bugün

yazdığı kitapla türkiye çapında sorduğu kitap özetleyici sorularıylada u.ü iibfde nam salmış prof.
sınawlarda köksöktüren,tahtaya yazdıklarını kendisi bile okuyamayan kimlik
iktisada giriş kitabında zaten bilinen şeyleri yeniden anlatmış olsa da, kitap içeriği, layoutu ve yalın diliyle kendine hayran bırakan,keşke dersime girseydi dedirten iktisatçı prof
yazdığı kitabı itici olan kimse
11.baskıya ulaşan kitabını elinden düsürmeyen sürekli kitabını öven dersine girmeyip kitabını okuyarak dersinden gecilebilecek bir hoca.Aslen antepli olup,ankara üniversitesi mezunudur.
dersine 9. 10. baskılarla gelinmesi durumunda neden 11. baskıyı almıyorunuz diyen,
nekadar çalışırsanız çalışın genede 40 ın üstünde not alamadığınınız ki notlarının büyük çoğunluğunun 01, 11, 17 gibi akıl almaz rakamlardan oluşan iktisat hocasıdır.
sınav esnasında -ki sınav kağıdının üzerine de not düşmüş olmasına rağmen- "cevaplar kısa olmasın, ayrıntı istiyorum, uzun yazın" diyen bir hocamızdı muhterem. tez hazırlama teknikleri gibi de bir kitabı var. o teknikler yüzünden tezim üzerinde epey ayrıntılı çalışmam ve kendisini sık sık anmam icap etti. saygıyla anıyorum.
vakt-i zamanında, vizeden 87 alıp, finalden de 07 almak suretiyle ff ile kaldığım iktisata giriş 1 dersinin hocasıdır.

(bkz: hey gidi günler hey)

dersleri sıkıcıdır, kitaptaki şekillerin aynısını tahtaya çizer ve anlatır, dersine devamlı olunmasa bile, sadece kitabı okunarak verdiği dersten geçilebilir.
uü iibf de dersinden geçemeyen adamları üst üste yığsa kule yapacak hoca.. 03, 07, 14, 22 gibi acayip notlar sevmeyi pek sever.. her allahın günü hayır duası alır öğrencilerinden.. kendisini tanırım ederim..

(bkz: bu okul bitmez)
marmara üniversitesi hukuk fakültesi'nde 1. sınıfta görülen iktisada giriş dersinin kitabının yazarı.

söz konusu derse iki hoca girer, bu yazarın kitabı kadar anlaşılır anlatamaz. iktisat dersinden geçebilmemi bu kitaba borçluyum.*
kim ne derse desin severek ve beğenerek, zevkle okuduğum, çalıştığım, kolaylıkla anladığım kitabı için kendisine müteşekkir olduğum, saygıyla ellerinden öpmek istediğim profösör, doktor kişi.
elleri öpülesi.. süper ders verir.. öyle süperdir ki bir alan bir daha alır.. müptelası olur o derece.. *

(bkz: gel sen ne çektiğimi bir de bana sor)
dorduncu sinif oldum ama hala zeynel dinlerin dersi olan iktisada giriş kod adli iskenceyi cekiyorum. * iktisat bende fetişleşti zira...
verdiği iktisada giriş dersini 5 kere alıp da geçemeyen adam tanırım efenim.(1. sınıf, 1. sınıf yaz okulu, 2. sınıf, 2. sınıf yaz okulu, 3. sınıf)

tanım:sınav yapar, not vermez.
gaziantep doğumlu olan ve halen uludağ üniversitesinde öğrenim görevlisi olan kişi.
en anlaşılır mikro kitabının sahibidir. şeker gibi de adamdır kendisi. hüseyin şahin veya ibrahim kanyılmaz'dansa her türlü tercih edilir. şlotzki metodu ilen hiksci yaklaşımı pek sever azcık tüyo vereyim. bir de neydi, heh.. ders derste öğrenilir sakın dersi ekip çimlere yayılmayın, cafe campüste muhabbet olayına girmeyin, kantinde çay sigara yapmayın.. ben hiçbirini yapmadım bunların aman diyim.
KPSS sınavına girecek kişilerin mikro ekonomi dalında okumaları gereken tek kitabın yazarı.
Türkiye'de kitabı en çok satan iktisatçı zeynel anlatır öğrenciler dinler ama dinleyenler karlı çıkar.
''ne Pa dinler ne de Pb dinler tek umudum zeynel dinler''dedim o da dinlemedi''
bugünkü sınavdan çıkınca takıldı dilime yakındır slogan olur *

edit:dinlemedi kısmı dinledi oldu
Her ne kadar kitabı aptallar için mikro iktisat diye bilinse de kendisinden ders alınmaması gereken hoca.. yeter be emekli ol artık diyesim geliyor . mikrodan beni ve bir çoklarını süründürmüştür .
sahip olduğum iktisat bilgilerinin temelini atan adam.
(bkz: mehmet okur zeynel dinler)
sınavlardaki soruların altına dr. dinler olarak adını yazan, mikro iktisat kitabı şaheser derecede öğretici olan ama sırf dr. dinler tribi yüzünden öğrencileri verem edip ciğerlerini dinlemek gibi bir saplantısı olduğuna inandığım uü iibf ciğer profesörü.
yedi düvele nam salmış iktisat hocası.. iktisat bolumunde okumayan birine yapılabilecek en buyuk yardımdır senin kitabın.. *
öğrencinin hakkını yemeyen,bazen derslerde soruları bile söyleyen ama bu bile öğrencilerine yetmeyen,son derece anlaşılır kitaba sahip olan ve alanında ün salmış bence uludağ iibf nin en kaliteli hocalarının başında gelen fakat dip notu bile sorma ihtimali olan,karakterli bilgili bi hocamızdır.
kendisi kpss üzerine metin özdemirle birlikte yeni bir kitap çıkarmıştır.