bugün

Hiçbir inancın veya inançsızlığın temelinde bulunmayan ahlaksızlık, insafsızlık.
Dipnot: Akpli falan değilim. Akpye ölümlere sebebiyet verdiği gerekçesiyle o kadar kızıyoruz ama söz konusu başkaları olunca oh sevinelim, olur mu öyle şey? Ne önemi kaldı davamızın? Ne farkımız kaldı zalimden?
sözkonusu erdoğan olduğunda kimse kusura bakmasın benim hiç de ahlaksızlık, insafsızlık olarak nitelendirilemeyecek şey.

ölüm o kadar da mühim bir şey değil, abartmaya gerek yok.
Vicdan yoksunu aciz insanlardır.
Kendini bilen birinin bana anlatmasını istedğim durumdur. Benmi yanlış evrene geldim yoksa insanlık evrimini ters yöne mi çevirdi. Bir stadyum dolusu insan tezahürat yapıyor, veya sözlükte bayrak sallıyor. Ulan benim mantığımda bombayı patlatan teröristtir, ölen de kurban. Peki ne oldu da bu tam tersi oldu. Nezaman oldu ? Ben bu olurken nerdeydim ? Ya da bu insanlar üzerinde biyolojik bir deney mi yapılıyor? Hadi şimdi ıq dan yoksunlar, ölenlerde teröristti dicek de nerden biliyosun pezevenk terörist olduğunu? Hadi onu geçtim terörist neden teröristi patlatıyo ve bunu neden türkiyede yapıyo? Ama asıl soru niye birileri öbür teröristi alkışlarken ölen teröriste seviniyor. E ozaman sende terörü desteklemiş olmuyor musun be pezevenk. Senı de patlatsalar birileride sana sevinecek. Aklınızı başınızdan kaçmış birde bunun reklamını yapmayın bari. Stop.
insan her türlü ölür önemli olan ne için öldüğündür.

sonuçta çürümeye yakın bir bedenle ölümü beklemektense birilerinin hakları için genç yaşta ölmek daha anlamlı hayat için daha gerekli görünüyor sanki.

ayrıca ideolojilerimiz olmasa et parçasından fazlası olamazdık.

ha apolitik olabilir bir insan ama toplumlar apolitik olarak yönetilmiyor, insanlar değerler kurulmadan bir arada tutulmuyor, fanatizme kaymadan insanlar örgütlenmiyor, savaşmadan hak alınmıyor.

sen pasif dursan bile vicdanın bir şeylere durmuyor, dilin susmuyor, bazı görüntüler gözünün önünden gitmiyor.

yani kısaca hayat bir hak arayışı ve kimse sana kendi hakkını bile gidip almadığın sürece vermiyor. bu sadece bir görüş için değil her görüş için böyledir.

yani ölümlere üzülmemek hatta sevinmek bu ideolojilerin ürünü, belki de hepsi bazı olaylar etrafında vicdanı sızladığı için sonradan bu kadar katılaşmıştır orasını bilemem ama gerçekten birilerinin ölmesi bazen hiçbir anlam ifade etmiyor.
Hayvanlıktır diycem ama hayvanlık bile değil alçaklıktır.

Not: ülkücüyüm.