğrayan çocukları, Allah lafını ağzından düşürmediği halde ülkeyi soyup soğana çeviren "alnı seccade gören"leri dert etseniz o içenlerin yarısının içmek için sebebi kalmayacak .
içeni dert ettiğiniz kadar kuran kurslarında darp edilen, tecavüze uğrayan çocukları, Allah lafını ağzından düşürmediği halde ülkeyi soyup soğana çeviren "alnı seccade gören"leri dert etseniz o içenlerin yarısının içmek için sebebi kalmayacak .
Akp sayesinde ,o kadar zam yaptılar ki anca evde icebiliyorlar.
yıl olmuş 2021 ve şu saatten sonra z kuşağının laf söz ile baskılanabileceğini hiç zannetmiyorum. bahsedilen eylem iyi veya kötü fark etmez, her türlü özgürlüğün kısıtlanmasına karşı ve alkol, sigara gibi şeyler kullanmayan biri olarak herkesin özgürce kendi kararlarını vermesinden yanayım.
Ekşicilerin ta amk. iyi oluyor dediğim durumdur. Oh oh...
1997 yaş 20 ,kalfa iken haftalığı alır,en az 2 arkadaşımı çağırır sakarya’da kafayı çekerdik,ben en az 6 bardak içiyordum hesaplayın,aq yetmez yan masalara patates kızartması,limonlu havuç salatası,antep fıstığı gönderirdik,yetmez rumelide tuzlamamızı içer gece 4,5 gibi eve taksi ile giderdik,bu masraf şimdi en az 750 ,1250 arası tutar,şimdi kendim evde sofrayı zor kuruyorum,geçen gün sakaryada 40-60 yaş arası yaşıtlarımın gittiği yere oturdum,garsonun asık suratından dolayı 2 bira içip kalktım 60 tl hesap verdim.
para yok oğlum para. her şeye her hafta zam geliyor ama gelir artmıyor. öğrenci adam ailesinden aldığı üç kuruş harçlıka geçiniyor. bir bira en az 25 tl nevizade'de. 5 tane içse 125 lira. yanında patatesi vs. en az 150 lira.

haftada bir yapsa ayda en az 600. adamın aylık harçlığı bundan hallice. kim nereye takılıyor.
Başlığı açan muhtemelen ekşi yazarı ve eğleniyor.

Gelelim konuya içememeleri gayet normal çünkü ateş pahası amk.
Her gün içen bir çalışan olarak ben zor gidiyorum bara ogrenci nasıl gitsin amk.

Öğrencinin barda pubda ne işi var diyenin de ta bacısını sikiyim.
Koronadan sonra bitti o işler. Ayrıca evde takılmak gibisi var mı ya rahat rahat al içkini çağır bi kaç kişi takıl, manyak manyak tiplere de denk gelmezsin böylece. Bir de saat 00.00’dan sonra barlarda publarda müzik kesiliyor o konuya hiç girmiyorum şimdi.
güncel Önemli Başlıklar