bugün

Sanki atomu parçalamış gibi olan insanlar. Insanlarimiz. Bizene cayın tadını öyle aldıysan. Birde kendilerini öve öve anlatırlar.
(bkz: şekeri bıraktım böyle bi aydınlanma geldi)
ortamda çay söyleniyor ve biri şekerleri geri masaya bırakıyor ya. işte ben o bıraktığı şekerleri hemen kapıp çayıma atıyorum.
Denedim. Zevk alamıyorum. Şekeri bırakınca çayın tadını aldım be kardeşim diyenler var. Şaşırıyorum yani anlatabiliyomuyum.
o anki psikolojime göre değişiyor. her iki şekilde de içebiliyorum.
tabiki sağlık açısından şekersiz içmek lazım.
şerbet içenler bunun farkına varamazlar önce o tadı almak için şekersiz içip sabırla alışmayı beklemek gerekir.
göbekten aşağı köyü göremediğim için yeni başladığım eylem.

ekmekte yok tabi.
amk sanki bulaşıcı bir hastalığa yakalanmış gibi her geçen gün baska birisine bulaştirmaya çalışıyorlar ÇAYI 2 ŞEKERLi SENi HER HALINLE SEVERiM...
bir çay tiryakisi olarak çocukluğumdan beri böyle içerim.
en güzel şey.
şekersiz içilmeli...
ilk başta çaydan tat alamazsınız hatta şeker kullanmak istersiniz ama alıştıktan sonra çaydan çok güzel tat alırsınız...
Eskiden bir küp şeker atardım fazla gelirdi, kırmaya üşendiğim için bıraktım şekeri mutluyum uzun süredir atmıyorum, çay kahve sekersiz daha güzel, çikolata pasta seviyorum ama bırakmayı düsünüyorum bakalım ne zaman olacak.
bazı insanlar mantıklı bulmuyor ama ben mantıklı buluyorum.diyorlar ki 'çayı şekersiz içsen faydası ne? yanında baklava veya bunun gibi tatlı şeyler yiyorsun zaten.'

şimdi şöyle düşünelim.

sabah kalktın kahvaltı da ne içiyorsun? eğer değişik bir durum olmazsa çay içiyorsun.

diyelim ki ofiste çalışıyorsun. masa başı bir işin var. iş yaparken ne içiyorsun? çay hadi çay olmazsa kahve falan içiyorsun.

diyelim ki misafirliğe gittiniz ne ikram ediyorlar çoğunlukla? çay ikram ediyorlar tabi ki.

diyelim ki arkadaşlar cafeye çağırdılar. orada da bir iki bardak çay içersin artık.

zaten kahvehanede gün boyu okey oynuyorsan garanti 5 6 bardak çay içersin.

akşam oldu işten eve geldin. eee hanım bir çay demlerde içersiniz artık.

yani çay hayatımızın neredeyse heryerinde arkadaşlar o yüzden çayı şekersiz içmek bence yapılacak en mantıklı şeydir.
içmeyin lan içmeyin valla iyi değil. Şeker satamayacağız sonra.
Dört şekerden direk sıfıra inat uğruna indim şimdi garip şekilde şekerli çay bana tatlı değil de deterjan katılmış gibi tuhaf bir tad veriyor.
Duyduğum son bir şey var doğruluğundan emin değilim anneme çaya en az bir şeker at tamamen şekersiz içme böbreklerin zarar görür demiş vardı mı acaba aslı bunun meraktayım.
En güzeli şeker atıldığında çayın esas tadını alamıyorsun ki.
Tam bir çay tiryakisiyim ve 8 yaşımdan beri şekersiz içiyorum. Çayıma gram şeker konsa midem bulanır o derece hassasım şeker konusunda. Zaten çayın has tadını alabilmek için de sade içilmesi gerekir ki zaten öbür türlüsü iğrenç sadece şeker tadı.
hedeflediğimdir.
2 şeker atmaktan, tek şekere inmiş durumdayım.

çayı şekersiz içiyorum diye varoş edebiyatı yapan tiplere uymayacağım.

şeker zararlı gençler.
varoşlara uyarak değil, sağlığınız için bırakın.
Erkek adam işi. Ha bir de demli olacak.
Bir kere alıştın mı kurtulamazsın bu illetten.

4 yıl önce soğuk bir kış akşamıydı bende şekersiz çay içmeliyim demiştim. Şimdi ne zaman şekerli kahve ya da çay içmeye kalksam midem bulanıyor.
beni tanıyanlar nasıl bir oralet manyağı olduğumu çaydan nasıl bi nefret ettiğimi bilirler. işte o adam yani ben artık çay içiyorum ve şekeri bıraktım. şekersiz çay içiyorum. çaycımız hamdi bile bu duruma bir türlü alışamadı. çaydan nefret etme sebebim şeker karıştırıldığında bi boka benzemiyor oluşuymuş bunu anladım yoksa şekersiz güzel bişeymiş lan bu çay.
çayın gerçek tadına varmaktır. alıştıktan sonra şekerli çay rahatsız edici derecede tatlı gelecektir.
düşman başınadır.

zift gibi.

zift seviyorlarsa demek.
+hey goçum ver ordan bakayım bir çay.
-hemen abim. Buyur?
+Lan bu ne şekersiz içiyorum ben (ses yükseltilir sağır sultan duysun diye) kaldır şunları beeeh.
-tamam abi Allah Allah
+(içer bir fırt) zift gibi ya keşke gizli bir tane atsaydim içine lan.
Anneciğim şeker hastası olup şekeri kestiği gun ben de kestim.

Alpertunna duygusal degildir.