bugün

Merak edilendir.
sesi açar.
götünüze sokmayacaksanız, işe yarayabilir. yaramayabilir de. denemeden bilemezsin.
Top yumurta işe yarıyor, 3-4 t az ne ye gitsin, ohh yarasın.
(bkz: babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi)
(bkz: sözlüğün iyice foruma dönmesi)
Bir soru cümlesi.

Işe yarar. Fakat haşlanmış yumurta daha fazla işe yarar. Yumurta bir butun olarak yağ vb maddeler ve proteinden oluşur. Ve yumurtanin beyaz kısmı yüzde yüz proteindir. Fakat sarısı yağ yoğunluktadır. Ve tek bir yumurta sarısı bir yetişkinin günlük kolesterol ihtiyacını karşılar. Bu durumda ortalama kütle beden endeksine sahip bir insan günde beş yumurta beyazini günlük protein ihtiyaci için kullanabilir. Fakat yumurtanin sarısını ayırmak durumubdadır.

Ve yumurta kabuğu hava alan bir maddedir. Soğuk ortamda muhafaza edilmelidir. Kullanim ömr7 uzar ve mikrop üreme ihtimalini azaltır. Ayrica kaynatmak takdir edersiniz ki belli oranda oluşan bakterileri yokkeder.

Vucut gelismeye ilk basladiginda bilincsiz bir sekilde ben de cig yumurta yeme hatasini yaptim. Hala bu işi profesyonel olarak yapan insanlar da çiğ yumurta yer fakat bilim bunun yanlışlığını kanitlamistir. Evde boş zamablarimda atomu parçaladığım için ben bu bilgiye erkenden eriştim. Siz de sağlığınız için dikkate alın. Iyi sporlar. Başarılar.
güncel Önemli Başlıklar