bugün

https://www.medyatava.com...li-bagis-yapacagim_161572

yargısız infaz bir şekilde eleştiriyor, dalga geçiliyor ama yine iftira...

Daha Aralık ayında kitap gelirlerinin büyük bir kısmının nereye gideceğini açıklamış.
Arkadaşım o 6 ay önceki haber. 11. Ay yazıyor, görmüyor musun. Bu kitap daha çıkmadı.

Velev ki 2500'lük kitabın bağışını yapacak, o zaman kitapla ilgili ilk tanıtımda bunun net bir şekilde açıklanması gerekir ki alacağını bildiği tepkileri önlesin. Halkla ilişkiler bu kadar basit bi olay. Kimse, kimsenin 1 yıl içinde yaptığı yardımları, bağışları araştırmakla yükümlü diil.

Kimsenin iftira attığı fln yok, Dedikodu yok, yayıncının açıklaması.
Tam benim tahmin ettigim gibi olmus isin içinde böyle bir sey olacagini anlamistim.
simsarlar işleri güçleri pazarlamak.
bunların yüzleri bellidir artık. şov.
soyup kılıfına uydurmak.
şu eleştirenlere bir çift lafım var:

o kitabı okumadığınız entrylerinizden belli. iyiyi kötüyü ayırt etmeden önce her ikisini de incelemek gerekir. o adam oraya sadece "m. kemal" yazıp sizden para istemedi. mustafa kemal'in hayatını ayrıntılı bir şekilde baştan sona anlatmış. hiçbir şekilde yorum yapmamış sadece olanları olduğu gibi anlatmış. yani bu kitap atatürk'ün yaşadıklarını objektif bir biçimde biyografilemiş, yani herhangi bir yorum yok.

yılmaz özdil bu kitabı bir sürü araştırma yapıp, belgelere el atıp bunları birleştirerek, atatürk'ün hayatını baştan sona anlatmış. adam onca emek vermiş. ve siz bunca emeği, bunca araştırmayı önemsemeyerek atatürk'ü pazarlamış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. eğer o kitabı okumadıysanız burada bir kelime dahi yorum yapma hakkınız da yoktur efenim. bir insan bir şeyi tenkit ederken her zaman hem iyi hem de kötü yönlerini iyice araştırıp, araştırmalarının sonucunda bir yorum yapmalıdır. bu durum her yerde de böyledir. neredeyse bütün tarihçiler ve tarih yazarları aynen bu şekilde yapmaktadır.

siz ise kafanıza bir ideoloji sokup, ön yargı taşıyıp, bu kitap hakkında hiçbir araştırma yapmadan boş boş yorum yapıyorsunuz.

yapacaksanız doğru düzgün araştırıp, okuyup yorum yapın ya da hiç yapmayın.
https://www.abcgazetesi.c...kin-aciklama/haber-119416

bak bak yılmaz özdil kitabın büyük bir gelirini bağışlayacakmış. ne kadar büyük bir gelir? açıklama yapsana. 200 bin tl 300 bin tl 500 bin tl. merak etmeyin köşeyi dönen döndü. siz ise izmir marşı eşliğinde bu adamı savunmaya devam edin. huuuuu.
ben olsam hiç yapmazdım. Bunun gibi üç beş salak Yılmaz Özdil'e karşı halkı kışkırtmaya çalışıyor. Kendisi salak ya, milleti de öyle zannediyor. Ben de Atatürk hakkında kitap çıkarıp 1 milyon dolar isteyebilirim, kime ne lan? Hadi geçtim Atatürk'ü çam ağaçları hakkında kitap yazar ben çok emek harcadım bu kitap 50 bin istemeyen almasın diyebilirim. Bu yüzden çam ağaçları üzerinden prim yapmış mı oluyorum yani. Adam kendince bir kitap hazırlamış yayınevine bastırıp fiyatını belirleyip satıyor, almadın diye faturana matbaa bedeli mi yansıttılar? Su sayacına Atık kağıt bedeli mi sokuşturdular? Sizin götünüze saplanan bin tane alevli ok varken tamamen tercih meselesi bir kitap eleştirmek neden?
bugün bunun yapılmasının gerekli olduğunu yazdım.yanılmıyorsam ıkı tane eksi yedim.isabet olur.çünkü bende darüşşafaka mezunuyum.buna çok sevinirim
Aynen kesin yapar. Biz de yedik.
Köşeyi dönen döndü göstermelik bağış dostlar alışverişte görsün demektir anca.
Atatürk'ün istismar edilmesine karşıyım. Bu kadar basit.
güncel Önemli Başlıklar