bugün

DUNYANIN EN SORUMSUZ VE EN KOLAY ISI EN AZINDAN BIZIM ULKEMIZDE
hayatın en mayhoş,en sarhoş,en aşık,en tatlı,en tatsız anlarını içinde barındıran, insanın hayatındaki deliliğe yaklaştığı en yakın dönemdir.
hayatın en güzel yılları ekmek elden su gölden hesabı.
ya da olmamak.
işte bütün mesele bu.
öğrenci olmayanın bilemeyeceği durum.dağınık ev veya yurt odası...ders notları ama hiç bir zaman çalışılmaz.dağ gibi bulaşık...
üniversite öğrencisi ise hayatın ne kadar zor olduğunun farkına varır.
öğrenciyken dersler, sınavlar, ödevler nedeniyle bıktıran fakat öğrencilik bitince deli gibi özlenen dönemlerdir.
lise sonuna kadar herkesin nefret ettiği ama üniversiteye gelince kıymetini anladığı şey..
paranın olmadığı fakat deli gibi mutlu olunan yıllar, daha sonrasında hatay zart diye çıkıyor insanın karşısına... okumak hayattır.
üniversite de yapılması durumunda süper meslektir..

- hacı benim yerime imza atsana şeklinde dersi asmalar
- bir ton yerden alınan burslar
- baba kitap alıcam para gönder şeklinde ki hayırsız evlat tripleri
- sinemada,otobüste,,vs,, daha az para ödemek **
hayatın en rahat yıllarıdır.
bankamatiklere duygusal bir bağ ile bağlı olmaktır. * * *
(bkz: parasızlıktan okula gidememek)
bir is sahibi olana kadar tatilde olmak.
otobüse indirimli binmek
sinemaya indirimli girmek
bazen polis konrtolunden sıyırmak * *
zekat kabul edebilmek
öğrenci olmak zor iştir.en çok koyanı ise eşşek kadar olmanıza rağmen baba parası yemenizdir. bunun çözümleri var tabiki ama onlarda işi iyice bok edebilir.
aç olmaktır.
genele uymak,çıkıntılık yapmamak adına; durumu olanın "öğrenciyiz,açız eheh,öğrenciliği dibine kadar yaşıyorum,cebimde 5 kuruş yok süperiz üstat", çalışkan olanın "son gece sabahladım bi tek valla yav nasıl koydum çocuğu anlayamadım,benden olamaz bu çocuk, üff bu okul ne zaman bitecek yaa " edebiyatı yaptığı bir garip insan topluluğu.* *
tam - öğrenci ayrımındaki her türlü ticarette avantajlı olmaktır.
bira şişesindeki balıktır.
baba parasıyla sorunsuz bi yaşamdır.ekmek elden su gölden lafının karşılığıdır bi anlamda.
anne babaların anlayamayacağı ya da anlamak istemeyeceği sorunlarla boğuşmaktır.
insan ömrünün yaklaşık ilk çeyreği.
öğrenci olmak; kısaca burada olabilmektir.
Çünkü okuyoruz ve yazıyoruz.
dünyanın en keyifli mesleğidir.
bittiğini anlayınca sudan çıkmış balık gibi olmak geri dönmeye çalışmak ama dönememek ve akabinde çoğunlukla işsiz kalmaktır.