bugün

Belki yaşlanmakla alakalıdır.
Kimi bir oyunu kimi bir insanı, kimilerince de başka şeylerden hoşlanmak şeklinde olabilir. Benim genelde yiyecek zevkimde değişme oldu.

patlıcanı sofrada gördüğümde oturmaz, kavunun sarısını kazıyıp da yerdim, şimdi kalmadı böyle garipliklerim, ne oldu varsa yerim.:)
anne babanın bazı eşyalara veya insanlara değer vermesine anlam veremeyip daha sonra o eşya ya da insanı görünce hüzünlenmek buna dahil sanırım.
yumurtanın sarısı.* ama şimdi yumurtanın kabuğunu bile yiyebilecek pis boğazlıktayım.
Afedersiniz ama seks.
(bkz: ıspanak)
(bkz: türkü)

(bkz: türkülerimiz)
mayonez
patlıcan
zeytin
tereyağ
Acı biber
..............
Genelde büyüyünce sevilir. En azından az
bir pul biber iyi gider.
muz. çocukken bir muzu bitiremezdim, biraz yedikten sonra midemi bulandırırdı. (ki mide bulantısına iyi gelen yiyecekmiş) sanırım bana tadı ağır gelirdi, bu yüzden çocukken muz yemezdim. taa ki liseye kadar. liseye giderken tereddütle tekrar yemeye başladım ve o mide bulantısı artık olmayınca bu meyveyi oldukça sevmeye başladım.
Bilimum sebze yemekleri ve tabii ki yağmur.
(bkz: banyo yapmak)
Ispanak. Çocukken kaçarak uzaklaşırdım, sonra hangi arada en sevdiklerimden biri oldu bilemiyorum. Tabi ki durumun temel reis ile bir alakası yok.
çay.
15'ime kadar deli gibi süt içip * çay içenlere 'nasıl içiyorlarsa' diye bakardım. 15'imde ip koptu sütten çaya döndüm. aşığım bizati kendisine artık.
Sütlaç.

Evet uzun bir dönem pudingli pilav bu deyip ağzıma sürmemiştim.

Aklımı s.keyim.
Harbi sütlaç. Görünce midem bulanırdı.
Rock müzik.
Espresso.
ev yemeği.
Badem. Ben baya zevksizmişim yani küçükken damak tadım yokmuş heralde.
biber dolmasının dışı.
maydanoz, biber dolmasinin biberi.
Patlıcan.
Caramio çikolatası.
uyumamak için hasta taklidi yapıp hastanede sabahladığım doğrudur şimdi yürürken yemek yerken nasıl uyuyabilirim onun formülünü bulmayı düşünüyorum ama sadece düşünüyorum çünkü uyiycam önce.
ıspanak küçükken ağzıma almayı bırakı görmeye tahammülüm yoktu tek başıma yaşamaya başlayınca benım için adeta bir tutku oldu.