bugün

- zina suç olmalıdır! -telekom ünlemi-
- ass.ktir ordan rıfat abi, akşam ruzz gızlarına vururken düşüneceidin onu.
medeni hukuk'a göre, karşı cinsle ilişki kuran evli kişinin yaptığı şey zinadır ve zina kanunen boşanma sebebi, dinen suçtur.

sonuçta allah'ın kelamı mı, toplumun kuralları mı? bence ikisi bir arada. zina ahlak çöküntülerine engel olmak açısından sadece dinen değil, kanunen de suç olmalıdır; boşanma nedeni sayılması yetmez.

kıssadan hisse; katıldığım fikir.
-efendim zevcenüzü bu yezidile zina eylerken yakaladık,atalım mı icerü
+yezidin kellesini tiz vurun,ama fakat lakin kadınımı bana bırakın,benm cezvem neylerse güzel eyler
+ama suc,günah,yassaak
-sucarım sıcına it!bedeli ne ise verürük
+o nası ola ki
-bedelli zina cıktı bilmez müsün
+ne zaman
-simdi ulan ben cıkardım

+nerden geliyosun osman
-hapisten
+boyun devrilsin osman yine zina mı ettin
-kırk yıldır aldatırım böyle zina görmedim
toplum ahlaki degerleri acisindan destekledigim bir tez.
"bir de recm edelim tam olsun." tümcesiyle desteklenebilecek sapkın düşünce.

(bkz: hukuk başlangıcı)
(bkz: hukukun gelişimi)
(bkz: hukuk felsefesi ve sosyolojisi)
(bkz: hukukla ahlakı birbirine karıştırmak)
(bkz: laiklik)
(bkz: din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması)
(bkz: yaşadığı yüzyılı 200 sene geriden takip etmek)
(bkz: asap bozulması)
benim bildiğim zina aralarında evlilik bağı bulunmayan iki kişi arasındaki cinsel ilişkidir. şimdi evli bir insan için zaten boşanma sebebidir bu tamam buna itirazım yok. ama şu var sen aralarında evlilik bağı yok diye bekar iki insanın cinsel ilişkisini suç sayarsan bence bu topluma daha çok zarar verir şöyleki cinsellik bir ihtiyaçtır ve kişi bu ihtiyacını gideremezse farklı yollar deniyebilir. yani sen bir insanın para karşılığı ilişkiye girmesini suç sayarsan belki de ileride o insanın masum birine tecavüz etmesine neden olursun. bir de bu açıdan bakmak gerekir olaya. ama bence asıl tartışılması gereken taraflardan birinin şikayeti ile mi suç sayılacak, üçüncü bir kişinin ihbarı ile mi suç sayılacak yoksa hiç şikayet yokken de devlet kendi mi harekete geçecek?

edit: AeroZeppelin'in uyarısıyla düzeltiyorum. zina evli birinin eşi dışında bir başkasıyla ilişkiye girmesiymiş. o zaman bence de suç olmalıdır. aile toplumun temelidir. ve aileyi oluşturan bireylerin birbirlerine karşı sorumlu olmaları gerekir. evlilik hukuksal bir olaysa, bunu oratadan kaldıracak eylemlerde hukuk tarafından düzenlenmelidir.
bilkent, galatasaray ve marmara üniversiteleri hukuk öğrencilerinin kapak resmine said-i nursi'yi koyarak sunduğu anayasa teklifinde bahsi geçen konulardan biridir.
küçük bir alıntı yapmak gerekirse; "Zinanın serbest olması, reel ve sanal ahlaksızlığın yaygınlaşmasına müsaade edilmesi, özgürlük değil gençlerin yani milletin geleceğinin esaret altına alınmasıdır." cümlesi gösterilebilir. elbette sunumdan aynen alınmış cümledir.
Tuhaf bir önerme. *
kesinlikle katılınası önermedir. devletin tanıdığı resmi nikah ı bırakıp imam nikahlı olarak sevişenlerin yaptığı zina sayılmalı ve gerekli cezalara çarptırılmalılardır.

not: bu ne perhiz değil mi?
çocukla nikah yapmak suç değil ama, dört karı alıp guruba dahil olmak da suç değil.

ben açıkçası para karşılığı seksin işletilmesine karşıyım.

ancak kişiler belli bir yaştan sonra( çocuk değilse yani) cinselliğini doya doya, çatır çatır yaşayabilir.

buna kimse de bir şey diyemez.
sonuna kadar katıldığım, yasaklanmalı ve sevişenler fişlenmeli evet.
Bu başlıkları da mı görektim dedirtmiştir. Seks yapamayan sevgilisi olmayan kıskanç eleman gelmiş burda millete karışıyor. Size ne kardeşim milletin zevkinden.
Katıldığım önerme.
Günah olması yeterli gelmemiştir.
ülkemizde ki müslümanların sadece bel altı düşündüğünü gösterir.
var mı hırsızı asalım diye bir başlık?
din istismarı yapanı linç edelim diye bir konu?
yetim hakkı yiyeni keselim diyen kaç yazar gördünüz?
varsa yoksa, insanlar sevişmesin, götü başı gözükmesin.
ulan bu nasıl bir din ki sevişince elden gidiyor da, çalıp çırpınca yerinde duruyor amk.
Lan sikik sikik konusmayin amk. Sevismek suc olur mu hiç. Bunu soyleyen suzme maldır.
karşılıklı rıza varsa bırakın sevişsin insanlar yoksa tecavüz sayısı artar sokakta dolanamaz hale gelir insanlar..
insanın en tabi isteği olan cinsel ihtiyacın dinsel safsatalar veya aparat olmaktan öteye gitmeyen devletlerden onay almasına gerek yoktur. iki insanın birlikteliğini ayıplatacak tek şey buradaki rızanın tek taraflı olmasıdır. bu da zaten tecavüze karşılık geliyor. onun dışında bu iki kişi birbirini olur görüyorsa o halde seks yapmak gibi en tabi haklarına kimsenin engel olmaya yeltenemez. yeltenirse arada onun da kaynaması olasıdır.