bugün

içinde kalınabilendir.
kurması zordur.
(bkz: çadır kurmak)
(bkz: hayyam)*
gerçeği kadar konforlu ve geniş olmasa da ihtiyacı karşılayan seyyar ev.
dikilir.

(bkz: çadırı dikmek)
gobekli insanlar için kullanılabilecek kelime.
festivallerde çiftleşmek amacıyla kullanılan barınak.
türkçe'den üç ayrı dile geçmiş kelime.

çince -> chadié'ér
urduca -> çatr (padişahlar için yapılmış büyük şemsiye)
yunanca -> çadiri (dağınık ev / ODA)
Beşiktaş ta bulunan; kaliteli,asortik,fiyatları uygun,kaliteli müzisyenleri sahneye çıkartan sıcak mekan.Kendi tanıtımlarında da görüleceği üzere amatör ruhlu profesyonel adamlar sahne almaktadır burda.Evet gidip görülesidir.Ayrıca o ne şirin tuvalettir öyle.
pislik içinde tatil yapmaya yarayan şey...
az önce odanın ortasına denem amaçlı kurduğum ve haftaya alıp başımı düşünmeden yollara çıkacağım ve içinde gecelerimi geçireceğim şey.zordur, pistir filan ama mecera sevenler için gerçekten eğlencelidir.
yurt dışında kamp evi, yurt içinde işçi evi.
iran'da kara çarşafa çadr denir...
içinde uyumak gibisi yoktur. taşıması ayrı bi hammallık.
geç yatıp erken kalkanlar için ideal barınak. yazın kurulan bir çadırda öğlene kadar uyumak mümkün değildir. hamamdan saunadan beterdir. keyif için deniz kenarına ya da ağaçların arasına kurulmuş bir çadır huzur vericidir.

ayrıca türk kültüründe de önemli bir yeri vardır.
Birçoğumuzun kamplarda dış etkenlerden, güneşten vs korunmak için kullandığı yerine göre ise ticari amaçlar ile kullanılan şeydir kendisi.
GüZel bir kız görüldüğünde şortun önünde oluşan yükselti.
Kurulur. Evet.
Uyumak için pek iyi değil. Kamp yapma hayali kuranlar için bir deneyimim var *
Şu anda sizin yerinize kamptayım ahahajah.
Genelde kıldan, keçeden yapılan, bez, kauçuk versiyonu da bulunan bir tür dokuma. Türk kültüründe çadırlar önemlidir ve kubbelidir. Özellikle Yörük çadırları...
görsel
görsel
görsel
ataları yörük olan biri olarak asla ve kat'a kalmak istemediğim barınma yeridir.

hatta vakti zamanında böyle kamp mamp işleri seven bir laz arkadaşım beni aşağılamıştı.

"ne biçim yörüksün lan, kamp yapmaya gelmiyorsun" falan diye.

yahu kardeşim yörük olduysak çadırda kalmak zorunda mıyız? yörükler çadırı çok mu sever? ne yapsın adamlar, göçebe olduğu için mecburen böyle yaşamışlar. villaları vardı da oturmadılar mı? paçamın arasından kertenkele mi girsin? uyuduğum yerin çevresinde gezen kirpi yılan böcek akrep vb. hayvanların hışırtılarını duyarak uyumak istemiyorum ben. ya da ne bileyim, tilki çakal kurt ile muhatap olmak istemiyorumdur. hele ki koca bir ayı gelsin hiç istemiyorum. kamp insanı değilim işte. yörük olduysak ne yapalım, at üstünde akıncılık mı yapalım bu saatten sonra.
bu aralar bana "o son çadırı satmayacaktık" sözünü hatırlatır.
icat edildiğinden beri insanlıkla beraber varlığını sürdüren basit yapı.
aga kimileri depremden dolayı kullanıyor, kimileri doğada vakit geçirmek için ama çadır o basit haliyle hayatımızda. çıkmıyor, kaybolmuyor.
güncel Önemli Başlıklar