bugün

en meşru erkek yalanı, komplimanı.
kicima kas goz cizsem ondan daha guzel olur kıvamındaki talihsiz kadınların bile duyunca inanacağı cinsten.*
pek samimi olunmadığı zaman söylenen versiyonu için;
(bkz: çok güzelsiniz)
kızların en bayıldığı yalandır.
çok güzelsin
-gamzeden bile mi?
gamzenin a...k senin eline su dökemez o.
-aşkıııııııııııııııııııııımmmmmm :**
içten söylendiği zaman gerçekten güzel hissetmemize yol açan, bir yalan olmaması ihtimalini de içinde barındıran söz öbeği.

not: zaten zeki bir kız bunun yaranmak için mi söylendiğini anlar ve ona göre tepkisini koyar.
çoğu zaman kuru bir teşekkürle geçiştirilen iltifattır.nitekim güzel kızımız bunu daha önce defalarca duyduğundan bir ilginçliği kalmamıştır.
GRUP HEPSi den güzel bir şarkı...

çok güzelsin güzelsin
çok sirinsin aslinda
yok demek haksizlik sana
ama

çok güzelsin güzelsin
çok özelsin aslinda
yok demek haksizlik sana
ama
belki aradigin ben degilimdir
benziyorum ama hiç degilimdir

sirf bu yüzden bu yüzden
bir sey söyleyemem bu gece
kimi kadınların bir ön yargısı vardır bu lafa karşı, iltifat olarak algılana gelen* bu laf kimi kadınlar tarafından ikiyüzlülük veya "tavlama"* taktiği olarak algılanır...
geçekten karşıdakini kandırma, yatağa atma vs. duygu ve düşünceler içerisinde söylenmese bile yazının başında bahsettiğim "kimi" * kadınlar bu söz öbeğini öküzsel bir yaklaşım olarak da algılayabilirler...

e: ayten..
k: efendim?
e: çok güzelsin
k: bu mudur?
e: nasıl yani?
k: ay tamam yok bişey çekil önümden!!
gibi...

oysa bu cümle uygun durumlarda, uygun bir paragrafın içerisinde kullanıldığında işe yarayabilir..

e: ayten
k: efendim?
e: şu önümüzde yitip gitmekte olan mehtaba bakıyorum ve sana baktığımda aldığım hazzı alamıyorum. çok güzelsin...
k: kikikiki!!.. ay çok tatlısın..
e: *

y*: e olmadıki be anam.
kar$ı tarafa aktarılamayınca hiçbir anlam içermeyen ifade... anca kendi içimizde yankılanır o kadar.
(bkz: at yalani sikyim inanani)
-çok güzelsin hale
+yok bee abartma*
-abarttım di mi
+hayvağğnn
-çok güzelsin
+canım saol sendeeeğğ*
-ibne miyim kızım ben?
+ayğ pardon yaağğ.
insanın aynaya baktığı zaman gördüğü güzelliği tanımlamada kullanabileceği en basit, en yüzeysel ve en sığ cümle.
baskası söylediğinde daha makbule gecen daha bir değeri artan cümle .
--spoiler--
öyle güzelsiniz ki galiba korkmaya başlamalı
sizin kadar güzel olmak hemen yasaklanmalı
durun tahmin edeyim,balıksınız değil mi ?
çok yalnızım nolur,bize gidelim mi ?
--spoiler--
*
bu lafı eden kişi gözlerinde niyetini de belli eder. söylerken hafif bir yavşaklık ile, direk gözlerin içine bakan insan, " şimdi seninle aynı yatakta olsam" gibi düşüncelerde boğulmaktadır o an. oysa bu sözü bir çırpıda söylemişken, seneler geçmişçesine yorulan, kaybetme korkusuyla uzaklara dalan, gözyaşı dolu gözler ise işte aşkın en bariz tanımıdır.
kadınların sordukları bir çok soru için bekledikleri cevap.
deli gibi aşık olduğunuz sevgiliniz ellerinizi avuçlarının arasına alıp söylediğinde hayatınızın sonuna kadar birlikte olacağınızı sandığınız cümleciktir.
kadınların her gün birkaç kez duymak istedikleri sözlerden bir tanesidir.
yalan dolan kur yapmak için söylenen kandırmaca söz.
(bkz: kanmak)
bir kadın tarafından söylendiği takdirde anlamı katlana katlana sevgi olarak ruhunuzu okşayan bir meleğe dönüşen cümle.
zafere giden yolda herşey mübahtır kavramına giren kelimedir:

+memeet beni seviyomusoon?
-tabi ki seviyorum.
+peki beni nası buluyosoon?
- (bkz: angelina jolie)'dan daha güzelsin hatta çok güzelsin.
+sende (bkz: bret pit)'ten daha yakışıklısın.
her kadının duymak için hayatı boyunca servet harcadığı kahrolası cümle....
klişeleşmiş bile olsa çok etkili bir cümledir.
duymak için çabalanır ama söylendiğinde inanılmaz.
kıpır kıpır bir hepsi şarkısı.
harika bir cem özkan şarkısıdır.