bugün

kimi zaman "hayatın tadı kalmadı", kimi zaman da "sıkıldım ilgi istiyorum" demek kadar samimiyetsiz bir şey de olsa, bazen de insan ömründe yaşanan üst üste şanssızlıklar, hayata küsme, geleceğe dair hiç bi beklentinin kalmaması yüzünden sıkça kullanılan bir bıkkınlık sözü.
gün içinde duruduk yere sinir stres asabiyet yolyorgunu ünyeninin bir nevre huzur için sarfettiği cümledir.
evet şu an için allahın beni bu bedenden bu yaşamdan ve zorluklarından kurtarmasını istiyorum artık,çünkü yüzüm hiç gülmüyor.
mutluluk hormonu yoksunluğunda ortaya çıkan cümle. türkçesi "bana yerdım edin", "beni kurtarın" 'dır.
tamamen yalan sözdür,genellikle genç kızlar kullanır bu lafı.
(bkz: die motherfucker die)
genellikle ergen bireylerin sıkça kullandığı cümle.
yaşlılar tarafından tövbe de diyerek karşılanacak hadise.
(bkz: yaşamak sağlığa zararlıdır)
git öl o zaman denilesi sözdür.

-ölmek istiyorum abi ya.
+git öl o zaman.
-???
+noldu götün mü yemedi ?
kendini arayan'ın kendini bulduğu vakit, bu sözünden geri döneceği söylemdir.
yeterince beklenildiğinde zaten kendiliğinden gerçekleşecek istek.
genellikle emocanların söylediği cümledir.
sorun, umutların tükenmesi değil, ta en başta umut etmiş olmaktır.

Sorun umuttur aslında, umutları tükenmesi değil.
Bir uyuşturucudur umut, umutluyken mutlu hissedersin ama aslında yaptığı şey acıyı hissetmemeni sağlamaktır,
Oysa işkence devam ediyor.

nietzsche der ki;
'umut kötüdür, işkenceyi uzatır.'

He şu da var;
Ölmek istiyorum diyorsa biri, ölmek istemiyordur. Ölümden korkuyordur.
Ölüp gittiğinde dünyada zerre değiştirememiş, zerre iz bırakamamış olmaktan korkuyordur.

Bunu söylüyorsa bir insan, ilgi istiyordur. Ölmek değil. Çünkü;

Ölmek isteyen, söylemez;
Ölür.
umutsuzluğun son noktaya gelmiş olduğunu gösterir.
günümüzde söylemesi çok kolay olan cümledir kesinlikle yalandır..
(bkz: Boğaz Köprüsünde yapılabilecek şeyler)
"ben de birçok şey istiyorum ama bak gördüğün gibi her istediğimiz şey olmuyor hayatta." bıdı bıdısıyla isteğinden döndüremezsiniz böyle düşünenleri. zaten çokta komik lan. ölmek isteyen insanı hayatından bir kez daha soğutmak gibi bir şey. * *
hayata karşı pes etmek, yenilgiyi kabullenmek, güçsüzlüğün kanıtı. bunlar ölüm ile burun buruna geldiğindede dua ederler ölmemek için.

(bkz: boş laf)
Çok sık kullandığım bir cümle.
hayatın tadı yok artık. Babam yok hayatta, hayatın anlamı da yok.
Keşke ölsem de bir an önce ona kavuşssam.
Onu ne kadar sevdiğimi söyleyebilsem.
Cana kıymanın haram olmadıgını bılsem kıyardım canıma
tehlikeli bir söz. bu düşünceye sahip olan ve bunu dile getiren insanların kesinlikle profesyonel yardım alması gerekli.
kim bu sefil hayatın eksilerini artı olarak göstermek için hayatı boyunca götün yırtmak ister ki.
çekilen acinin söyletdiyi cümle, hiç var olmamak daha güzel olsada, ne yazikki seçme sansimiz yok, bu yüzden çektiyi aciya dayanamayan insanin söylediyi hakli cümledir. (bkz: ölsemde kurtulsam)
Norvecli genclerin surekli kurdugu cumle.
allah rahmet eylesin.
Azrail gelip dese ki canını alıcam zerre itiraz edersem edepsizim.
güncel Önemli Başlıklar