bugün

çocukluk dönemine bakıldığında, belki sıra belki sınıf arkadaşı iki çocuğun, daha doğru ifadeyle iki farklı ailenin gelir durumu hakkında bilgi veren detaylardır.

resim dersinde monami marka pastel boya kullanan çocuk,
lcw (kocaman maymunlu baskılar) giyen çocuk,
basketbol topu kabartmalı telli defter kullanan çocuk, -ki bana göre zirve budur-

dersem her şey daha net olur sanırım.*
ukala ebeveyn.
ısındığını ileri sürülerek kapatılan atari adaptörü.
(bkz: Monami)

Daha üstünü tanımam.
Benim sokaklarında koşturduğum sokaklardaki tek statü farkı giydiğimiz siyah çarıktı. O çıtçıtlı ayakkabı giyen çocuklardan vardı.
krampon.
bot.
bisiklet.
futbol topu.
abi.
(bkz: nokia 3310 kullanmanin karizmasi). ilk alan piçi hala hatırlıyorum, her teneffüs bi yılan oynayalım diye yalvarırdık.
Arabamızın buzdolabı. Az hava atmadığımdır.
ikinci el bisikletçiden dandik bir bisiklet alıp sürerken,digerlerinin sıfır bianchiye binmesi durumudur.
uzaktan kumandalı araba.
-pokemon döneminden mega tasonuzun olması
-futbolcu kartları biriktirip cep telefonu alma hayalleriyle yanıp tutuşurken, (ericsson a1018) fenerbahçe kadrosunda herkesin kartında eksik olan ümit ozat'ın sizde olması ve tüm arkadaşlarınızın yalvarırca "ver banaa" bakışlarına karşılık ağızlarını açmamaları, çünkü vermeyeceğinizi bilmeleri (kralın tacı gibi bi'şeydi kendisi)
(bkz: lc waikiki)
kesinlikle o 2000 senesinde çıkan total 90 ayakkabilardir hep istemiştim bendede olmasını ama hiç olmadi hep pazardan alırdık, o zamandan beri içimde küçük bir yara olarak kaldı .
Akülü arabadır.
cips yiyen çocuklar. Annemden cips istediğimde kalın patates kızartırdı. hey gidi günler anlat anlat bitmez...
Monami pastel boya.
Playdoh oyun hamuru.
Faber castel keçeli kalem seti.
Sarı saç.
Lisanslı çanta.
Lcw kıyafet.
Dubleks evde oturmak.
Vitesli bisiklet.
Kendi odanın olması ve zevkine göre perde bordür ve halı içermesi.
Çakma değil orijinal barbinin olması.
mon ami 24lü pastel boya.
not: küfretmeyin benim de vardı.
o zamanlar cep telefonuydu tartışmasız. hele ki kameralıysa kraldın be!
(bkz: Ash tasasu)
ben hep akülü arabası olan çocuklara imrenirdim, benim 3 tekerlekli pedallı olan arabamın yanında. hala akülü arabası olan çocuklara bakınca çocukluğum aklıma gelir nedense, olsun.
sik mavisi rengi helvacıoğlu flütle krem rengi yamaha flüt. bir de bok kahverengisi helvacıoğlu vardı o en fakirlerde oluyordu.
Babasının mesleğidir en belirgini bu bence şerefsizler az mı torpille okumayı sökmeden kırmızı kurdela aldılar hocadan sırf babaları büyük adam diye resmen içimde kalan büyük bir yara bu arkadaşlar ya böyle hoşurt diye içimi dökesim geldi valla.
barbieli çanta, toka, ayakkabı, defter.
su şişesine meyve suyu koymak.

şerefsizler.
magnum yıyen orospu cocukları.