bugün

Herkes bunu bilsin, dağdan inip bağ sahibini kovmasın.

Sizin dedeleriniz dağda çekirge yiyip askerden kaçarken bu adamların dedeleri şehit düştü.

https://www.haber7.com/ya...lli-mucadele-borcumuz-var
afganlar aynı afganlar değil.

modern afganlardan gafa gesen afganlara.
benim kendi milletimden başka kimseye borcum yok. olduğunu düşünen de sktrsn gitsin o memlekete hizmet etsin.
Sanırım Çanakkale'de bir biz Türkler yoktuk.

En iyisi borcumuzu ödemek için komple terk edelim ki kendilerini misafir de hissetmesinler.
evet afganistan bizim kardeş ülkemizdir. (eski afganistan)
evet afganistan kurtuluş savaşımızda, milli mücadelede bize yardım etmiştir. (eski afganistan)

benim anne tarafım çanakkale'lidir. tam 600 senedir çanakkale'de yaşayan yörük türkmenlerdendir.
ben 45 yaşındayım, bunca senedir çanakkale şehitliklerinin her köşesini karış karış gezdim. gitmediğim şehitlik, görmediğim top mevzisi kalmadı, hatta en son 2 sene evvel kumkale civarındaki bataryalarımızın tamamının envanterini çıkararak bu konudaki tüm eksikliğimi de giderdim.

bunca senedir çanakkale'yi ve şehitliklerini dolaşıyorum, lakin başlığın ilk entrysindeki kaynakta geçen "mehmet afganistan şehitlik anıtı" adlı ne bir şehitliğe, ne de bir anıta rastlamadım.

yani dübürden sallanır da bu kadar da sallanmaz amına koyayım ya...
yanlış yazılmış . afganlar değil almanlar olacak ......

görsel

liman von sanders

görsel

görsel
Doğru ama ingilizlerin yaninda die biliyordum.yada hintlimiydi onlar neyse hepsi ayni pirinç hastalari.
Afgan guzellemesi yapanlar 1 er tane sahiplensin evini acsın din kardeşlerine.
Yok oyle kaçak dövüşmek.
Unutturulmaya çalışan gerçek.

Hayranı olduğunuz Amerikalılar Avrupalılar değil o beğenmediğiniz cahil vahşi dediğiniz adamlar omuz omuza savaştı ve kurtardı bu vatanı.
Yalan aq ta afganı nerden bulup getircen oraya kadar. Balıkesir Bursa falan yakın köylerden gelen askerler işte giden garibanlar.
Taaruzda taş çatlasa bir tane afgan vardır, o da 6 zarın yan yana 6 gelmesi gibi bir ihtimal. Kaldı ki savaşsa ne olur birkaç kişi, napalım 3-4 kişi için ülkeyi mi verelim adamlara. Boş muhabbet.
Doğru bile olsa o zaman savaşan afganlar'la şimdiki afganlar arasında dağlar kadar fark var dedirten durumdur. O zamanki Türk'ler ile şimdiki Türk'ler arasında çok büyük farklar olduğu gibi.

Not: Çanakkale savaşına katılmayan kalmamış dünyada.