bugün

Butun derdim de buydu dedigimdir.
Göz çekikliklerine göre ayırt edilirler diye duyduğum fakat emin olamadığım konu. Kimisininki yukarı kimisininki yana doğru çekikmiş sanırım. Bilemiyorum.
Beyazsa koreli sariysa cinlidir.
Çinliler sağa yatiriyor koreliler sola yatiriyor demisti bi japon arkadaş.
koreliler çinlilere göre daha sevimli oluyor.
Koreliler daha çelimsiz olur.
01. önce surat yapısına bakalım: çinlilerin suratı genelde böyle yayvan oluyor. etrafı yuvarlatılmış dikdörtgen gibi. japonlarınki daha bi yuvarlağımsı. korelilerinki ise biraz daha uzunlama.

02. boy sırası kısadan uzuna: çinliler < japonlar < koreliler şeklinde.

03. kalıp olarak da koreliler biraz daha avantajlı olmakla birlikte japonlar daha kuvvatlı. çinliler ise ufacık boyları, kung-fuculukları, ele avuca sığmayan yapılarıyla kendilerine avantaj sağlıyor.

04. yakışıklılık: bu tabii biraz subjektif bi konu. ama benim gözlemlerime göre çirkinden yakışıklıya doğru sıralama; çinli < japon < koreli şeklinde.

05. karizma: burada da zavallı çinli geride: çinli < koreli < japon.

06. yüz güzelliği: bu da subjektif bi mevzu. çirkinden güzele doğru sıralama şu; çinli < japon <= koreli.

07. endam: çinli < japon < koreli.

08. ten rengi: çinli; sarı. koreli; sarımtrak. japon; bej. şaka şaka, o daha beyaz işte diğerlerine göre.

09. dil: belki benim yanılsamamdır ama çince'de çok "ş" ve "l" sesleri kullanılıyor. böyle mütemadiyen "şanlonlinşul" diye konuşuyorlar sanki. oradan anlayabilirsin. japonca ise böyle karşındakini her an dövecekmiş gibi sert konuşuluyor. korece ise diğerlerine göre biraz daha homojen gibi.

10. canayakınlık: lan bunu ağır sallıyorum yalnız. maddeleri 10'a tamamliyim diye yazıyorum. çinliler sanki biraz suratsızlar. japonlar ise saygı çerçevesinde güleryüzünü esirgemiyorlar. koreliler diğerlerine göre daha bi sevecen duruyor.

eveeet, artık sen de 3 farklı milleti birbirinden ayıracak duruma geldin. hadi çık dışarı, sultanahmet'te çekik gözlü kovala. de haydi...
Yanına gidersin "chine" dersin. no... Derse ellemezsin ve güler bir yüzle "welcome to turkey" dersin. Eğer "yes chine" derse direk dalarsın.

Not: ingilizce seviyesi düşük arkadaşlar için hazırlanmıştır.
Osman batur diyin. Kaçmayan korelidir.
Dövün, sonra sosyal medyaya bakın, taşşak malzemesi olmuşsanız demek ki Çinli değildir.
Sorarak.

Are you korean?
+yes (geçiniz)
-no (are you japan? +yes(geçiniz) - no(dövünüz)).
çinlilerin gezi şakaklara doğru daha çekik oluyor.
Gözleri hafif yukarı çekikse japon, gözleri hafif aşağı çekikse koreli, gözleri düz yana doğru cekikse çinlidir.
de ha min go de. anlarsa korelidir.

(bkz: 2002 dünya kupası)
http://galeri2.uludagsozl...-tatar-ramazan_409775.jpg
sorarak değildir.

-selamün aleyküm
+çan çin çon
- sen nerelisin gardaş
+harazigimagat
+allah kabul etsin.
kullanıcılar şunu da aradı: (bkz: kuzey koreli ve güney koreli nasıl ayırt edilir)
konuşmalarından ayırt edilir. şan şin şon şua çing çong şeklinde konuşuyorsa çinlidir. abartmıyorum, izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=-rDLJY_nXjw
Mavi legene ılık su koyulur. Ardindan ikisi de mavi legenin icersine anadan üryan oturtulur. Suya renk veren cinlidir digeri de tahmin edeceginiz gibi korelidir.
Valla galiba çinlilerin gözleri daha çekik korelilere göre . Ama farkı anlamakta zor be dayı . Bizim burada afgan milleti var mesela onlarinda gözü cekik biraz , yarin öbür gün onlarada dalmasinlar
Aksanları farklıdır.Çinliler biraz daha esmerdir.
Bir mehepeli bulursun ve tut oğlum dersin. Mehepeli doğal olarak tutar. Denek bu esnada nereli olduğunu haykiracaktir.
çinli çince koreli korece konuşur.evet.
(bkz: kürt ile Ermeni nasıl ayırt edilir)
memleketmize hayırlı olmasını dilediğim saçma başlıktır ama bir katkımız olsun o zaman. korelilerde ingilizce bilgisi, kullanımı daha yaygındır. nitekim dün kadıncağız we are korean not chinese deyip duruyordu ki konuyu bile anlamışlar, bizim davarların bağırışlarından.
güncel Önemli Başlıklar