bugün

feysbuk'un kullanıcılarına sunduğu yeni bir oyun . oyundaki amaç seviye arttırmak olup seviyeyi arttırmak için bazen kavgaya tutuşuyorsunuz bazen enerji ve üye sayınıza göre bazı görevleri yerine getiriyosunuz ...

edit : bunu eksileyen mal arkadaş bana özel mesajla nedenini açıklarsa pek mutlu olacağım .kodumununbukuna oyunu ben update ettim sanki mınıskyim.
facebook ana sayfasına her girildiğinde görülen ve artık gına getiren,
'x çete savaşlarında bunu aldı'
'y çete savaşlarında şunu aldı' şeklindeki çok gerekli bilgilendirmeler nedeniyle
-hay sizin de savaşınızın da...
dedirten facebook hizmeti.
kendi çetemi kurarak, yavaş yavaş ergenekon yapılanmasına gittiğim oyundur. Veli küçük isimli oyuncunun emir altı olmakla birlikte, muzaffer tekin'le liderlik mücadelesinde başa baş mücadele etmekteyim. Sedat peker'le ters düşüp çatışmaya girersem, arkasındaki güçle beni komaya sokar, o zaman carleone'lerden yardım isterim.
saçma olmasına karşın zevkli ve eğlencelidir. bir kaç kez oynayınca bağımlı yapar. level kasacağım diye belki de hiç girmediğiniz facebook a iki üç saatte bir girersiniz. sağa sola davet yollayarak daha hızlı gelişmeye ortam sağlayabilirsiniz.
seviye atlamak için illa ki davet gereken oyun. davetlerimi kabul etmeyen sayın yazarlar gelin güçlerimizi birleştirelim *, katılın bana ergenekon da neymiş... araba soyalım, mülke zarar verelim, korsan yazılım satalım, bastırılmış duygularımızı dışa vuralım. *
bu ne ya ben oynamam böyle şeyi diyerek başladığım saatlerce bekleyip aha enerjim doldu görev yapayım, param yetiyor şunu bunu alayım diyerek başında saatlerimi heba ettğim facebook oyunu. aslında travian vardı o daha güzeldi sanki.
feysbukta insanlarin surekli davet gondermek suretiyle daha oynamaya baslamadan insanda tiksinti yaratan oyundur. lakin feysbuku her acisinizda 30 tane ayni davetle karsilasmak insanin sinir katsayisini arttirmaktadir.
(bkz: x kisisi cete savaslarinda internet kafe satın aldı)
facebook daki yeni çılgınlık herkes cete savaşı yapıyor ne savaşa meraklı bir toplulukmuş yahu.her actıgımda en az üç dört tane talep geliyor ..sakin olalııımmmmm.....
bildiğin barafranca.
aldığın şeylerin facebook sayfanda görülmesi sebebiyle
x: abi hayırlı olsun ikinci restoranı da almışsın
y: evet abi de aslında kumarane alsak o işte iyi para var ama o da biraz kodaman işi

gibi gereksiz diyalogların dönmesini sağlayan facebook hedesi.
güzel oyun fakat

1) isimden kaybediyor.
2) notificationlardan gına geldi.
3) nasıl oynanacağına ilişkin bir bilgi verilmemiş tamamen tecrübelerime dayanarak ilerliyorum şu an.

yine de güzel bir uygulama vakit geçirmek için önerebilirim.
insanı "ignore" manyağı yapan oyun.
(bkz: kurtlar vadisi facebook)
sayfayı her açtığımda en az 10 kişinin oyna talebi yolladığı saçma sapan şey. ignore ettikçe talep artıyo. çok ilginç. * *
oynayan adamların çoğunun çetesinin 100, 200 , 500 kişi olduğuna bakıp vay mını skim milletin ne çok arkadaşı var lan demeyin. var bunun da bi ibneliği ve açıklıyorum.

facebook açılır çete savaşlarına girilir, yukarda bulunan görev, donan gibi kutucuklar var ya ah tam orda bi de tartışma bölümü var. orda adamlar ilan veriyor. davet kabul edilir diye. oradaki sapları arkadaş olarak ekliyosunuz. onlar vya siz davet yolluyor ve sonuç olarak sizin çetenize katılıyorlar. daha sonra çetenize aldığınız bu insanları arkadaş listenizden büyük bir zevkle silin. korkmayın çetenizden silinmiyorlar. bir günde yüzlerce çete üyesine sahip olursunuz. kolay gelsin.
facebook u kapatma nedenlerinin başlıcasıdır. yeter artık kardeşim göndermeyin davetiye. ne kazanıyorsanız davetiye gönderince ben size veririm.* sonsuza dek ignore tuşunu icat etmeme az kaldı. demek icatlar böyle oluyor anasını satiym. hepsi niye deli mucitlerin şimdi anladım.

yakında "çete savaşları" oyununa karşı gerçek zamanlı* çete kurcam.
bir arkadaşın çete savaşlarıyla ilgil facebooka şunu yazdı:

arkadaşlar çete savaşları davetlarini kabul edelim bu mübarek ayda kalp kırmayalım.

burdan o arkadaşıma selam gönderiyorum.
Facebook yöneticilerinin, siteye üye olan kullanıcıları bilgisayar başına hapsetmek adına buldukları en etkili oyun çeşidi olup milyonlarca kişiyi güneşten mahrum etmelerine dolaylı ya da direkt yoldan sebebiyet verdirten hede.

Tartışma odasında saniyede atılan mesaj sayısının en az 20 olduğunu düşünürsek, çoğu kullanıcının bundan şikayet ettiğini düşünmemiz mantıksız olur. Ya da tam tersi mi demeliyiz ?
bombardıman gibi gelen davetlerin sebebi her yollanılan davette oyuncunun +5 hp, +1 enerji veya +1 stamina kazanmasıdır.
orijinal versiyonu mob wars isimli bir facebook aplikeyşını veya oyunu olan hededir.
bahsi geçen mob wars oyununun şu anda yaklaşık 2.7 milyon oynayanı vardır.
bu oyunu teeeyy uzun zaman önceden beri oynayan birisi olarak popularitesi de göz önüne alındığında şahsen türkler tarafından çakmasının yapılacağına emindim. yapıldı da. fakat menüleri, silah ve dükkan isimleri gerçekten çok dandrik.
orijinalini bir kere oynamış olanlar söylediklerime hak vereceklerdir.

ayrıca facebook her açıldıgında gördüğüm çete savaşları davetiyelerinden sıkılmış durumdayım!
Çeteler Facebook'u derhal terketmezse 911'i arıyciiiğim!!! Herkes kendi dalgasında sörf yapsın ulen, davet yollamayın oglum!

(ara: facebook da mob wars) *

edit: ya da arama, al bak
http://www.facebook.com/a...q%3Dmob%2Bwars%26init%3Dq
facebook bünyesinde popülerliğini her geçen gün katladığı söylenen "şey". içimde birilerinin tıkır tıkır hatun kaldırıp birilerinin de the crims havasında takıldığını söylüyor.

o birileri sizi yiyiyor haberiniz yok!
mafya anası olma hayallerimi gerçeğe dönüştürebilen sanal feysbuk uygulaması.
kanunsuz işlere bulaşmak istemeyn kişileri devam gelen davetiyelerle yoran oyundur.
gönderilen davetiyeler nedeniyle tiksinti yaratan facebook oyunu.
gelen davetleri engelleme imkanı olan application. gerçi bana hiç gelmedi lakin bugün bir arkadaşın kendi iletisine yazdıklarından bunu çıkardım.
(bkz: bir arkadaşım ekolü)
güncel Önemli Başlıklar