bugün

Gece dağ başında sigarasızlıktan düştüğüm durumdur.
Not: başlık güldürmüştür.
Müptezeligin göstergesi diyelim.
Lisede yokluk zamaninda kafa yapmasini bekledigimiz eylem.
adıyaman tütünüyle harmanlanırsa çay-sigara yapmanın kısa yolu olacaktır.
orjinal fikirdir. iyi güldüm akşam akşam. *

aman dikkat, dumandan boğulayım demeyin. *
Üniversite yıllarında, gecenin bir saati sigara yokluğundan dolayı arkadaşlarla kalkıştığımız iştir. iğrenç oluyor ama nefsi köreltiyor işte.
Az önce fantezi olsun diye denedim. Öyle değişik bir şey yok. Bildiğimiz çay amk.
eskiden sigara olmadığında denediğimdir. bull shit.
Sigarasız kaldığımda denediğim eylemdir. iğrençtir bunu sakın denemeyin.
Bogaz yakar denemedim. Arkadasim denemis.
Sigarasız kalan her tiryakinin yapabileceği eylem.

Arasıra yapmayı düşünmüyor da değilim.

Henüz denemedim.
denedim ve bogazlarimi elime aliyordum.
bu kadar igrenc, sacma ve kötü bir şey olamaz.
denemeyin, denettirmeyin.
Ben gazete kağıdına nane sarardım küçükken. Gene iyi gelmişim bu yaşa kadar.
nikotin ihtiyacı karşılanamayacağından boşa olacak çabadır. ayrıca çay tütün gibi kor tutmaz.
Çayı böyle gerzek fikirlerinize alet etmeyin canınızı yakarım.
işte ülkemin böylesine hayal gücü olan gençliği imam hatiplerde harcanıyor.
Tütünü de demleyip içelim o zaman. Haksızlık olmasın..
o değilde güzel fikir lan, deneyen var mı?
Bir kere sigaram yokken denemiştim o gün bu gündür tövbeliyim. Ama ekinezya çayı harbi iyi.
Yıl 2010

Tahmini 5 gün Geciken kumanya helikopteri, Sigarasız ve kumanyasız kalan askerleri, daha da çıldırtmıştır.

Temmuz sıcağında, 50 derece plastik kokulu depo suyu içmek, kumanyalardan sadece barbunya kalması müteakiben, bir de sigaraların bitmesi sanırları zorlamıştır.

Piyadeler ve topçulara destek olmak için gittiğimiz tank Birliği idik biz.

2 ekip, 8 kişi 2 tank.

Bu 8 kişi başta tank komutanı olmak üzre teğmenden en alt rütbe ere kadar, tüm görev alanında er, yüzbaşı demeden her kesimden her kişiye sorup, soruşturup sigara aramıştır.

Lakin ne topçu birliğinden nede piyadelerden bulunamamıştır.

Ve haber gelmiştir, 3 gün daha helikopter gelmeyecektir. Konvoy saldırısı istihbaratı alınmıştır.

Helikopterin kanatlarına bulunduğumuz ithamları, yeryüzünde hiç bir canlı sarfetmemiştir.

Çare yoktur, çay vardır. Takvim kağıdına, Çorum'lu tank komutanımız, çayı sarıp içerken gördük.

- ne içiyoruz komutanım?
* ne içelim ki mk? çay. takvim kağıdı çarpılcaz yeminle. Dua filan var bunda.
- e kesiyor mu?
* öksürtüyor en azından.

Bu muhabbete, teğmen kulak misafiri olur. Tüm ekibi toplar, aynen şunları sarfeder;

* helikopterinin mk. Merak etmeyin gelecek, korkmayın ölmeyiz.

Ulan adamda sigarasızlık nasıl bir etki yarattı ise, içtimada, savaşa gidiyoruz edası nasihat verdi.
yıl 2006
il izmir/Yıkıkkemer (ama harbi yıkık)

bu yıkıkkemer'i bilen bilir. şimdi de pek farkı yok aslında ama uçan yollar falan vs yıktılar mehtap mahallesine doğru olan kısmı. neyse biz o zamanlar kanımız deli akıyor, manyaklar gibi esrar, hap vs ne varsa arıyoruz, kolluyoruz, kovalıyoruz falan. o gün ne olduysa kimsede para yok, bi şekilde para bulunması lazım.

bizim bunları gramla aldığımız dönemlerde eşe dosta satardık. hem biz yolumuzu bulurduk, hem arkadaşlar 2 meşe sigara için risk almazdı. bildiğin incir yaprağıyla, çayı avucunda ovup ezersen renk bakımından en kral esrarın tonunu tutturursun. tutturduk tonu verdik 8-10 meşe bulduk parayı. alanlardan 2'si 'o neydi öyle ciğerimizi yaktı ama fenaydı' dedi. diğerleri arasında peşimize düşenlerde oldu. çayı içirdik, parayı bulduk.
Iki arkadaş A4 kağıdına sardık tabi çayı bol tuttuk nede olsa Bi kavanoz var,

bi fırt çektim a4 kağıdı alev aldı az daha evi yakıyorduk.

Kötü anım var kendisiyle.
güncel Önemli Başlıklar