bugün

''çayı şekersiz içenlerin gereksiz artistliğinden istiyorum''
Tam tersi ağzına bir kürek bekliyordur. Şekersiz çay içmek ne aq su gibi o ne öyle.
şeker sağlığa zararlı diye kullanmayıp üstüne bide çayın tadını böyle daha iyi alıyorsun artistliğini yaptıktan sonra yanına sigara yakar. sonra övgü bekler. sigara da zaten c vitamini.
beklentilerinde haklılardır , ben şekerli içerim ama tam çay tadını alamadığımı düşünüyorum , alışım kuvvetli değil.*
" Başlarda açık içersin abi" , " Net bir kaç güne alışırsın." " Alışınca anlıyorsun farkı." " Çaya şeker atılır mı ağbi yeaa." Tarzı tepkiler verirler.
" Başlarda açık içersin abi" , " Net bir kaç güne alışırsın." " Alışınca anlıyorsun farkı." " Çaya şeker atılır mı ağbi yeaa." Tarzı tepkiler verirler.
evet ister istemez bekliyorum.

ben: "öhü öhüü.. usta kaşığı alabilirsin"

çaycı: "la bi siktir git bitince alırız."
Sigarayi birakan kimse gibi davranma seklidir.
Birde çayın tadını şekersiz içmeye başladıktan sonra almaya başladıklarını idda ederler sürekli.
çay şekersiz içilir. bitti o kadar övgü bekleyen varsa maldır.
şekerin çayın asıl tadını bozduğunu iddia eder. ulan belki ben çayın asıl tadını sevmiyorum? 1 şekerli haline bayılıyorum belki?
Tek yapabildikleri sekersiz cay icmek olan insanlarin hakettigi ovgudur. Normalde 3 kisiden 2 si zaten sekersiz iciyor.
Vallah kimse kusura bakmasın;

Bir çay bardağına beş şeker katıp şerbet içen adamı anlarım, severim de Şeker gibi insandır o.

Ama bir kazan çayı şekersiz içen adam mı, hiç tekin değil; her şey beklenir ondan.
görsel
sanki bana çok bi bok beceriyorsun amına koduğum dediğimdir.
Mesela ben! Bekliyorum. Neden mi!?

insanın sağlığı beslenme alışkanlığıyla ilgilidir.

Beslenme alışkanlığı, yisağlıklı yaşan kültürü de değerli bir şeydir ve depersiz insanlarda bulunmaz. Sende sağlığına sahip çık ve sağlıklı beslen senin ne kadar bilinçli olduğunu görsünler! Sonra sokağa çıkıp şeker kullanmıyorum diye bağır. Çok yanlış bir şey yok ortada.
Kahvehanelerde garson a " şekersiz içiyorum ben hala ögrenemedin " diye kayan amca modelidir.
Bir gün şekersiz içtiğimde benim de bekleyeceğim övgü.
Çayı şekersiz içen biri olarak bu konuda bir şeyler söyleyebilirim sanırım. Çayı şekerle içmeye alışmış ve sonradan şekerle içmeyi bırakmış biriyim. Bu nedenle şekerle içmeye hiç alışmadığı için çayı şekersiz içenleri bilemem ama şekerliden şekersize dönenler sigarayı bırakanlar gibi bir tebrik edilme ihtiyacı duyuyorlar. Ben sigarayı da bıraktığımda şekeri de bıraktığımda bu ihtiyacı duydum çünkü ego sahibi biri olarak taksir edilmek beni Mutlu ediyor ve kendimi başarılı hissediyorum.

Diğer yandan gerek terayağlı iskender yanında tatlandırıcılı kola içen gerekse çayı şekersiz içip kahvaltıda reçel bal gibi şekerli ürünler tüketenlere yönelik eleştiriler var. Ömrümde incir reçeli hariç reçel yemedim desem yeridir. Arada tadımlık yemekten de kimseye zarar gelmez. Bal ise miktar abartı olmadığında hem lezzetli hem de besleyici bir besin kaynağı.

Ha nedir şerbetli tatlı , pasta ve türevleri konusunda kesinlikle katılıyorum zira şeker ölümdür . Bu konuda CANAN Karatay doğru bir şeyi yanlış üslupla söylediği için resmen deli muamelesi görüyor.
insanı güldüren bir beklentidir.
Annem bile çayı şekersiz içtiğimi bilmiyor şahsen. Övgü beklemiyorum bu yüzden.(gülüyor) Zaten çok saçma olur bekleme. Hal ortada malum...
övgüyü gerçekten hak eden insanlardır. Şeker insanın istenmeyen kiloları almasının başlıca sebeplerindendir ve sırf bu yüzden eğer şekersiz bir şekilde çayın o iğrenç tadına rağmen hala o şekilde içmeye devam ediyorlarsa bu takdire şayan bir harekettir.
şekersiz içenlere bu duyulan kin nedir anlamadım?
götünüzü mü siktik naptık? şekersiz çay içmek övünecek kadar mal değilim.

çaya şeker atmadan içememek sana bildiğin koymuş demek ki millete sarıyorsun. sana bildiğin yazık amk...
Daha çok bekleyeceği durumdur.
Bu bi onurdur, tabi beklerler(şekeri dolduranlar derneği).