bugün

Evinde soba yanmadığı için donarak ölen 46 yaşındaki yaşar sevimci'dir. Bakın bu adam sokakta donarak ölmedi. Evinde donarak öldü. Evinde yakacak bir şey olmadığı için donarak öldü.

Yazlık ayrı kışlık ayrı saray yaptırılan ülkede, sadece 500 km yaptığı halde ıskartaya çıkarılan limuzinlerin olduğu ülkede, çay peketlerinden, ayakkabı kutularından bok gibi paralar çıkan ülkede bu vatandaş evinde donarak öldü.

Bu vebal hepimizin elinde. Hepimiz suçluyuz. Bunları vicdan azabı duyun diye özellikle yazıyorum çünkü bu adam bizim yüzümüzden soğukta donarak öldü. Bir çocuğu vardı. O çocuk ahirette hepimizin yakasına yapışıp hesap soracak.

görsel
Milletin parasını çalanlar da donarak tek başına çaresiz bir şekilde ölürler umarım.
Sorarlarsa “ Türkiye uçuyor” dersiniz...
neden bilmem belediyeler bu tip insanlara daha fazla ilgi gösteremiyor.
Her olayda hükümete yüklenmek vicdansızlık öyle mi?

Ben pandemide 2 ay işsiz kaldım. Evime ekmek alacak param yoktu. Her yere yardım başvurusu yaptım. Hepsinden olumsuz yanıt geldi. Şimdi bu adam gidip istese yardım yapılır demişsin ya. Ben istedim kimse bana yardım yapmadı. Ben de kredi kartı borcumu ödeyip evime ekmek alabilmek için nikah yüzüklerimizi sattım.

Şimdi bunu ne kendimi acındırmak ne de provakasyon yapmak için yazıyorum. Bundan da asla utanmıyorum.

Sadece durumu anlayın, o merhamet abidesi kesilen hükümetin aslında ne olduğunu öğrenin diye yazıyorum.

Ayrıca ben yardım edilmiş yoksullar olsun istemiyorum. Yoksulluk bu ülkeden defolsun istiyorum. Bu ülkenin zenginliklerinden her vatandaş faydalansın istiyorum.

görsel

40 yıllık ülkücüyü komünist yaptınız sonunda amk.
Sosyal devlet olmayı öğrenmezsen öyle olur. Toplum bunu hazmetmeyi öğrenmek durumunda kalacaktır. Sosyal yatırım ve yardımlar islam dininin de desteklediği bir şeydir.

Bu insanlar toplumsal bilinçsizlik yüzünden ölüyo, önce bunu tespit etmek lazım.

Bu gidiş tersine çevrilmedikçe bu ölümler bitmez arkadaşlar.

Devletin iyi organize olamadığının kanıtıdır bu. Büyükten küçüğe iyi organize olmuş bir devlette kimse ölmez.
abi nasıl bir soğuk ve yalıtımsızlık var da donarak ölüyor. bakın bunun özel bir sebebi olmalı.

evin buz kesse bile ne bileyim açarsın piknik tüple ısınırsın yoksa elektrik sobası açarsın, hiçbiri mi yok 3 tane beton yorganın altında osuruğunla ısınmaya çalışırsın, donmaktansa bunlardan birini yaparsın; hayatta kalma güdüsü sana hırsızlık bile yaptırır.

bu bana provakatif geliyor, ölen kişi üzüldüm gerçekten ölümün her türlüsü kötü ama sanki yanlı habercilik yapılmış gibi. donan kişinin otopsisi ile her şey belli olur belki doğrudur ama biz çocuklarına bakamadığı için ellerine saç kurutma makinesi tutturup yan odada kendini asan anneyi unutmayalım, eve ekmek götüremediği için kendini yakan babayı unutmayalım.

unutmayın arkadaşlar, unutmayın sakın...

edit : kıç kadar sözlükte ne kadar da political correctness eleman varmış, ölen de kalan da sikinizde değil arkadaşlar. sizin derdiniz sadece yürüttüğünüz sikik siyasi tavra gölge düşmemesi. dünya yansa yine sikinizde olmaz.
reyizimiz efendimiz 2021 yılı için 2 tane saray yabılmasını

irade i emri bil maaruf buyurdular hamdolsun

ossssmanlı geliyeeee

reyiz düşmanlığı yabmayın

sorumlusu dıjjj güşlerdir.

lozanın gizli matteleri de var.
zonguldaklılar %61 ile başkan seçtikleri kişiyi ve partisini sorgulayacaklar. ecevit'in kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. kendi iç çekişmelerinizi bırakıp sahip olduğunuz belediyelerin olmayan icraatlarına bakın.
Kömürün anavatanı olan Zonguldak da olması ayrı bir acı.
her zamanki gibi muhaliflere şahane malzeme olmuş adamdır.

siz de muhalifler gerçekten bir insanın ölümüne üzülüyor sanıyorsunuz değil mi? ülkemizde muhalefet, bir kişi öldüğünde ona üzülmez, onu devlete çakmak için fırsat olarak görür ve bu fırsata sevinir. bu, bugüne kadar hep böyle olmuştur. hatta ölen birileri yoksa bile "birileri öldü" diye yalan üzerinden yaparlar bunu.

çok net hatırlıyorum, gezi eylemleri olduğunda ben de halk tv ekranlarından takip ediyordum olayları. chp'li bir vekil (veya başka bir şey) tv'de "ankara'da bir panzer, aylin isminde bir kızı ezmiş, kız ölmüş" diye iştahlı iştahlı anlatmıştı. böyle bir olay olmamasına rağmen, olmuş gibi yaparak devlete isyana teşvik etmişti.

bir insanın evde donarak ölebileceğine ihtimal vermiyorum. vatandaşa allah rahmet eylesin. "komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir" düsturunca, komşusunun sıkıntısından bihaber olan insan bizden değildir.
Evsizlerin donarak ölmesi dünyanın her yerinde asırlardır olagelen vakalardandır da evde donarak ölme vakası yok.
Yok böyle bir şey...

Yani gerçekten yok böyle bişey.
1 haftadır iş yerinde ısıtma sistemi bozuk, götüm buz tuttu aq. kaldı ki gece böyle bi yerde uyumak zorunda olduğunuzu düşünün. Provakatif haber falan değildir evde bişey yanmayınca yorgana sarılsan da siki tutarsın. 2021 yılındaki haberlere bak aq. Sanırsın ki taş devrinde yaşıyoruz. Devlet sadece almayı biliyor vermeye gelince yok. iban verin de devlete pandemi yardımı yapalım ya mercedeslere yakıt alıp gezsinler.
acı verici olaydır. bazen görüyorum maddi durumu iyi olan insanlar belediyeden kömür yardımı ve erzak yardımı alıyorlar. aslında bu adamı öldüren bu açgözlü insanlar ve buna göz yuman belediye sorumluları.
Fetöcüdür, hdp'lidir, illüminatidir, Klingondur, odur budur.

Mübarek akp hükümetimizi zor durumda bırakmak için kendini dondurmuştur. Öyle kötü fena bir tiptir.

Neyse ki aklına yazarkasa atmak gelmemiş...
Ben daha önce de demiştim yine diyorum "chp nin olduğu yerde ölüm sefalet yokluk vardır" diye.

görsel

Olay zonguldak ereğli de olmuş. Zonguldak ereğli ilçe belediye başkanı chp li halil posbiyik ın kıçında pireler uçuşurken yani.
https://www.cumhuriyet.co...hayatini-kaybetti-1807908

Kemal kılıçdaroğlu sözünü hatırlayalım "bizim olduğumuz yerlerde insanlar yatağa aç girmeyecek". yine kendi kendilerini ele vermiş solçomarlar.

bunlar kömür dağıtan belediyelere laf eden şerefsizler. kömür yardımı alan insanlara kömürcü diye alay eden itler. Timsah gözyaşı yalandan üzülmeler yalan dolan algı fırsatçılık ne varsa mevcut.
Okuduğum her habere inanmamayı öğreneli çok oldu.
bunlar hep zevkten oluyor, aslında ne fakirlik var ne bir şey. ceplerini karıştırın binler çıkar bu kişinin. neymiş gıda fiyatları çok yüksekmiş peh ulan geçen çöpte takım elbise buldum. adamlar çöpe takım elbise atıyor hangi devirde bu oldu.
çok üzülüyorum böyle haberlere gerçekten bu kadar kötü durumdamı bu ülke bir insana yakacak bir kaç parça bir şey veremiyor ne bileyim..
bıraz ınsan olun be kardeşim ölmüş insanların haberlerınde bıle gelıp sıyaset yapıp kendınıze malzeme cıkarıyorsunuz Allah ragmet eğlesın de geç yanı bunu yapmak bu kadarmı zor.
Kötü niyetli olduğundan kendini dondurmuş adam.

Oysa reyizin bedava kömürü vardı ya noldu ona.
Bedava kömür dağıtım işinin belediyelerde olduğunu sanan çomarların havlamasına vesile olan ölümdür. Neymiş, Ereğli belediyesi CHP'liymiş..

Birisi de olay üzerinden siyaset yapmamamızı, Allah rahmet eylesin deyip, geçmemizi buyurmuş. O zaman insan olurmuşuz!

Yok tosunum, o dediğin sözde insanlık bize göre değil. Öylesini biz istemeyiz, senin olsun.

Bir göt yalayıcı olduğun için istiyorsun ki bu ölüm de daha niceleri gibi unutulsun gitsin, kulluk ettiğin yiyicilere bir sıkıntı olmasın.

Len bu ülkede bir yazarkasa şovu üzerinden yılların yılı siyaset yapıldı, ölmüş insanımızın bir kıçı kırık yazarkasa kadar değeri yok mu ki onun üstünden siyaset yapmayalım, başına gelenin hesabını sormayalım?

Hani Dicle'nin kenarında kurdun kaptığı kuzunun hesabı ömer'den sorulurdu?
üzüldüm.
Her olay üzerinden siyaset yapmayı bıraksak biri diyor chp belediyesi varmış biri diyor kömür dagıtmak kaymakamlığın göreviymiş e herkes futbol takımı gibi ideolejilerini partilerini savunuyor bu adamin ölümünden belki 82 milyon sorumlu iktidarı seçen insanlardan belediyeyi seçen insanlara kadar.ve etrafımızdaki yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyişimize kadar.
çok acı, çok üzücü hele bir de evsizleri düşününce iki kere burkuluyor kalbim. mekanı cennet olsun. çocuğu babasının ölümünü bu şekilde hatırlayacak o da ayrı bir acı.

ancak kimse ama hiç kimse türkiye'de devlet anlayışı beklemesin. hırsızlar kazanır, halk ölüme mahkumdur. kimse aksini iddia etmesin. türkiye gün geçtikçe fakirleşen ve daha da fakirleşmeye mahkum bir ülke. çünkü kurumlarını satarak yürüyor üreterek değil.

bugün ecevit döneminde ona yazar kasa fırlattılar diyen yavşaklar gelsinler kaçak saray'ın konumuna bakalım caddede yürüyebilecekler mi? malum kişinin rahatı yerinde olduğu sürece daha çok insan soğuktan donacak, daha çok insan borç yüzünden kendini yakacak.

aklıma şu geleceğe dönüş'teki süper zengin biff'in zaman dilimi geliyor tayyip'i her gördüğümde... emmett brown ve marty yapmıştı belki biz de zamandaki kırılmayı düzeltiriz...

hayaller, hayatlar...
güncel Önemli Başlıklar