bugün

hapis nedir bilmeyen bir insanın yaşayacağı durumdur. umarım ki kimse de bilmez nasıl bir şey olduğunu.
mutluluğun değişik bir hali olsa gerek.

(bkz: yok artık)
çaylaklığı umursamayan ben değil sözlük kaybetti şeklinde düşünen yazarın hiç yaşamadığı his.
Modlara değilde beni hunharca ve kahpecikçe şikayet eden ve haklı olduğum halde çaylak olmama çok sinirlendim, ama bu gün saat 00:00'ı gösterdiğinde özgürdüm ve bir film repliği geldi aklıma sanki modlardan duyarcasına " pardon " özgürcesine tecavüz etmek istiyorum o iki dalkavuğa prangalar vururcasına, bir de şu şairâne yönümü geliştiremedim ah ah..

Bir hafta içinde hiç kimse sevmiyormuş ya lan beni bu sözlükte onu anladım, kimse mesaj atmadı trabzona tren bileti hariç oda aa çaylak diye dalga geçmiş, sevildiğimi sanıyordum oysa oysa...

Bir haftada yaşlandırmıştır o yazarı.
hayatimstrat adlı yazarın şu aralar yaşaması mümkün olan durum.
çaylak olunca hapise girmiş gibi üzülmenin aksi bir durumdur. iyidir. en kısa zaman da yaşamak ümidiyle.
basima cok sık gelen olaydir hakketen oyle oluyor lan hayattan soguyorm caylak olunca . yazarligin kiymetini caylak olunca anlarsn bir dost .
evet, öyle. Tam iki hafta.
Hapisteyken konuşmayıda unutabilenler varmış öyle diyolla.

O nasıl cümle la hiçbirşey anlamadım.
Muhteşem bir fikir beyan etme özgürlüğünü iliklerine kadar hissedebilmektir. Zira bu sözlük çaylak yaparak fikirlere de geçici süreliğine zincir vurmakta ve kendinizi bir kabusta sesi çıkmayan zavallıcık gibi hissettirmektedir.
Uzun süren bir çaylaklık dönemi geçirdiyseniz, artık sizde olmuş yazarlardansınız. Feleğin sillesini yemiş, görmüş geçirmiş, troll olanı ve olmayanı ayırt edebilen gerçek bir yazar.
Hapis hayatını tatmış bu yazarlardan, akıllı, uslu, anlamlı yorumlar yapması ve başlıklar açmalarını bekliyoruz.
Tecrübeden, faydalanmayı bilmek erdemdir.
Geçmiş olsun diyelim...
daha bugün 1 aylık mapus cezamı çektim ve çıktım. ama sanırım bu gidişle yeniden dönerim.
görsel .
güncel Önemli Başlıklar