bugün

gönül cerrahı.
ayar uzmanı.
1946 da Bursa da doğdu. Orta tahsilini Bursa da tamamlayıp istanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Yirmi yıl kadar muhtelif şirketlerde müşavir-avukatlık yaptıktan sonra 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı istanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda Sanatçı-Müdür olarak çalışmaya başladı.

Tahsili sırasında özel olarak müzik dersleri aldı. Çeşitli radyo ve televizyon programlarında misafir sanatçı ve konuşmacı olarak yer almış olup, bir çok yurtiçi ve yurtdışı konserlerde müzik faaliyetlerinde bulundu. Tasavvuf konularında çeşitli makaleleri yayımlanan Ömer Tuğrul iNANÇER evli ve iki çocuk babasıdır.

Sohbetlerinde sigarasını keyifle tüttürürdü. Yasak sonrası ne olacak bilinmez.

(bkz: cerrahi)
elif şafak'ın "aşk"ına celallenmiş er kişi. "aşk" ı okurken zihnimde şemsi tebrizi olarak canlanmıştır.
zannediyorum sefer dal'ın vefatından sonra cerrahilik postuna oturmuştur, şimdiki postnişindir. muhabbeti doyumsuzdur. hele fatih çıtlakla "dinlemek" üzerine bir videosu vardır ki muhakkak dinlenmelidir.
http://video.google.com/v...025282316063422&hl=tr
tasavvuf erbabıdır. "Tasavvuf gönül işidir. aktarcılara gidip biraz şu ottan biraz bu ottan alayım der gibi, birazcık ibn-i Arabi'den, birazcık Mevlana'dan birşeyler okunup da tasavvuf öğrenilmez" diyen er kişi. TRT'de görmekten mutluluk duyuyorum.
bir bilendir.allah eksikliğini göstermesin.
an itibari ile trt 1 de on bir ayın sultanı isimli programda konuk olan dinlemeye doyum olmayan bir tasavvuf deryası.
dinlerken güzel güzel "mansur olmadan enel hakk deme küstahlığında bulunma" demek suretiyle, bir de yetmemiş gibi şemseddin sivasi den bir kıtayla ayarın kralını veren kişidir. bunu izlediğimden beri zombi görmüş gibi kalakalmış durumdayım. oysa ne kolay enel hak derdim. artık der miyim?

Mest olanların kelâmı kendiden gelmez veli
Ya niçin söyler Enel-Hak, kişi Mansûr olmadan?

http://www.dailymotion.co...yle-ayk-uzerine_lifestyle
bu akşam trt 1 de ki iftar programına katılacak olan hz. ömer mizaçlı, ufuk açıcı kelam eden, insanın kendine çeki düzen vermesine sebep olacak düzeyde etkili ve içerik bakımından zengin sohbetlere imza atan pek kıymetli insan.
kendisi tasavvuf uzmanıdır. tasavvufu sindirmiştir. ve muhabbetinin diletebilitesi en üst düzeydedir.
can'dır. varolsundur.
http://www.dunyabizim.com...-heva-ve-hevestendir.html
http://www.dunyabizim.com...-kibre-alet-edilemez.html
Ne yazık ki bazı cahiller mûsikînin zatına haram diyor. Sazın haramı helali olmaz, kullanılış gayesinin haramı helali olur.

demiştir.
''türk müslüman demek islam medeniyetinin en güzel numunelerini ortaya koymuş olan kavim demektir''. diyen güzel insan.
gönlümden geçen çoğu şeyi kelama döküp beni benden alan güzel insan. ilahiyatçılar arasından en sevdiğim.

birçok ilahiyatçı kibirlenip sapıttı. bu kıyamet alametiydi. allah onun bu halini bozmasın.

bu arada 16 kasım cuma günü üsküdar bağlarbaşı kültür merkezi'nde tasavvuf sohbeti var.
dinlemeye doyum olmayan bir irfan sahibi.
tarikat ile şeriat arasındaki ince çizgiyi, aşırıya gidenlere mantıklı sebepleri ile açıklayabilen ender kişilerden.
an itibari ile habertürk'tedir, dinlenilmesi tavsiye olunur.
ciddi anlamda akılcı ve ilim sahibi biri.
ayaklı kütüphane tabirine en uygun insan. dinledikçe feyz alıyor insan.
Allah sayılarını arttırsın diyebileceğim ilim insanlarındandır. böyle kişilerin analizlerine muhtacız.
ramazan aylarında gözüm televizyonda hep onu arar. hatta tek onu arar. an itibarıyla tvnet'te arz-ı endam etmektedir.
asabi ve itici tipi nedeniyle kıl olduğum kişi.
dindar ve bilgili olduğu için normalde sevmem lazım ama böyle agresif konuştuğu için görünce kanal değiştiriyorum ki adama sallayıp oruç oruç günaha girmeyeyim diye.
"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar... Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir."

devlet kanalında, bir iftar programında böylesi saçma sapan bir demeç verecek kadar gericidir.
gebe kadınların sokakta gezmelerini ahlaksızca bulan şey!

keşke senin anan da orada burada sürtmeseydi de baban görmeseydi.
bu kadar cehalet ancak eğitimle olur sözünü anımsatan, gözümdeki güzel yerini sallamış hocadır.

naptın sen hocam yaa? senin annen sana hamileyken hep dört duvar arasında mı yaşadı sanıyorsun? ne dedin sen öyle?

yerinde olsam hemen sözlerimi geri alır tüm hamilelerden ve kadınlardan özür dilerdim. çam değil orman devirmişsin.

bu halinle akpye yakışıyorsun. hadi bakalım hayırlısı...
güncel Önemli Başlıklar