bugün

Ortasında mükemmel bir bateri solosu bulunduran 70'lerin hevi metal tarzında bir mustafa ceceli şarkısı.
Çocukluk döneminde ise, çok susamak ama mutfağa gitmeye korkmak şeklindedir.

Artık büyüdük, öcüler bizden korksun ulen!
(bkz: ölmüşsün haberin yok)
Gece su almaya üşenince, Suuu suuu diye sayıklama numarası yapardı kuzenim küçükken ablasına. O anaç tavuk da kalkıp getirirdi her seferinde.
çok tuvaleti gelmek ama tuvalete gitmeye üşenmekle aynı finale sahiptir; ikisinde de son raddeye gelene kadar beklenip can havliyle üşengeçlik üzerinizden atılır.
bir de şu tür bir durum vardır ki (bkz: su içmeyi unutmak).
Ben bazen o kadar üşeniyorum ki yatığımın başucundaki masanın diğer ucundaki sürahiye erişmeye üşeniyorum. Ama şuan bunu yazarken susadım üşenmeyeceğim *
Kış aylarında evdeyken, başıma sıkça gelen durum. sanırım dışardayken, havanın soğuk olmasından mütevellit, pek sıvı alma ihtiyacı duymuyorum. Evdeyken, aniden geliyor bu susuzluk hissi. Öğrenci olmam ve ekstradan bir gelir kaynağım olsun diye yazılımla uğraştığımdan iş esnasında bu tip mutfağa gidip su al gel kesintileri kafamı çok karıştırıyor. Biliyorum, yanlış yoldayım ama suya ulaştığımda o his nasıl güzel nasıl hoş bir bilseniz.
çünkü hemen öncesinde korkunçlu hikayeler okunup bir de doğrulukları araştırılmış olabilir. ki bunu yapan bir tavuksa dayanması çok zor.

susayarak uyuyakalma sonucunda bütün gece alevlerin ortasında kalıp kabuslar görmesi muhtemel olan lanet.
Yatağımın kenarındaki su bardağını uzanmaya çalışırken yere devirdiğim için mutfağa gitmeyen tayfayla aynı kaderi paylaştığım üşenme.
Sinir olduğum özelliğim. Her şeye üşeniyorum her şeye .
bunun bir de kuruyemiş, çikolata istenilen versiyonu vardır.
üşengeçlikten dudaklarını yalaya yalaya ıslatmaya çalışırken format değiştirmenize sebep olur.

görsel
anne dilinde ; tembellikten altına mıçmak fiilidir.
bazen yaşadığım durumdur.
babanızın yanın da bu eylemi kesinlikle yapmayın şiddetle tavsiye edilir.
Bazen çok çişimin gelip yataktan kalkmaya üşendiğim geldi aklıma.
şuan olandır, en son zaten bu üşengeçlikle fotosentez yapmaya da başlarım ben.
faule faule!!!

arbeiten!