bugün

genellikle sol şeritten yavaş giden araca yapılan hareket.
orta şeritte normal hızında seyreden bir araca yapılıyorsa şayet cinayete kurban gitmeniz olasıdır.
hız sınırı 90 olan yerde ben 100 ile giderken bir otobüs tarafından bugün bana yapılan harekettir ayrıca.
neyin kafasını yaşıyor bu insanlar?
bunu yapan birisine ani frene basıp kırmızı gösterildiğinde bu hareketi bir daha yapacak göt bulamayacaktır. ancak zamanlama doğru yapılmaz ise kaza kaçınılmaz olur.

itin birisi bana sağ şeritte yapmıştı. s*ktir git sol şeritten ne işin var sağda.

not: kırmızıyı görünce kendine geldi.
- merabaa. ben fireni bulamadım.
demenin acıklı bir yoludur belki.
karşılaşıldığında bunu yapan araca yol verip arkasına geçerek aynı şeyi yapmak lazım gelen durumdur. kapalı trafikte öndeki aracın da önünün dolu olduğunu bile bile taciz eden beyinsize yapılacak en iyi hareket budur.
bunlara yapılacak en güzel hareket, görmezden gelmektir. kısacası tınlamamak. o sellektör yaptıkça sizin arabada birşey eksilmiyor değil mi.
Allah vermesin önünüze bir kedi köpek çıksa ya da öndeki araç frene bassa selektör yapan hayvanla akraba olacağınız durumdur.
(bkz: ipnelik)
tepki vermiyorsa korna çalmayı da gerektirir. ben aynı zamanda sağ şeridi gösteriyorum.
(bkz: şahin marka araba kullanan tip)
en sağ şeritten 90 km hızla giderken arkadan bana sellektör yapan dangoz hareketi.

yanımda 3 şerit daha varken ve boş iken bana sellektör yapan geri zekalıya yaptığım el işareti ile beni sollamayi akıl etmiş ve benden yaptığım el işaretiyle annesine söylediğim selamı da almıştır.
Uzun bir aradan sonra merhaba sayın okur,

Bu konuda birkaç kelam etmek isterim yüksek müsadelerinizle. Hız sınırları belli olan yollarda, bu hız limitlerine uyarak ilerlerken, arkadan hızla yaklaşan bir araba gördüğünüzde yapacağınız iki şey var.

1- O tatsız anla karşılaşmamak, yani selektörü yememek için efendi gibi kenara çekilmek
2- Adeta bir taciz anı yaşar gibi mabadına yaklaşan yabancı birinin selektör ile tacizine maruz kalmak.

Bir defa bu selektörü taciz derecesinde yapan kişilerin günlük hayatta bazı işlerinin yolunda gitmediğini söyleyebilirim. Çünkü "bu hareket" bir sinir boşalması ve günlük hayatta yapamadığı tacizi araba kullanırken yapma isteğidir. Bir nevi huzura erişmek için önünü aydınlatma isteğidir.

Öte yandan anadolu insanı ile ilgili de bir konu olduğunu düşünüyorum. Her işi acil, hep en önce o gitmeli, kendisinden başka birini düşünmeyen insan harekti olarak da yorumluyorum bu durumu.

Siz siz olun, hız limitlerine uygun giden birinin mabadına yanaşıp selektör yapmayın. Hızlı gitmek istiyorsanız, bir zahmet direksiyonu boş olan şeride doğru kırın ve geçin.
VAR BÖYLE OROSPU EVLATLARI MAALESEF. 120 iLE GiDiLECEK YERDE 180 LE GiDER, GiRER TAMPONUNA BiR DE SELEKTÖR YAPAR 3-5 KEZ. HAYIR ŞEYTAN DiYOR TAKiP ET GiDECEĞi YERE KADAR iNiNCE SiK BAY ÖLDÜR ORACIKTA AMA iŞTE iTiN TEKi YÜZÜNDEN KATiL OLMAYA LÜZUM YOK. O NEDENLE BUNLARA UYMAMAK EN iYiSi.
bazıları da hak ediyor.

ya amına kodumun yolunda 8 araç sağladım geçen, peşpeşe 8 araç. tren gibi sol şeritte 90 la giden 8 araç. illa kendinden sonrakinin sağa geçmesini bekleyen, en öndeki 90 la solu kapatan embesilin peşinden lokomotif gibi dizilen 7 tane mal.

8 aracı geçmek için gittiğim yolun ölüsü 750 metre, sağ şeritte 750 metre boşluk varken sol şeritte 90 la gitme ihtirasınızı da ben anlamıyorum amk.

sol şerit gitme şeridi değil güzel kardeşim, sollarsin önündekini geçersin sağa. türk insanının acelesinden bahsetmişsiniz de babasının sol tasagindan düşmüş gibi inatla soldan gitmeye çalışanlardan da bahsedin bir zahmet.
(bkz: ben oropu çocuğuyum) demenin yüzlerce şeklinden biridir.
yeteri kadar sövülmemiş harekettir. bak en sol şeritte öndeki araç 70-80 ile falan gidiyorsa yaparsın amenna. bunun bile bir mantığı vardır en sol şerit "acele" işi olup gerekirse cezayı da göze alıp gidenlerin yeridir. tabi en başta ambulans, itfaiye, polis gibi hizmet araçlarının şerididir. burayı kulağında telefon ağzında sigara veya yanındaki ile muhabbet ede ede giden geblolar kapatmışsa ve ısrarla yol vermiyorlarsa yaparsın.

ancak işin bir de en sağ şeritte bunu yapanlar kısmı var. bu tam bir aptallık. 3 şeritli yolda misal adam geçmiş en sağ şeride kendi meşrebince ilerliyor. bu ibineler bu adamın arkasına geliyor yarım metre bile mesafe bırakmadan hem selektörle hem daha da yaklaşarak taciz ediyorlar. ulan hızlı gideceksen geç orta şeride veya en sola. en sağda ilerleyen adama neden bunu yaparsın ki. ne yapsın yani adam bariyerlere çıkartıp arabayı oradan mı gitsin başka şerit yok.
Önume alıp uzunlarla taciz ederim gidecegi yere kadar.
güncel Önemli Başlıklar