bugün

ortalıkta ben en iyisiyim, her seyin en iyisini ben bilirim edasıyla dolasmaya neden olan sey
geçen konuştuğum helikopter pilotu arkadaşımın dediğine göre kaza yapma olasılığı çok yüksek olduğundan pilot yapmıyorlarmış...
bu kişiler genelde grup çalışması yapmaya yanaşmazlar zira diğerleri olsa olsa ona köstek olurlar.her işi tek başlarına yaparlar sonra da bundan şikayetçi olurlar.
(bkz: burnu buyuk kısılıkler)
Pohpoh perisi olmakla alakalı bir şeydir kendisi.Kişi çocukluğundan beri ailesi ve çevresi tarafından şımartılır bir dediği iki edilmez,el bebek gül bebek,eli sıcak sudan soğuk suya sokulmadan ve bilumum deyimlerle büyütülür.Daha sonra büyüdükçe etrafındaki karşı cins tarafınan da aynı ilgiyle karşılaşınca ego iyice nal gibi olmaya başlar.Tabi bu fiziksel güzellikle de alakalı birşeydir.Bir de bunun yanında sosyallik,aktiflik te varsa bünyede,birtakım yetenekleri olduğu düşünülüyorsa ve ona keza zeki de sayılabilecek bir kafa yapısına sahipse,ateşle yaklaşmayınız.iyice yaş ilerleyip,ortalama bir üniversitenin vasat bir bölümüne de girince,megolamanlık had safhadadır,küçük dağların mucidi benim yürüyüşü eklenir bir de bünyeye.Artık gelsin topluluklar gitsin sportif faaliyetler ben mükemmelim, bakın bakın bişey anlatçamanatemalı bir ifadeye bürünür sima...E tabi bir de bir akımın öncülerinden olmak gerekir artık,kişiye göre rocker,loser,gothic,metalci ya da hip-hop çı olunur,o kesim gibi giyinilmeye başlanır,özenti kıyafetler,ondan bundan arak makyajlar,takılar başgösterir vücudun muhtelif yerlerinde.Böyle böyle üniversite hayatı biter,e artık bi iş güç sahibi olmaya gelmiştir sıra.Dananın kuyruğunun koptuğu yer işte burasıdır,artık aileden düzenli bir şekilde gelen para,bir telefonla istenen lüksler dönemi *sona ermeye başlamıştır.Bir süre işsiz güçsüz sürünüldükten sonra iyi-kötü bir iş bulunur ve yaşam mücadelesi,ekmek kavgasıve akabinde hanya-konyakavramlarının ne olduğu anlaşılır.Burun yavaş yavaş sürtülür,ilkgençlik yıllarında edilen o büyük laflar,hayatın anlamını kavramış edalar,narsistik söylemler unutulmaya başlanır,bunların hiçbiri patronun karşısında sökmez zira,bir adet kuzuya dönüşmüştür o çokbilmiş kızımız/oğlumuz.Sonra evlilik,ortayaş bunalımları,menopoz teyzelik devrinden sonra histerik krizler halinde magolamanlık hafif hafif el sallar bulunduğu yerden,ama nafile,kaderin sillesi,feleğin çemberi derken o eli çoktan kırmıştır hayat...
(bkz: fth)
ben merkezcilik..
Tam olan özgüvenin arta kalanı bünye için israf olarak düşünülüp
eksik olanlara dağıtılabileceği gibi eksiklik günlerinin de geleceği düşüncesiyle beynin bir yerine stoklanabilirde.
kişiyi yanlış emellere saptırabilir.
özgüven özürlü yurdum koca götlüsü varmış gibi yapar.
dış çevrede pek hoş görünmeyendir. moderasyondan isteğim başlığı, ajdar anık başlığına yönlendirmeleri...
fazlası ameliyatla alınır.
sebebi kişinin eksiklikleridir. bir eksiği ve psikolojik bir sorunu olmayan bir insan her konuda ondan iyi ve kötü olan insanların varlığından ve bu durumun tüm bireyler için geçerliği olduğu gerçeğini rahatlıkla kabul edebilir. sınıfın en iyi resim yapan öğrencisi olmanız sizi o okulun resim dersinde en başarılı öğrencisi yapmaz. eğer en başarılı öğrenci sizseniz bunu sizin birilerine değil birilerinin size fark ettirmesi gerekir.
hayal kırıklığı yaratır, hem kendinde hem çevresinde...
minübüste sıkışan camı açamayınca bitecektir.
götü kalkık diyoruz biz kendilerine halk dilinde. cehalet mutlulukturdan geliyor bu. kendilerini öylesine yeterli hatta fazla görüyorlar ki yaşadıkları ortama komik oluyorlar. yazık.
2010 dünya kupası maçlarında forlan'ın gerçekleştirmiş olduğu hadisedir.
özgüven gerektiren konulara göre değişir,kimi zaman yararlı olup kimi zaman sizi kötü yola düşürebilir.
ukalalık, burnu büyüklük, her şeyi ben bilirim edalarında gezmek, kendini beğenmişlik, insanları küçük görmek gibi etkileri beraberinde getiren durum.
Buna sahip olan şahsa göre, dünyanın dönüş hızıyla götünün kalkması arasında doğru orantı oluşturacak olan durum.
herşeyin fazlası zarar evladım.
(bkz: buldumcuk)
insanı maymun eder.
narsist yaklaşımdan başka bir şey değildir kuşkusuz. kısacası bir hastalık.
sandalların önde gideni