bugün

yonca evcimik,çiçek dilligil ve sinan bengier'in başrolünde oynadığı bir zamanların dizisinin jenerik müziğinin sözleri
(bkz: yoncimik)
+ nurdeste bak, dilimi burnuma değdirebiliyorum
- ya bediş, işin gücün yok mu senin, bi git ya.
+ çılgın bedişim, yok başka işim.
- diyosun.
çılgın bediş adlı dizide yonca evcimek tarafından seslndirilen, akıllara durgunluk veren şarkı.
(bkz: bak gene ağzıma takıldı)
O kısık sesiyle "oktaaay" diye yakışıklı bi oğlanın peşinde koşturması geliyor insanın aklına. güzel ve masum dizilerdendi.
silerim hüzünü baştan çizerim... diye devam eder;
(bkz: (vid #66054))
Bana Bowling oynamayı öğreten dizinin, jenerik müziğinden bir söz öbeği ve dahi dizinin bir repliği.
saçma sapan "heeeeyooooo heeeeyooo" dansını bizim nesile sindirten dizinin jenerik müziği. dansın işleyişi sol el belde, sağ elin işaret parmağı önce sağ üstü sonra sol altı gösterecek şekilde bütün kolun oynatılmasından ibarettir.
azalarak olmasa da belirli bir süre acı çektirerek biten dizinin jenerik müziğidir. bu dizide bir de banu vardı. lan neyse ben bişey demiyorum.
Çılgın bedişim yok başka işim,
Silerim hüzünü baştan çizerim,
Dünya dursa ben yine dönerim.
Dırırım dırırım dırırırımmm.

Diye devam eder bu.
oktay mı ne öyle bi eleman vardı. Onun yüzünden yıllardır bir supersport hevesi aldı başını gidiyor. Grupca gezerlerdi, çok heveslenirdim.
çılgın bediş'in jenerik müziğinin başlangıç cümlesi.

o zamanlar bu cümleyi tv'de ne zaman duysam ekran başına geçerdim.

geçen nostalji yapmak için bir bölümüne bakayım dedim, aslında konusu falan oldukça basitmiş ama izlerdim küçükken bu diziyi yine de.

90'larda benim gibi çocuk olan herkes hatırlayacaktır dizinin karakterlerini, dizinin konusunu hele jeneri müziğini;

http://www.videoizle.co/v...zisi-jenerik-muzigi-dinle

jenerik müziği de oynak bir şeydi öyle hani, tipik yunan müziklerine benziyordu.
Fıstık gibiyim
Her şeyi bilirim
Çilek tadında
Koro (çileek tadında)

Biraz masum biraz da çatlak
Çılgın bedişim yok başka işim diye devam eden şarkı.
Şükür bu günleri de atlattık. Evet
Çarpık bacak kız aklıma geldi ha bir de kulağımda müziği.
Bu dönemde olsaydı 24 saat sözlükte takılan yazarlardan olurdu..
O banuyu özden öğrük ün çizimine nasıl benzetmişlerdi lan öyle.