bugün

baba parasıyla bir şeylerin sahibi olarak adam olacak insanın yaptığı utanmazlık.

%100 burslu okuyanlara söz yok.

bunları böyle yollayan ana babaya yazık.
Özel üniversitede okumanın birilerine niye battığını anlamadığım başlık. %100 burslu okudum ve paralı okuyup benden başarılı birçok arkadaşım vardı. Sırf öss-ygs-lys gibi sikimsonik sınavlarda belli bir puanı yapamamak neden bazı meslek dallarında okumaya engel olsun ki? Adamın parası var bastırıyor okuyor. Evet bazılarının okumakta falan gözü yok. Ama özel okulda parasıyla hava atmaktan başka bir meziyeti olmayan bazı piçlerin, olmayan parasıyla hava atma derdine düşmüş versiyonları da devlet üniversitelerinde var abi. Piçlik parayla değil yani.
Parası olsa hemen özel üniversiteye gidicek kıskanç kişilerin zoruna gitmiştir.
paran varsa yancıkta.
Belli özel üniversiteler ve bölümler haricindekilerin dahil olmadığı topluluk.
özel üniversitede madamların okuduğunu anladığımız durum.

(bkz: madam)
koç üniversitesinde tıp fakültesi okuyorsa işlerin değişeceği durumdur.
ezberi sağlam ve sisteme iyi entegre olarak öss gibi salak sınavları rahat geçecek kafaya sahip adamların yediremediği durumdur. *
sınav dönemi yaşamaya ara verip derse gömülen, sonra da bi' daha iflah olmayan insanın pok atmasıdır.
devlet ya da özel.. ne okuduğun üniversite ne de çevren senin kim olduğun konusunda seni damgalayamaz. bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim saçmalığı bu dönemde işlemez. adam ol da nerde olursan ol.
Anlam veremediğim bir olaydır. Şimdi bazı bölümlerde sınır geldi. Adam 40 bine giremezse tıp okuyamıyor. isterse 500 milyar versin. Şimdi adam 40 bin yapmış, özelde ücretli tıp okuyor. Valla ben önünde saygıyla eğilirim. 40 bini de herkes yapamıyor şimdi. Sırf okumuş olmak için okuyanlar var,o kısmında haklı olabilirsiniz. Fakat, genelleme yapmak yanlıştır.
Burslu okuyanların alınmaması gereken başlık.
güncel Önemli Başlıklar