bugün

saygı duyulması gereken kadın
yorgun eve gitmek için saate bakan kadın
Bugün çok yorgunum olmaz cevabını gönül rahatlığıyla söyleyebilecek olan kadın.
cabuk yaslanan kadındır.
-kariyer yapmak,
-evine ekmek götürmek,
-kendini ispatlamak,
-egosunu tatmin etmek,
-kendi ayakları üzerinde durmak,
-kendi parasını harcayabilmek,
-yaşam standartlarını yükseltmek,
-aldığı eğitimin hakkını vermek,
-çocuklarını daha iyi okullarda okutmak,
-faturaları zorlanmadan ödemek,
-yeni bir araba-ev almak,
-çevrenin beklentilerini karşılamak istediği için çalışan erkekten tek farkı kadın olmasıdır.
yattığı yerden para kazanmak varken ,emek harcayan kadın.
koca parasi yiyemeyen kadinlari iceren gruptur..akilli olan bolumu ise hem koca parasi hem de kendi parasinin yer,yetmez milletin basinin etini yer..
(bkz: ozgur kadın)
hanımefendi gibi görünmek, erkek gibi davranmak ve eşşek gibi çalışmak zorunda olan insan
ÇALIŞAN BAYANIN iŞi ZOR. HELE DE EVLiYSE. HEM iŞ HEM DE EV iLE iLGiLENMEK ZORUNDA KALIYOR VE TABii TÜN ZAMANI GiDiYOR. KENDiNE AYIRACAK HiÇ ZAMANI KALMIYOR. BiR SÜRE SONRA HAYATLARI BiLE KENDiLERiNE MONOTON GELiYOR. AMA ELDEN NE GELiR.
Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii imamı Hasan Hakyemez in, bahsi geçen kişilerin eşlerine verdiği vaaza göre tehlike arz eden kadınlardır. nasıl mı peki? şöyle demiş beyefendi;

--spoiler--
"Eşini çalıştıran adamın biri gelerek, karısının kendisini patronu ile aldattığını söyledi. Bakın, karılarınızı çalıştırmayın, günaha girersiniz. Çünkü kadının 9 nefsi var. Hangisine hakim olsun. Erkeğin tek nefsi var ve buna hakim olabiliyor. Bunları kendim uydurmuyorum. islamın emrini tebliğ ediyorum"
--spoiler--

şimdi ne desem ki ben bu adama?

bu ve bunun gibilerin hepsi; alayınız götsünüz ulan!! insanları dinden soğuttuğunuz için, dine düşman ettiğiniz için. yazık lan! yüze islam sizin gibilerin eline kaldığı için yazık. siz orda vaaz verdikçe, herkes islamın geri kalmış bir din olduğunu düşünecek elbette. insanların böyle düşünmesine sebep olan/ olacak, beyninize tüküreyim ben.

sadece şu sorunun cevabını verin onu istiyorum *;

hz. muhammed in ilk eşi hz. hatice ticaretle meşgul değil miydi evliliklerinden önce?
güçlü kadın, yiğit kadın ve hasan hakyemez gibi adamları yok sayan kadındır.
sabahtan akşama geçim derdi içinde kaybolan akşam evine geldiğinde çoluktu çocuktu temizlikti yemekti derken bitap düşen üstüne bi de bakımlı olsun şöyle olsu lafı duyan hakyemez varyemez gibilerinin de fahişe yerine koyup bok attığı biçare kadın.
kendi parasını kazanan ve ekonomik yönden bağımlı olmak nedeni ile istemediği bir ilişkiyi sürdürmek zorunda olmayan kadındır.
çocukları hüzünlü kadınlardır.

(bkz: çalışan anneler)
ortaokul münazaralarının vazgeçilmez konusu olan "kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı" sorunsalına aracı olan, saygı duyulası kadınlardır.
dünyanın bütün yükünü sırtlanan insan evladı.*
her zaman işçi ve mutsuz olacak kadındır. hala öğrenemediniz erkeği it gibi çalıştırıp rahat etmeyi.
emekçi kadındır asla tam karşılığını alamaz emeğinin.
ketılda makarna yapmaktır .
daha eve gidince bulaşıkları yıkayıp, evi süpürüp, yerleri silip, yemek yapacak olan kadındır.
Dişlerini fırçalarken aynı zamanda banyo lavabosunu ovalayıp, aynayı da bir güzel temizleyen kadındır. ne kendi bakımından ödün verir ne de evinin temizliğinden.
iki farklı durum vardır kadının çalışması için. Aslında bir çok durum vardır ama iki tanesi ağır basmaktadır.
Birincisi; annenin verdiği gaz ile sözde erkeğin eline bakmaması için kariyer bahanesiyle çalışmasıdır. Ki bu çok saçmadır. Eğer ihtiyaç yoksa kadına ne gerek var.
ikincisi; Mecburi çalışmadır. Kıt kanaat geçinen ailede şerefsiz erkeğin çalışmaması veya çalışan kimsenin olmamasından dolayı çocukları için çalışan ve ''cennet anaların ağayı altındadır.'' hadisine tam uyan kadındır. Ayağı öpülesi kadındır.
bazı babalar tarafından alınması tavsiye edilen kadın.

- oğlum çalışan kadın al.