bugün

hayatta bir kez olsun dinlenilmesi gereken film müzikleri.

*canım kardeşim.

*leon.
into the wild ost.(eddie vedder)
the fountain ost - clint mansell
(bkz: the godfather theme)
(bkz: the lord of the rings soundtrack album)
--fellowship of the ring--
the prophecy
concerning hobbits
the shadow of the past
the treason of isengard
the black rider
at the sign of the prancing
a knife in the dark
flight to the ford
many meetings
the council of elrond
a journey in the dark
the bridge of khazad dum
lothlorien
the great river
amon hen
the breaking of the fellowship
may it be

--the two towers--
foundations of stone
the taming of smeagol
the riders of rohan
the passage of the marshes
the uruk-hai
the king of the golden hall
the black gate is closed
evenstar (featuring isabel bayrakdarian)
the white rider
treebeard
the leave taking
helm's deep
the forbidden pool
breath of life (featuring sheila chandra)
the hornburg
forth eorlingas (featuring ben del maestro)
isengard unleashed (featuring elizabeth fraser & ben del maestro)
samwise the brave
gollum's song (performed by emiliana torrini)

--the return of the king--
a storm is coming
hope and memory
minas trith
the white tree
the steward of condor
minas morgul
the ride of the rohirrim
twlight and shadow
cirith ungol
andúril
shelbos lair
ash and smoke
the fields
hope fails
the black gate
the end of all things
the return of the king
the grey havens
into the west
(bkz: rocknrolla)
(bkz: the last samurai)
(bkz: that thing you do) *
(bkz: the wuthering heights) *
filmlerle müziklerin ismi aynı tabi.
pixies - where is my mind
battlestar galactica soundtrack. özellikle de main theme song. kısa bile olsa özellikle izleyen insanın aklına neler neler yaşatır.
(bkz: Exils)
(bkz: vengo)
(bkz: Gadjo Dilo)
(bkz: latcho drom)

ayrıca; (bkz: tony gatlif)
(bkz: the crow) ( brandon lee' nin oynadığı filmin ilk serisi )
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
(bkz: The Pianist)
(bkz: the last of the mohicans)
(bkz: braveheart)
hans zimmer imzası taşıyan tüm ost ler dinlenmelidir.
pulp fiction ve requiem for a dream ba$ta gelmeli.
dexter soundtrack dinlemeye değer.
işte burda. http://rapidshare.com/fil...50825/Dexter-OST-2006.rar
cem karaca - resimdeki gözyaşları. (ağır roman)
kesinlikle rocky ve ennio morricone'nin sergio leone filmleri icin besteledigi parcalar.
requiem for a dream filminin soundtracki.

yani ölmeden önce dinlemeniz de şart değil. siz böyle..normal moddayken...göbeğinizi kaşırken, televizyon izlerken falan dinleyin. bakın birden ölesiniz gelecek. pencereye doğru adım adım ilerlerken bulacaksınız kendinizi. hele filmini hiç izlemeyin kardeşler. kıyamam size. gepegenç insanlarsınız.
city of angels-wicker park ve kesinlikle arizona dream...
sanırım sonuncusunu dinledikten sonra bir yerlerde ölen bir yanınız oluyor zaten..
(bkz: amelia)
(bkz: vengo) *
*requiem for a dream.
*the godfather.
ek olarak;
moulin rouge - roxanne(tango)
mulholand drive - Llorando(craying)
mood for love - blue
cahil periler - birden bire
crossing The Bridge - Babazula ile brenna Mac crimmon performansı
(bkz: trainspotting)
insanın hayatını değiştirebilecek, halden hale, renkten renge sokabilecek soundtracklerdir. dinlenmeden önce bir daha düşünülmesi gerekir zira ölmeden önce dinlenir bunlar velakin dinlediğiniz hemen anında girdiğiniz ruh hali ile ani bir ölümün sizi bizden ayırabilmesi ihtimalini de unutmayınız.

şimdi konunun asıl önemli kısmına gelirsek; (bkz: requiem for a dream) (film izlenirken dinlenmesi daha değerli kılacaktır. fakat daha sonradan aklınıza getirdikleri sebebi ile ana haber bültenini dinleyememe yan etkisi gözlenmiştir.)

scarface' in soundtrack' inde o hep arkada abuk şekilde hafif hafif inleyen ses scarface soundtrack boyunca dinlenir ve tony montana abimizin ruhuna bir fatiha daha gönderilmesine sebep olur. tavsiye edilir bu sebeplen.

herkes tarafından (geneli saçma sapan ve bir bok anlayamayan insanlar olduğu için herkes demek hoş olmuyor ama olsun.) dinlenmekte olan (bkz: the godfather soundtrack). the godfather part 1, part 2, part 3 arka arkaya dizilmeli ve dinlenmelidir.

yine film esnasında tadı çok daha başka gelmekte olan; (bkz: where is my mind) kesinlikle muhteşem gelir o an. çok mutlu da edebilir, hayata da küstürebilir. deneklerin 51% inde mutlulukta artış gözlenmiştir. bu yüzdeyi bozmak istiyorsanız kendinizi bombok da edebilirsiniz tabii.

böyle tek tek film esnasında dinlenişi güzel yazmak yorucu olmaya başladığından dolayı düzeltme yapmalıyız, bunların hepsi film esnasında ayrı bir tat vermektedir ve film eşliğinde tavsiye edilir. şimdi niye bunu dedim? (bkz: kill bill soundtrack) bilhassa the flower of carnage tabii ki. saygılar meiko kaji.

ayrıca pulp fiction soundtrack' i zaten başlı başına bir hadisedir. bunu gerçekten soundtrack olarak anmak ve belirtmek istemiyor sizi filmi izlemeye davet ediyorum; (bkz: pulp fiction)

önemli bir eseri unutmak üzere idik. tabii ki bir yönlendirme daha yapmak istiyorum bu başlık altında; (bkz: pirates of caribbean) öptüm hans gözlerinden. *
august rush - bach break
music and lyrics - way back into love
çoğunlukla ölmeden önce izlenilmesi gereken filmlerle paralellik gösteren soundtracklardir.
yann tiersen imzalı amelie soundtrack albümünün tamamı ve tabii ki schindler s list bunlardan bazılarıdır.