bugün

olası bir zombi salgınında hükümetimizin alacağı önlemlerdir.

mezarlık ziyaretleri yasaklanabilir açık ve net.
(bkz: Halka açık alanda ısırana 900 lira para cezası)
Maske-mesafe-hijyen. 2. madde en önemlisi tabii ki.
Çay dağıtırlar oturur içeriz.
sehir ici ucuslara indirim yapip terzileri kapatmak.

boylece indirimli ucar birbirimizi kolay yeriz.
“Bu zombilerin hepsi fetöcü, inlerine gireceğiz, çanlarına ot tıkayacağız, bunların kökünü kazıyacağız vs.” gibi beylik laflar edip Daha zombilerle masaya oturup; ‘olm bizi ısırmayın ne istediniz de vermedik“ diyerek pazarlık yapmaktır. Herkesin bildiği gibi hükümetin en iyi bildiğiNi sandığı şey pazarlık yapmaktır. Yola ilk çıktıklarında fetöyle, ABD’yle, israil’le pazarlık yapıp iktidara oynadılar, işler kötüye gitmeye başlayınca kurtuluşu Kürt seçmende görüp hdp, pkk ile pazarlık yaptılar baktılar o da olmuyor geri vites yapıp milliyetçi seçmene oynayıp MHP ile ittifak yaptılar. Amiyane tabirle bu hükümetin bildim bileli götü başı ayrı oyunuyor arkadaşlar, yarın bir zombi salgını olsa, zombilerle ittifak yapmayacağının garantisini kimse veremez.
pek işe yarayacak tedbirler değildir. zombiler götümüz başımızı ısırırdı, sonra da hastanede kol gibi fatura kitlenirdi. hatta zombi yerine siz suçlu bulunabilirdiniz. zombiye kuyruk sallamış bu derlerdi.
Ne tedbiri kardeşim 5 vakit abdest alıyoruz.
mesafeye dikkat edin. sigara içmek yasak. 18 yaş altı evinde otursun. ( zombiler genç seviyor corona gibi) yaşlılar zombi olsa da anlaşılmaz zaten. ( * ) haftasonları gece 12den sonra dışarı çıkmak yasak. (her ne mantıklaysa)
zombilere sabah 8 ile akşam 4 arası sokağa çıkma yasağı gelir.
AVM ler açık olur sahillerde öpüşmek yasak olur..
salgın yokmuş gibi davranılır.

(bkz: dolar kuruna hiç bakmıyorum)

adım adım gidelim ; salgın haberini enişte whatsapp dan bildirir. halk sokağa davet edilir. sokağa çıkanların 4 de 3 ü zombiler tarafından yenir. ilerleyen zamanlarda zombi salgını bitince o gün kendileri ve aileleri 15000 koruma ile güvende iken meydana çıkarttıkları ve şehit olanların isimleri meydanlara, otogarlara, köprülere falan verilir. sarayın "güvenli" koridorlarından peş peşe açıklamalar yapılmaya başlanır. zombilerin fetöcü olduğu ve kandile hizmet ettiği beyan edilir. salgının çıkış sebebinin kılışdaroğlu ve akşener olduğu açıklanır. sokağa çıkma yasağı ilan edilir ama avm ler açık kalır. işsiz kalanlara aylık 1100 lira nakdi destek adı altında işsizlik fonundan ödeme yapılır. bu arada memleketin 4 de 3 ü zombiler tarafından yenmiştir. bir şekilde es kaza salgın dünya genelinde engellenebilirse bizimki sanki muzaffer bir komutanmış gibi "başkomutan x 2" ünvanı atar kendisine. sonrasında zaten her şey bugünkü gibi olur. ha 83 milyon ha 20 milyon fark etmiyor.
(bkz: eyy zombi sen kimsin ya)
"zombiliğe karşı çok güiçlü bir silahımız var: ısırılmamak" mç koca