bugün

allah'ım ne kadar da türk olmayan bir ülke (bkz: çerkezistan)
Çerkezlerin tırnağı olamayacak yazar söylemi.
Çerkezistan özerk cumhuriyeti'ni istemeyen yazar beyanı. Ey çerkezler sıranızı bekleyin daha sırada kürdistan ve lazistan özerk yapıları var.
Bu anasını s.kt.m.n çocuklarını kim doğuruyor akla hemen bu soru geliyor. Irkçı piçler kürt bitti çerkesler mi kaldı...
Onlarinda hakkidir bir devlete sahip olmak.
Çerkesleri kendi kabilesiyle karıştırmış kürt söylemi.
Onlar siz değil, tarih boyunca şerefleriyle yaşamışlar, kafkasya'da kendi ülkeleri var, bir ülkeye zaten sahipler tanrıya şükür. Hatta bir tatar (nogay) çerkesi olarak ülkem var demeliyim.
Nogay tatarcasının resmi dil olduğu; (bkz: karaçay çerkes cumhuriyeti)
Ve tarihi nogay tatarları bölgesi; (bkz: nogay el)
Bizim anadolu topraklarında gözümüz yok. Kimse saçma saçma konuşmasın. Bu ülkeye böldürtmeyiz 2-3 çapulcuya !

Bak bakalım tarihe adige kadar, çeçen kadar, tatar kadar şerefli millet var mıymış.

ölenıngde şöbüngde ıssı maga tuvgan el,
oyung, kırıng, tösüngmen yürektesın tuvgan el !
çerkeslerin bir kısmının hdp'yi desteklediğini gördüğümde katıldığım önermedir.

aynı şekilde bazı pomaklar, romanlar, doğu karadenizli hemşinliler, gürcüler, lazlar da hdp'yi destekliyor. hopa'da nerdeyse hiç kürt yaşamazkan hdp'nin aldığı destek malum. hdp yakın gelecekte türk milletinin parçası olamayan bütün türk harici grupların desteğini alacağa benziyor. bu da artık her seçim barajı aşacaklarını gösteriyor. hdp'nin karadenizin tamamı, trakya ve iç anadolunun bazı illerinde aldıkları oyların tamamına yakını kürt olmayan ancak türk de olmayan unsurlardan geldi. trakya'nın pomak köyleri, doğu karadeniz'in gürcüleri, lazları, hemşinlileri, iç anadolunun çerkesleri, adıgeleri de oyunu hdp'ye veriyor artık.
çerkesler gizli hainlerdir...
çerkezler bu ülkenin en güvenilir en sevilen halkıdır. bir türk kadar onlarda kürtçülerden ve komunistlerden nefret ederler. aynı şekilde kürtçüler ve komunistlerde çerkeslerden nefret ederler. türklerle çerkeslerin düşmanları da dostları da aynıdır. buda çerkes ve türklerin ortak yanlarından biridir.

çerkesler de türkler gibi bu ülkenin geleceği için omuz omuza vermiş iki kardeş milletir..bu sebepten dolayı özellikle devletin en kritik noktalarında onlara görev verillmesi türklerin onlara olan güveninden kaynaklanır. (örn mit.kuşçubaşı eşref,mehmet eymür,hiram abbas ve eski mit müsteşarı şenkal atasagun gibi)
Gururla türküm diyemeyen herkes haindir. Sürekli çerkez olduğunu belirtiyorsa onlarda sıkıntı vardır.
yoktur. insanlar ben çerkezim, lazım, kürtüm, arnavutum, arapım diye kendisini ifade etsinler, sorun yok. fakat ben çerkeziskan kurcam, ben lazistan kurcam, ben kürdistan kurcam diye ifade edince sıkıntı var. osmanlı döneminde hepiniz sike sike bir arada yaşıyordunuz. 600 yıl boyunca da kafayı kaldırıp, ayrılıktan bahsedenler, o kafalarından oldular, ki tarih yazıyor. şimdi noldu da ayrılık bahsi açılabiliyor anlamış değilim. nedir yani? cumhuriyet mi battı? ifade ve düşünce özgürlüğü mü battı? herkesin söz hakkı sahibi olması mı battı? soyunda rumluk, ermenilik, gürcülük, çerkezlik, türklük olan bir vatandaş.
güncel Önemli Başlıklar