bugün

her fırsatta bjk taraftarının ne kadar centilmen oldugunu, sahada en ufak olayın ve cirkinligin yasanmadıgını soyleyen bjk yonetimine ve yazarlarına kapa olacak durumdur.

ayrıca sunlarıda soylemeden gecemeyecegim, bir fenerbahce taraftarı olarak 3 büyüklerin stadlarına gittim. kesinlikle ve kesinlikle stadlarında olay cıkmayan bir camia oldugunu dusunmuyorum.

(#613792) nolu entry de bişey demek istiyorum,

Eger tigana ya yapılanı yanlış olarak görüyorsan zico ya yapılanıda öyle gormen gerekir. zicoya yapılan icin tiganayı ornek göstermen değil.
gayet net bi şekilde tespit edilmiş vatandaştır, bir daha stada alınmamalıdır.
musa çözen de olmasa bunları göremeyecektik dedirten hadise. yedek külübelerine ve sahaya yakın yerlerde olan bu tür olaylar * futbolda olağan şeylerdir. yani saha kenarındaki hocaya, ısınan oyuncuya, taç atan oyuncuya devamlı sözlü tacizde bulunulur, moral bozmak, deplasmanda olduğunu hissttirmek adınadır bunlar. çirkinlikler yapmadan, kararınca..
bu gibiler sadece sıfat ve forma değiştirip maalesef ki türkiye'NiN HER STADINDA KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIRLAR.
H.ŞAŞ'IN KAFASINA YUMURTA ATAN FENERLiYiM DiYEN BiRi DEĞiL MiYDi.
O YÜZDEN, SAÇMALAMAYI BIRAKMALI HERKES BU BAŞLIK ALTINDA. BU ADAMIN GÖRÜNTÜSÜ VAR, ALMAYACAKSIN BU ADAMI BiR DAHA MAÇA. HATTA LiG TV DE SATMAYACAKSIN, SPOR SAYFASI OLMAYAN GAZETELER OKUMASINA iZiN VERECEKSiN SADECE. ELiNi ETEĞiNi ÇEKMELERiNi SAĞLAYACAKSIN BUNUN GiBiLERiN FUTBOLDAN.
kesinlikle çok büyük bir ayıp yapmış olan taraftardır. fenerbahçe camiasında bir sürü yönetici ve taraftar* bu tükürüğü hak etmektedirler ama onlara bile bu yapılmamalıdır. aynı aykut kocaman gibi fenerbahçe camiasına insanlık olarak yakışmayan, hocalık olarak yakışan, zico'ya tükürmek kabul edilebilir bir davranış değildir.
keşke yapmasaydı dediğim adamdır. her zaman efendi duruşuyla ön plana çıkan beşiktaş taraftarına yakışmayan eylemdir. zira biz ezik değiliz. yenilince futbolcumuzu dövmüyoruz, rakip takımın oyuncusunu garajda dövmüyoruz, karşı takım teknik direktörüne çakmak atmıyoruz. yakışmadı büyük beşiktaş taraftarı. yakışmadı.
ismini vermek istemeyen insanlar gibidir, ama yüzünü saklamaktan çekinmez hak edene hakkını vermiş taraftardır...

beşiktaşlılık duruşuna hiç bir şekilde zarar vermeyecek eylemdir...

öyle bi tükmükle duruşlar değişseydi, febe'nin tavernalarda dansöz olarak oynaması gerekirdi, kaypak, çirkef, utanmaz, seviyesiz ve ahlaksız yöneticilerine bakmadan beşiktaş'a bok atıyorlar ya büyük abdestimi yaptığım yerle gülüyorum bunlara...

böyle ağlayacaktınız madem kapalının çatısındaki emzikleri niye almadınız lan!
sezon başından bu yana fb taraftarının isteyip de yapamadığını kablo kesmeye gerek duymadan kameralar önünde alenen gerçekleştirmiş taraftardır.*
bir kişiden camia genellemesine gidilmemesi gerektiğini gösteren kişi. bir kişinin hareketinden beşiktaşlılık duruşunu genelleyip 'aha beşiktaşlılık duruşu bu' diye ortaya atlamamak gerek. aynen tüm fener taraftarlarına 'kendi futbolcusuna dayak atan taraftarlar' genellemesi yapamayacağımız, aurelio yüzünden tüm fener futbolcularını 'pusuya yatıp arkadan saldıran' takım olarak tanımlayamayacağımız gibi, tüm galatasaray taraftarını ingiliz katili olarak etiketleyemeyeceğimiz gibi..

ben 3 yaşımdan beri beşiktaşlıyım ve bu eylemi tasvip etmediğim gibi, saçma sapan genellemelerle tarihten gelen beşiktaşlılık duruşunun bu adam yüzünden sakız edilmesini de tasvip etmiyorum.
bazı cimnastikçilerin bu kara lekeyi meşrulaştırmak için, abidik kubidik örneklemeler yapmalarına sebebiyet veren hadisedir, "ulan madem o kadar dertlisin, git o başlıkların altına gir entrylerini, burada kimse o olayları savunmuyor ki, yok ben ağlamaya devam edicem diyosan, ona da tamam, üzülme emzik var" demek istiyorum ama diyemiyorum, neden ? çünkü formata aykırı...
ben sana lebron james olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.
beşiktaşlı duruşu dedikleri naneyi tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren, insan bile denemeyecek kalitedeki "insanımsı"...
en asil duygunun içine etmiş ottur...

beşiktaşlı birine yakışmaz zira bu tür bir hareket...
kendisi insan değil hayvandır.
(bkz: lama)
umuyoruz ki tükürük balgam kıvamında değildir.
bronşite yakalanmış olmasına rağmen maça gelen beşiktaş taraftarıdır... *

maç öncesi 10 luk selpak paketiyle stada geldiği için, güvenlik görevlileri adamcağızın selpaklarını almışlar ve bu zavallı taraftarı peçetesiz bırakmışlardır.

adamın kombinesi yedek kulubesinin tam önünde olduğundan sık sık kulübe çevresine ciğerlerinde biriken balgamı fırlatmak zorunda kalmış. fakat sahadaki kötü oyun adamın canını sıktığı için; bu tükürme işini bir oyun haline getirmiş ve fenerbahçelilerin kafalarına kondurmaya çalışmıştır. işte kameralar tam da zico'nun kafasının üzerine giden bu yeşilimsi tükmüğün çıkış anını mükemmel tespit etmişlerdir. *

(bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
bir de ergün pembe'ye nah çeken bir taraftar vardı vakti zamanında ama konumuz bu değil sanırım...
iyi bir isabetçidir.
2000 - 2001 sezonunda, fenerbahçe galatasaray maçında, maç öncesinde galatasaray teknik direktörü mircea lucescu' nun kafasına cep telefonu fırlatan zihniyetle aynı zihniyettir. o günkü saygısız insanlar nasıl tüm fenerbahçe camiası olarak gösterilemezse, zico' nun kafasına tüküren beşiktaş taraftarları da tüm beşiktaş camiası olarak gösterilemez.
kadıkoy de tigana nın kafasına çakmak atan zihniyetle aynı zihniyette olan taraftardır.
5 mayıs 2007 beşiktaş fenerbahçe maçının sonlarına doğru ekranlarda görülen taraftardır...

kim bilir kaçıncı denemesidir, o tükürüğü türkiye'ye gelen en efendi teknik adamlardan bir olan zico'ya ulaştırmak için, kim bilir ne kadar çaba sarfetmiştir...

(bkz: ağzıyla burnunun yer değiştirmesi gereken insan tipi)
güncel Önemli Başlıklar