bugün

corona virüsü'nün gerçek adı. Evet.
görsel
ispanyol gribi diye bir viruse ispanyollar alingalik yapmazken cinliler neden tepki gosteriyor.
trump gote got demistir.
Çin vebası, Çinli virüsü, Çin salgını....
Doğudan batıya kuzeyden güneye bütün dünyada sadece çin tarafından kontrol altına alınabilen virüs.

Şimdi bütün dünya liderleri çin in ağzınım içine bakıyor nasıl tedbir almalıyım diye. O yüzden çin virüsü deme lazım olur..
Trump’un belki de söylediği tek doğru isim. Evet.
Trump un tabiri.

Faşist sonuçta adam. Yarın bir gün çıkıp kelle paçadan çıkan virüse Türk virüsü derse alınmaca gücenmece yok.
Artık ağzımızı buna alıştıralım çinlilerin ne pislik olduğunu unutmamış oluruz
Trump bu ifadeyi kullanırken yarasa çorbasını yani beslenme şeklini bahsettiyse ırkçılık yapmıştır fakat Çin'den geldi diyerek bunun labaratuvar ortamında nal burunlu yarasaların genleriyle oynayarak tehlikeli bir işe girip buna vebal olduğunu söylemek istemişse haklıdır.
Müslümanlara yaptıklarından sonra donald trumpı takdir etmiştim ama Çinlilere yaptığı ırkçılığı doğru bulmuyorum. Sen Nasıl tavuk yiyorsan o adam da yarasa yiyor. Ben bir fark göremiyorum. Acilen bu ifadeyi kullanmayı bırakması lazım.
yarasalar virüslere çok hızlı şekilde bağışıklık geliştirebiliyorlar bu sebepten dolayı virüsler yarasa vücudunda çabucak ürüyor. Diğer hayvanlara da bu virüsleri aktarabilmektedirler. bölünme sonucunda mutasyonlu gen ortaya çıkıyor, öğrendiğim kadarıyla 1/10000 ihtimalle var oluyor bu gen. insanlar ile hayvanların uzun süre etkileşimiyle virüsler insanlara geçebilmekte. insana geçen çoğu virüsün yarasa kaynaklı olduğu düşünülmektedir.
Yedikleri yarasa ile bitmiyor ki amk. dört ayak , iki ayak, kırk ayak fark etmez nefes alsın yeter bu orospu çocuklarına her boku çiğ, pişmiş, az pişmiş ayırt etmeden yamyam gibi yiyorlar. internette bir tane videolarına denk geldim, 3 gün iştahım kesildi amk.
donald trumpa hak vericeğim hiç aklıma gelmezdi.

hani önemsiz bir grip salgınıydı çan çin çonlar.
görsel
Sevilmeyecek tipleri de sevmeyelim, eğer boş duyarcı tayfa izin veriyorsa biraz ayrışturalım. Olur mu? izin veriyor musunuz hümanist insanlar topluluğu? Eğer razıysanız önüne gelen her şeyi yiyen, bu sebeple de tüm dünyayı eve hapseden, birçok insanı işsiz bırakan, ölüm korkusuna mahkum eden bokperest çinlilerden tiksinip bu virüse de çin virüsü demek istiyorum.
Lütfen izin verin. Verdiniz mi?
trump'ın en doğru tespitidir.
Trump'ın belki tek nokta atış tespitidir.

Biyolojik saldırı yapan bir ülke ile elinde nükleer silah bulunduran bir terör örgütü arasında ne fark var?

Hesap vermeliler.
Rusya da ideolojiyi bir yana koyup ABD ile bir olmalıdır.
Konu siyasi değil, ideolojik değil, insanidir.
Veba hastalığı için italyan virüsü demeyen ibnelerin covid-19 için çin virüsü deme olayı.
(bkz: covid-19)dur o.
Çin virüsüdür, virüs çıktığında riskleri ve ölüm yüzdesini dünyaya yanlış iletip WHO nun pandemi ilanını geciktirmişlerdir. Hesap vermelidirler
covid-19un asıl adıdır.
liboş sjw feminaziler *politik* doğrucu manyaklığından dolayı covid-19 deniliyor.
Corona virüsü değil Çin virüsü!

Sarı Trump öyle diyor...

Bence haklı.
trump reisin bulduğu güzel bir sözcüktür. baş belâsı çin'e ayarı vermiştir. dik dur sarı adam. yiğit alaman beyi. biliyoruz yoruldun ama bu millet seninle!
corona virüsüne yakışan en güzel isim. çıktığı ülkeden dolayı böyle isimlendirmek daha iyi olur.