bugün

ünlülerin olmayan hayatı.
(bkz: özel hayat)
Acaba umumi hayat var mı diye düşündürten sıfat tamlaması.
Bir de bu hayatın kaç kişiye kadar özel olacağını düşündürten tabir.*
umuma açık olmayan/ olmaması gereken hayat.
orda burda sözlükte vs. linç edilen hayattır. fanteziler, fetişizmler, arzu ve tutkular, bedenlerin sevilen yerleri, deneyimler, şehvetler, sevgililer ve sevişmeler anlatıldığında artık özelden çıkıp genel olan, ortalık malı olan hayatlardır. o kadar genel olurlar ki, o kadar basitleşirler ki "el alem"le sözsel paylaşımlara sunulduğunda, aslında sözcüklere sığmayacak o duygular, istekler veya o dakikalar konuşma dillerinin basitliğiyle o kadar çirkinleşirler ki, geneli de yırtıp genelev den kirli olabilirler...
bilgisayarınıza bir takip programı atıldığı zaman, tüm mahremiyetinizi kaybettiğiniz ve kendinizi çıplak hissettiğiniz özel olma özelliğini kaybetmiş hayat. artık tüm şifreler değişmiş, özel hayata saldırı başlamıştır. gazanız mübarek olsun. halbuki herkesin özel hayatı kendine özel.
Türk milletinin özellikle Özal gibi güya muhafazakar bir adamın iktidara gelmesiyle toplumsal değişim sürecinde kapitalizme, kapitalist efendilerin doğulu halkları eklemlendirme şekli olan hastalıklı biçimde eklemlenmesiyle toplumsal röntgencilik, kendine bakmadan milletin tepesine ahlak muhafızı geçinme, empati yapmama gibi sorunlarla hastalıklı bir biçimde yaklaştığı hayattır.

Konuştuğu her üç sözcükten biri Küfür olur, televizyonda bir ünlü damarına onlarca kez basılıp bir kere küfredince ve bu da görüntülenince arsız arsız o görüntülere prim verip karşısındakini ulu-orta, insan olduğunu unuturcasına eleştirir.

sanki karı içerisinde yüzüyormuş, servis edilen görüntülerdeki kişinin yerindeymiş, benzeri özgürlüklere, ortama sahipmiş, denk gelmiş ve onlara karşı koyup Peygamber gibi ahlak abidesi kesilmiş de Milletin yaşadığı hayatı yerer de yerer.

Orada burada illegal olarak yapılan telefon görüşmelerinin servisleri dinler dinler, yine en zeki, en idealist insan boyutuna bürünüp ahkam keser.

Uzun lafın kısası cinsiyetçi bir yaklaşım olmakla beraber malesef ki uygun sözcükleri bulamadım Orospu ağızlılıkla tecavüz edilen hayattır ve Türk Milleti içerisinde giderek yaygınlaşan patolojinin göstergesidir bu tecavüzler.
günümüz türkiye'sinde yok öyle bir şey ,yandaş değilsen genel hayatın var.
16 yaşındaki kızları becerebildiğimiz, çalıştığımız kurumların paralarını kendi zevkimiz için çarçur edebildiğimiz hayattır.
bir arkadaşımın başına gelmiş nahoş bir diyaloğun merkez noktasında ki söz öbeğidir.

+:kız napıyon? akşam bize gelsene, sevişiriz biraz..
-:aaa..! manyağa bak, utan, utan! evli değil misin olm sen!!
+:benim özel hayatım kimseyi ilgilendirmez.
ben de olmayan bir hayat türüdür.
türkiyede olmayan doğal özgürlük.
türkiye'de hiç önem verilmeyen bir insan hakkı. ülkemizde daha insanlar kendi inancını kimse karışmadan yaşamıyor. yazık yani...
dır dır ile işkenceye dönen erkeğe öz bir hayat tarzıdır.
işlerine gelince özel hayat derler. Magazin programları kaldırılsa hepsi sıçarlar amınakoyum.
Avrupa insan Hakları Mahkemesine göre kişinin iç çemberi dışında bulunan başkalarıyla ilişki kurduğu alandır.
Türkiye şartlarında olmayandır çünkü merak eden bitmez .
Başında özel ibaresi bulunsa da, üstüne vazife olmayan, ilgili ya da ilgisiz herkesin merak ettiği hatta kurcalamaya bayıldığı hayattır.
Muz cumhuriyetlerinde olmasa bile, birçok avrupa ülkesinde ihlali durumunda ağır cezaları vardır.
Kişinin kendine özgü yaşayışı, yaşama tarzı, kendisini ilgilendiren tutum ve davranışı, öz yaşam, özel yaşam anlamına gelir ancak ünlülerin de özel hayatı olabilir ama mesleki hayatları da var. Aşk ilişkileriyle ve mesleki yaşamlarıyla ilgili şeyler oluyor sanırım genelde magazin hayatlarında ancak aşk haberleri de normalde özel hayatın içinde olur ama ünlüler ünlü olup halk da merak ettiği için halk da öğreniyor.
Türkiye'de saygı duyulmayan.
herkesin vardır.
insanın sadece kendisini ilgilendiren hayattır.
mahremiyet... gizem... meçhul...
herkesle paylaşılamayacak, herkesle kritiği yapılamayacak alandır!
özel hayatın içindekiler de özel sayılır.
kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez ama mesela bir yere nasıl gidip gitmediğini falan tanıdığım insanlara sorabiliyorum. bunda bir sakınca yoktur herhalde. ama bir keresinde kınalıada'da siz burada mı yaşıyorsunuz demiştim o kadın da sana ne demişti ama evet demiş miydi tam hatırlamıyorum. 2 sene önce biraz fazla meraklıydım insanların özel hayatlarına. mesela birinin kaç çocuğu var falan hepsini soruyordum. ama halen tanıdığım insanlara nerede oturduklarını, yaşını falan sorabiliyorum.
Ya sen ne anlatıyon birader?