bugün

öğrenci evinde yaşamak için yapılması gereken gereksinimlerdir.

- hiç bir boktan anlamayın.

- batak, okey, 51 gibi kahve oyunlarına aşina olun. bilmiyorsanız öğrenin öyle gelin hem bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp..

- eve girer girmez camları açın.. evdeki öğrenciler farketmeselerde ev apış arası kokmaktadır...
(bkz: girer girmez evden ayrılmak)*
-piste olsa mutlaka bir terlik bulun, çoraplarınızı önemsiyorsanız.
-mümkünse mutfağa girmeyin, bilimum küf,mantar, pislikten cirit atan böcekimsiler bön bön suratınıza bakabilirler.
-oyun oynayacaksanız, klavyeyi tercih edin yada joystick in beyaz bir tarafı olup olmadığını inceleyin.
180 derece dönmek, uzaklaşmak o ortamdan fütursuzca.
kuru da olsa en azından bir ekmek getirmek. malum açlıktan ölüyor olabilir ev ahalisi. *
kulak tıkacınızı ve gaz maskenizi yanınıza almayı unutmayın.
düzenli:
(bkz: dökülenleri toplamak)
(bkz: yemek hazırlamak)
ilk bi koku yüzünden öksürmek.
selam vermek. ne olursa olsun sonuçta ev ve içerde insanlar yaşıyor.
güvenlik için başa kask takmak.
ayakkabıları çıkartmak.
bir an önce o evden uzaklaşın.maazallah bütün bulaşıkları size yıkatırlar.
paçaları sıvayın bi ilk.
gaz maskesi takmak.
galoş giyin.*
- acil çıkış kapılarını belleğe kaydetmek.
- evde yaşayan türlerin kalplerini kırmadan alternatif ben kalkayım bahaneleri üretmek.
Ev sahibinin kapıya astığı tabelayı önemsemek. ''Kendi sağlığınız için baretinizi ve gaz maskenizi takmayı unutmayınız.''
teke zortlatması oyununu öğrenin...
bir evde yaklaşık 30 kişi kadar yaşadıkları varsayarsak hoplaya zıplaya ilermeniz gerekmektedir.
burnunuzu tıkayın. malum koltuk arkasından çorap çıkabiliyor.
koltuğa, midere vesaireye oturmadan önce iki kere düşünün, kontrol edin. kalem, kumanda, telefon gibi eşyalar her tarafta olabilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.*
ortamdan mümkün olduğunca kendimizi korumalı ve önlemlerimizi almamız gerekmektedir. ( galoş, bone, gaz maskesi, çelik yelek vs. )
yatıya kalacaksanız yastık örtüsü getirin. olmadı tişörtünüzü feda edin.
terlik giymek.

ulan amma da kötülenmiş öğrenci evleri. oysa ki ben hayatım en güzel günlerini geçirdim orada. tamam bir kadının kaldığı ev kadar temiz ve düzenli değildi ama güzeldi be.
(bkz: dekontaminasyon).
eğer birazcık insanlığınız kaldıysa evde yiyecek içecek birşeyler var mı diye sormak? zira eve o kadar çok giren çıkan olur ki evde bırak yiyecek birşey kalmasını eğer ev ankaradaysa ve suda egodan krediyle yükletiyorsa içecek arsenikli su bile yoktur.