bugün

bir türkiye gerçeği.
kimse kusura bakmasın.
Hele ki şekersiz çay iyice rezil evsiz sikortasız yıkık içeceğidir.
Çayın içine süt koyan gerizekalıların ben aklını tamam bir şey demiyorum.
"bir çay yapalım da içelim" cümlesindeki samimiyet çaydan gelir.

Bu nedenle çay fakirlik değil samimiyettir. O bir demlik çay bitene kadar ne muhabbetler döner ki keyfi başkadır.
Yok be çay candır.
Günde 10 bardak içerek katıldığım önermedir.
Çayla fakir olunacaksa fakirim çay candır.
bir başlık tanımlaması. çay fakir içeceği imiş. he tamam o zaman içmeyelim, fakir görünmek istemiyoruz diyeceğimiz mi sanılıyor acaba. fakir edebiyatı yapılıyor deniliyor ya hani, sadece bu konu için değil diğer konular için de. zengin edebiyatı da var aslında. ve sadece bu da yok. fakirin ne yapacağı varsa, zenginde de var. ama işte o fakir, o zengin farkı. peyniri batırarak yeme zamazingosuna batırarak yemek elitlik, sadece peynir ekmek zeytin yemenin orta sınıfın tabakasına düştüğünün sözde yansımasına verilen örnek gibi. " biz bundan mutluyuz" diye basbas bağırsa da orta tabaka, adı " fakir edebiyatı" oluyor. onlara göre oluyor tabii. ben, samimiyeti kaybettirecek hiçbir şeyi kazanmak istemem açıkçası. çay candır.
sıkıntı yok.
yakında reis tütün, şeker pancarı ve fındık gibi çay üretimini de baltalar.
bu yüzden fiyatlar uçunca en kıytırık çay bile zengin içeceği oluverir.
bu arada benim içtiğim çay şu:
evde içilen 20 fincan çayın 8,45tl olması bana hiç de ucuz gelmiyor.
görsel
iyi ki fakir içeceği siz gidin vay çaklıt moka için.
E tamam ben de zengin değilim zaten. Niye bundan eziklendiniz anlamadım.
Yakında çaya da zam gelecek bi durun amk.
inkar edilemez gerçektir. evet.
Doğru fakiriz görsel
he la. fakirim napak. mokkalu çokkalı fripitto latte içemioz kusura kalma.
iceceksin soyle kilosu 4 bin liradan beyaz cay sanın yuruyecek. ne o oyle demleme siyah cay ıyhhh.
ingilizlerin de çinlilerin de japonların da rusların da türklerin de ortakcana içtiği bir meret bu en kötü kafede 2 tl yani fakir içiceği değil.
Bu gidişle yakında bu düşünceyi yıkıcağını düşünüyorum.
Mekanlar da bardağına 10 lira verdiğimiz çay da mı fakir çayı oluyor?