bugün

Yunan medyasından öğrendiğimiz kadarı ile Türkiye'nin ilhak ettiği adacık imiş.
Konumu dikkat çekici. ABD'nin yığınak yaptığı dedeagaç'in karşısı.

görsel

--spoiler--
Türkiye, uluslararası bir resmi yazıyla,Zürafa adacığının yalnızca Türk toprağı olduğunu ve münhasır egemenlik haklarının Türkiye'ye ait olduğunu duyurdu.
--spoiler--
bu ada nereden cıktı la. sahibisi yok muydu.
Fotoğrafı buysa ada değil bildiğin duba aq.
Bir kaç gemi harfiyat dökülürse belki adacık haline gelir gerçi

görsel
ben kardak'a yanaşmış biriyim ,çıkmadım deli derler çıkana.

şu var karasuları antlaşmalarında etkisi oluyor tabi ki ama götümüzün dibinde midiili,sakız,rodos var.
burası da deniz kaya çıkıntısı ,buraya ada -kayalık- toprak diyeni akıl hastanesine atmak lazım.
şu var yunanlar akıl etmiş fener koymuş kazalar önlenmiş.

keşan'ın karşısı,deliye şurası senin desen kaçar deli hali ile.

yunan'da türk'te aynı kafa beyin tunne.

şurada komşuyuz dost olursak dünyanın turisti yığılır ikili organasyonlarla milyar dolarlar akar ama sike sürülecek akıl olmadığından yunanistan'da da türkiye'de da ezil bir yaşam var. yunan tarafı biraz iyi o da ab. olayı.
balkanlar, güney slavya, romanya ,ukrayna, kafkaslar,ortadoğu ve kuzey afrika,anadolu bakın hep sorunlu bölgeler.

ne huzur var,ne rahat be bilim ne eğitim,ne üretim hep beleşçi insanların olduğu yerler dürüst insana kötü gözle bakılan topraklar.

ben cezayir'ihatırlıyorum,60-70'li yıllar muazzam bir aydın topluluğuna sahipti,fransa'nın aydın,okumuş i,nsanları gipta ile bakardı cezayir'e bakın şimdi bok gibi.
halk istemiyor, yazdığım yerler hep aynı halk dürüst- doğru -insanı istemiyor. çünkü yönetimlerine gelenler hırsız ,uğursuz ,vatansız ,sola düşman .ilerlemeye kapalı hep bana rab bana kafası.
bakın 5-6 metrekare olan bir kaya, beyinsiz toplumlar böyledir.

dün peronizm-kemalizm olayından örnek verdim,arjantin-türkiye ,

fakland yüzünden rezil oldu arjantin ,ordusu kepaze oldu ,itibarı kalmadı .

filistin'e gıcık duyuyorlar zavallılar,hiç biri düşünmüyor osmanlı buraları 400 sene yönetti ne yaptı diye.
hiç bir şey bir han bir karakol o kadar.
buyurum kıçlarına girsin zürafa.