bugün

alevinin yobazıdır bu ekip.

hep sünni gericiler olacak değil ya...
ilk nefesini gül baba yusuf ziya'dan daha sonraki ilmini nefesini derslerini imam hüseyin oğullarından olan ali ekberden aldığını iddia ederek kendisini pir ilan etmiş,
sesinin aliyel mürtezanın sesi nefesinin onun nefesi olduğunu söyleyen;
şifa dağıttığını, keramet gösterdiğini anlatıp duran
süheyla isminde bir hanım.

bizim toplumun din istismarcısı da hiç çekilmiyor.
evet istismarcı olduğunu düşünüyorum, sünni tarikatların şeyhlerinden üfürükçülerinden bir farkı olmadığını da düşünüyorum.
ama alevi kültürüne çok da hakim olduğunu düşünüyorum.
orada gül baba boşuna seçilmemiş, ali ekber boşuna seçilmemiş.
edrikni baba edrikni baba diye medet istemişti son nefesinde ali ekber babasından.
yetiş baba yetiş.
aleviler arasında bilinir tanınır muhammet yüzlü, muhammet kokulu, muhammet sesli ali ekber.
babasının kıyafetleriyle düşmana saldırması, yanan çadırlarda kadınların yardımına yetişmesi vs.
güzel seçim ''gelin süheyla''
ben de olsam ben de ali ekberi seçerdim nefes almak için.
kendisinin Allah ile konuşan kerametler gösteren bir evliya olduğunu iddia eden alevi şeysi. çok ta cahil takipçisi var. şaka gibi türkiyem

görsel
fethullah gülen cemaati, cübbeli ahmet hoca cemaati vs. gibi cemaatlerin alevi versiyonudur.

bu din tüccarı sahtekar kadın o işi o kadar iyi biliyor ki yalnız aleviliği sömrümekle kalmıyor alevilerin atatürk sevgisini bildiği için atatürkçülüğü de sömürüyor akıl ve mantık dışı zırvalarla beyinsiz insanları yönlendiriyor ve onalrın paralarını çalıyor.

bu sahtekara inanan insanlar için çok rahat gerizekalı tanımını yapabiliriz.
chp rozetini kemal kılıçdaroğlu beyefendiden almış ve törenle, imanlılarıyla birlikte partiye üye olmuştur. artık politikacılar da bu manevi halk önderiyle iyi geçinmek zorundadır.
anamızdır, nur yüzüne hasret kaldığımızdır, özlenendir.
kafadan uyduran ve asıl önemlisi taraftar bulan kişi.

zöhre ana öyle diyormuş diye hiç bir kanıt belge bilgi sunmadan kanıtlı bilgili belgeli şeyleri inkar ediyorlar.

tövbe haşa hz. Ali'nin bu zaman ki suretiymiş. yahu hindu'yum budistim reenkarnasyona inanıyorum dese anlarım ama aleviliği neden bulaştırıyorlar.
tipik din bezirganıdır fazlası değil..işi ticarete dökmüştür..yobazlardan zerre farkı yoktur.
Zöhre Ana 1982 yılından buna Muhammed-Ali yolunun;

Unutulmuş, unutturulmuş gerçeklerin insanlara aktarıp yola ışık tutmakta ehlibeyit cemlerini yürütüp, inanç ve ibadetlerimizi anlatmakta , insana ’’iNSAN’’ olarak yaklaşıp herhangi bir ayırım yapmadan ihtiyacı olanlara maddi ve manevi anlamda yardım elini uzatmakta sanatsal etkinliklere destek vermekte ve her daim muhtacın, inanın yanında olmaktadır.

Linkte ki bu kitapçık, Zöhre Ana'nın öncülüğünde 1982 yılından beri sürdürülmekte olan sosyal ve sanatsal etkinliklerle ilgili binlerce bilgi, fotoğraf ve belge yer aldığı geniş arşivimizden sadece küçük bir derleme olup etkinliklerimizle ilgili daha geniş çalışmalara yer vereceğimiz çalışmalarımız devam etmektedir.

http://www. zohreana. com/tanitim/
zöhre ana hiçbir şekilde din, dil ve ırk ayrımı gözetmeyen, bütün insanlığa bir nazardan bakan, mustafa kemal'in yoluna ve devrimlerine gönülden bağlı bir kişidir. 1982 den bu yana karşılığında hiçbir talebi olmaksızın kendisine gelen insanların her türlü derdine deva olmaya çalışmaktadır.aynı zamanda ehlibeyt yolunun güzelliklerini her daim dile getirmektedir. bilime ve eğitime çok önem vermekte olup öğrencilere burs vermektedir. dernek binasında herkesin gidip yararlanabileceği aş evi düğün salonu toplantı salonu kermes vb. bulunmakta ve cenaze hizmetleri olmak üzere toplum için birçok olanak sağlamaktadır (http://www.zohreana.com/hizmet-binamiz). türkiye üzerinde saymakla tükenmeyecek emekler veren zöhre ana hakkında bunlara rağmen kendisini tam olarak tanımayan veya tanımak istemeyen bazı çevrelerce haksız eleştirilere maruz kalmaktadır.

http://www.zohreana.com/
http://www.zohreanaforum.com/
dahtus arkadaşın bahsettiği kişi Milliyet yazarı ismet Solak'tır. Zöhre Ana ile ilgili kitap yazmış ve Zöhre Ana'da gördüğü kerametleri gözleriyle görüp kitabını oluşturmuştur.
insanları başı açık olarak nefis adı altında değerlendiriseniz, karşınızdaki kişi her gördüğünüz kadına askıntı olduğunuzu zanneder.
Nefis , karşınızdakinin açık olması değil, sizin içinizden geçen psikolojik ruh durumunuzun kötüye gittiğini gösterir.

Çünkü Allah, kadını ve erkeği eşit yaratmıştır, insanın eşi dışındaki herkes de kardeşidir bu gözle bakmak gerekir. en azından Alevi inancı bunu gerektirir. Büyük ululardan Hacı Bektaşi Veli derki: Eline, diline, beline sahip ol. bu kelime HAK evliyasının kelamıdır. Hafife almamak gerekir.

Reenkarnasyon dediğiniz şey, sadece evliyalarda olur. Bir gider bin dönerler. Ölmezler yani. düşününki Hz. Muhammed Mustafa ölmüş olsaydı O'nun ışığı bu dünyada kararmış olsaydı hiç kimse hac denen ziyareti yapmazdı.

din bezirganları, hiç bir kerameti olmadığı halde orda burda dini kullanıp dolaşanlardır. Oysa HAk evliyaları yani Zöhre Ana gibi gelenler, ışık ve kerametleriyle insanları peşinden sürüklerler.
bir kaç gün önce CHPye katılan din bezirganı...
yıllar yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam uğur dündar'ın programında konu yaptığı kişiydi.

bir raslantı sonucu tekrar karşılaştığım konu.

mamak piyade tugayında askerliğini yapan bir tanıdık var, ziyaaretine gideceğim dikimevinden keçikıran dolmuşuna bindim.

bir süre sonra yanına oturduğum kadın elinde telefonla konuşmaya başladı, "enişte çok önemli bir kadınmış, ateşlere giriyor fakat yanmıyormuş, internette bilgileri var bak incele istersen...yok yok enişte gidip bir göreyim dedim bütün gelenler iyi olup öyle gidiyormuş..."

önce rüyasını anlayıyor falan sandım, kahve falları aklıma geldi. öyle değilmiş. mesele daha karmaşıkmış.

sonra tugayın karşısına geldik, son durak olması münaseebtiyle inecektirk, yanımda oturan 30-32 yaşlarındaki iyi giyimli kısa boylu metafizik bayan şöföre "zöhre ana" nerede diye sordu

"tam şurada" diye duvarında kocaman bir atatürk posteri ve hz ali posteri olan binayı işaret etti. onunla birlikte dolmuştan bir kaç ziyaretçi daha aynı istikamete yönelmişti.

sorun neydi, çözüm bulabildiler mi bilmiyorum ancak kompozisyon oldukça ilginç geldi.
güncel Önemli Başlıklar