bugün

insanoğlunun ölüsünün dirisinden daha çabuk piyasa yaptığının göstergesidir.

ayrıca çok da üzülmez ki insan. bu ölüm anı kendi çevresinden bir ölümü hatırlatır en fazla ve ona üzülür. gerisi yalandır. bireyin kendisidir tek gerçek olan. kendisi ölmedikçe sorun yoktur.
kıymete binen en az ölen kadar ölümün kendisidir de. *
yapılan taziyeden öte bir şey değildir, hatta buna son görev deniliyor. bilmiyorum duydun mu? ha abartanlar yok mu? -var. ama bunun için de şöyle bir atasözü var: kör ölür badem gözlü olur. bak ben de allah rahmet eylesin dedim, neden dedim kendi inanışıma göre zaten bu yazılanları göremeyecek, lakin sevenleri vardır merhumun, belki onlar girer ve okur. ben de bir yakınımı kaybettiğimde(ajitasyon yaptığım düşünülmesin diye yakınlık derecesini söylemiyorum) evimize gelen taziyeler beni bir nebzede olsa teselli ediyordu, ölen yakınım hakkında bir şeyler söylenmesi iyi oluyordu. kısacası sen takma bunları kafana.
ölüm karşısında insanların din,dil,ırk ve farklı ideolojilerini bir kenara bırakıp bu dünyadan çekip gidenlere olan üzüntülerini çarptırmış yazar düşüncesidir ki benim gözümde insan değildir.

edit:bu başlığı açan yazar ölürse onun için de üzülür ve allahtan rahmet dilerim, varın gerisini siz düşünün.
ölen çaylak bile olsa ilgimi çeker ve üzerdi burda önemli olan aynı ortamı paylaşmış olmak ve ölenlerin sen ben gibi genç olmasıdır.ölüm yakındır.. o yüzden akıllıca bi tespit yaptığını sananlar gerçek düşünceleri anlamaya çalışsınlar..

edit:çaylak bile olsa derken yazısını hiç görmesek varlığından hiç haberimiz olmasa bile anlamında..
sadece saygıyla alakalıdır. ölen her iki insana da air20 ve hodana allahtan rahmet diliyorum. her ikisi ile de en ufak bir diyaloğum yoktu ama bunu yapmak insanlık gereğidir diye düşünüyorum.
lan türkiye falan değil mına koyim. açtırdınız ramazanlık ağzımı. gerçi oruç tutmuyorum ama tutana da saygım var.
türk insanı işte. hemen önce kendi ırkına, olmazsa kendi ülkesine hakaret eder.
insanoğlunun gayet doğal bir tepkisidir.
tarihten beri böyledir.
birçok bilim adamı, ünlü düşünür, dünya'ya emek vermiş ve değeri ölnüce anlaşılan birçok insan vardır ve olmaya da devam edecektir.
ölen yazarları tanımam etmem. ama en feci ölümlerden birini yaşamışlar. yanarak ölmek.
allah rahmet eylesin.
ibret alınmalı.
birde şunlar var duydun mu?
(bkz: yaşarken şerefsiz olduğu farkedilen yazarlar)*
yaşayan yazarın başlık sıçarak kıymetini düşürmesiyle doğru orantılıdır.
* * *
kimsenin kıymeti bindiği yok. biz yazar arkadaşları olarak sadece insanlık görevimizi yaptık. eğer sadece nick altına yazılan "allah rahmet eylesin" leri kıymete binmek olarak görüyorsanız diyecek lafım yok size.
sağ iken gördüğü ve "ıykkkk yakışıklı değil " diye hakir gördüğü yazarın fotosunu gazetede bir ölüm haberinşn altında gördüğü zaman "ahh canımm allah rahmet eylesin" diyen yazarların durumları da gariptir.

üzerimden ölüler geçtiğinde ölürüm.
hiç bir şey abartı falan değildir, kıymete binme olayı da yoktur. tanıyanlar üzülmüştür ve daha fazla duygularını belirtmiştir. sen o zaman annen veya babanla her daim ilgileniyor musun ki öldüklerinde kahroluyorsun bu açıdan bakın derim. bu sadece şahsen tanışmasak da ölen bir kişiye yapılan son görev gibi birşeydir. tanımasam da içim bir garip olmuştur. tekrar huzur içinde yatsınlardır.
bir şairin dediği gibi;
"ben hayattayken bana bakmaya tenezzül etmeyenler, şimdi benimle konuşmak için sırada."

aynı hesap..
kıymete binmekle alakalı bir durum değildir. sadece bir insanlık vazifesi yapmak ve rahmet dilemektir artı ders çıkarabilenler içinde ders çıkarmaktır.

ne demek sağ iken yüzüne bakılmayan? senin, hapşırdığını duyduk ta çok yaşa demedik mi?
onca söyledik. ölen yazarınhesabı hemen kapatılsın , saygı bunu gerektirir diye. dinletemedik.
çok kısa süren bi kıymettir. yani bunun için ölmek biraz saçmadır. ama yine de :
(bkz: dene de görelim bi)
söz konusu olan kıymete binmek değildir. aynı ortamı bir şekilde paylaştığın yazar arkadaşlarının gencecik yaşta vefat etmesine hakikaten üzülmektir. tanımasan da herhangi bir insan evladının bu yaşta vefat etmesi seni etkilemiyorsa sıkıntı bizde değil de sen de olabilir mi ?
ultra dengesiz bir hareket.

düne kadar adını duymadığın kişiyle can ciğer kuzu sarmasıymış gibi nick altına methiyeler düzmeyi samimi bulan varsa tebrik ediyorum.
http://img215.imageshack.us/img215/3664/sarbi.jpg
(bkz: ananın kıymete binmesi)
millet sıraya girdi bekliyo.
kel ölür sırma saçlı olur,kör ölür badem gözlü olur.ama gene de allah ailesine sabır versin gencecik insanlar.üzücü bir olay.
(bkz: kör ölünce badem gözlü olur)
ölmek sadece bize ölümü hatırlatır,ölen yazarlarımızın makamları cennet olsundur,allah kederli anne ve babalarına sabır ve metanet versindir.
(bkz: kör ölür badem gözlü kel olur sırma saçlı olur)
ölüm zamanında bile kalbi yumuşamayan insanımsı sözü.

şu söz bu sözlükte yazan; hayatını kaybeden yazarlar için söylenmişse; yuh! sizin insanlığınıza. böyle durumda bile yumuşamayan kalbi yerinden sök at, ne diye taşıyorsun?