bugün

doktorumun tavsiyesiyle kullanmaya başladığım iyi mi kötü mü olduğunu anlayamadığım akne tedavisinde kullanılan bir ilaç.roaccutane adlı efsaneleşmiş bir ilaçla aynı etken maddelere sahip ilaçdır. etkileri de benzeşir. dudak kuruması ve yorgunluk şu an benim üzerimde görülen etkileridir.tedavinin ilk aylarında sivilceleri arttırarak suratınızda ki tüm yağları dışarı atar. bu nedenle ilk aylar yanıltıcı olabilen ilaç. kiloya göre farklı dozlarda kullanılır.
kardeşimin 7 aydır kullanmakta olduğu ve yüzündeki akne nevinden cerahat yuvalarını tarumar etmiş bulunan ecza. kaymak gibi oldu vallahi.

yalnız ilk başlarda bu cerahat yuvalarını harice fena çıkartıp moral bozuyor. bir de dudak cenahını fena kurutuyor ki bepanten merhemle sürekli nemlendirmeniz icab ediyor.
bu ilaci ergenligimden kalma hafif puturlerim icin kullanmaya basladim. doktor dedi ki - istersen kullan sonucta kac yasina gelmissin, evde kalma ihtimalin var -. !! sen ne diyosun be yelloz - diyemedim tabi, - sevgilim var raahat ol kanka da diyemedim. sustum oyle icime attim resmen. seni yasli , menapozlu cildiyeci. ehe. neyse.
ama taktim bi kere bebek gibi olucak cildim. kafalara bak ,bir tane puruze dayanamiyorum.
o gune kadar da sirtimda, omuzlarimda sivilce olmadi. o anlamda o konuda cahilim zaten.
neyse ben ilaci kullanmaya basladim, en dusuk dozda gunde bir kere,
5. gunun safaginda aynaya bi baktim! yemin ederim omuzlarimda binlerce gandalf var!
olmayan sivilcelerimi gecirmek icin sivilce cikartan ilaca degil
kendi obsesyonlarima kiziyorum. ben senin yapacagin kompulsuyonu seveyim matilde.
ayrica ne kuruma, ne dudak catlamasi var. benim bunyem marsli,
beni dinledigin icin tesekkurler sozluk.