bugün

türkiye'nin ürettiği en iyi çaydır. çaykur yapımıdır, giresun tirebolu'daki çaykur çay fabrikasında üretilir.

http://www.caykur.gov.tr/...m/paketlicay/tirebolu.jpg
en sevdiğim olan, hafta sonu aile birliği kahvaltılarında bile 1 bardak çay içemeyen beni gecede 3 4 fincan ( büyük boy ) çaya mahkum eden çaydır. istanbul'da satıldığı yeri bilen, gören, duyan ve bütün bunlara rağmen söylemeyen varsa sözlüğü terk etsin. Sürekli annemin memleketi olan Tirebolu'dan istemekten bıktım. Her gelen giden benim çay zevkim için koli taşımak zorunda mı sözlük ?

p.s, evet kargoya verecek param yok.
bu ülkenin en iyi çayı.
ankara'da tarım ve köyişleri bakanlığı kampüsündeki tarmeg tarımsal ürünler satış merkezinde bulabileceğiniz nefis tirebolu çayı.
tirebolu yöresinde doğal bir şekilde yetiştirilen ve toplanan iki buçuk yaprak çay filizlerinin işlenmesi ile elde edilmiş özel üretim bir çaydır.
doğru demleme tekniği ve kireci az su ile demlerseniz eğer sonuç harika olur.
kutusunun üzerinde "tirebolu'da üretilmiştir" ibaresi olmasına dikkat edilmesi gereken çaydır.
çayın hasıdır. ancak sürekli içmek için lüks kaçabilir.
1. Kalitesi tirebolu fabrikasından veyahut giresunda marketlerden bulunabilen çay.

2.kalite olanı tirebolu çayından çok genellikle giresun ordu trabzon çaylarının karışımıdır o da güzeldir. Istanbulda da bulunabilir.
Türkiyenin en güzel çayıdır.
son zamanlarda adını çok duyduğum çay. denemek lazım.
42 nolu Tirebolu çayı'nın kendisi efsane olduğu için efsane çaydır.

Tirebolu'da için bir de bu çayı, çaykur yanında bok yemiş. Böyle semaverle koyuyorlar, of of. Her gidişimde içerdim.
Daha marketlere düşmeden karadenizli arkadaşlara memlekete gittikçe fabrikadan koli ile aldırıp bir sene boyunca tüketiyorduk. Özellikle çaykur tiryaki ile harmanlayıp tüketin, lezzet budur. Biraz pahalı ama emin olun değer.
Ahım şahım bir pahalılığı yoktur.500 gram satış fiyatı 15 liradır.Çaykur'un aynı gramajdaki turist, filiz veya kamelya çaylarının da fiyatı 13 lira.
Fiyat performans olarak uzak ara en iyi çaydır kısacası.
Bu çayı bugüne kadar içmemiş olan insan çay içtim demesin amk.
gerçekten çay deyince aklıma gelen ilk marka çok iyi ve kaliteli çaydır.tavsiye edilir.
tiryaki varken esamesi okunmayacak çayımsıdır.
Çaykur un en kaliteli çayı değildir. Çaykur Altınbaş serisi bu bokun kralıdır.