bugün

en azından kötü gün parasına asla dokunmayan, tasarruflu, planlı programlı, ani ve manyakça harcamalardan uzak duran, borç isteyince vermeyen, bir şey ısmarlamayan, soğukkanlı, robotumsu arkadaş.
ekonomi yapmayı muhtemelen ailede babadan değil de anneden öğrenmiş arkadaştır.
(bkz: dar kot pantolon)

görsel
yalanı da parası gibi bol arkadaştır.
cimri ibne.
beleşçi arkadaştır.
otlakçıdır. ondan bundan geçinir. "bir sigaran var mı" mottosudur.
başkalarından otlanan arkadaştır. cebinde 5 lira da olsa o hep oradadır asla yeri değişmez. 10 da olmaz 0 da, o 5 liradır.
etliye sütlüye karışmayan arkadaştır. lükse kaçmaz.
Her zaman mutlu ve hayat doludur. Herkese bir şeyler ısmarlar ve parasız kalmaz. ironik insanlardır.
sahtekarlığın ama bir o kadar da umudun simgesidir.
olmayan bitmez rahat insandır .
maneviyatta gönlü zengin değildir, fakat maddi olarak gayet zengindir.
her zaman örnek almak istediğim insandır. iş uygulamaya gelince sonucum değişmez.
Bu aslında çok ilginç bir durum. Biraz mantıklı düşününce banada hak vereceksiniz. Çünkü bu tür insanların gönlü oldukça zengindir. Cebinde son kuruşuda kalsa onu hiç düşünmeden tereddütsüz size verebilir. Zaten böylelerini de Allah parasız bırakmaz. O verdiği paranın karşılığını Allahtan fazlasıyla alacaktır. Bana göre asıl dost bunlardır.
(bkz: lombak) bu kadar bütçesini dengeleyebilen bir adam görmedim ben.
(bkz: şalvarbank)
akıllı ve parayı nerede kullanacağını iyi bilen adamdır kendileri. *
Parasini düzgün harcayan arkadastir.
baya bi yerden burs hüpletiyo olabilmesi muhtemeldir.
kızdır. sonuçta hiç hesap ödemezler.
o adam benim aslında. zengin miyim hayır fakir miyim hayır. arkadaş ortamında parası olmayana destek çıkarım yada parasızlıktan bişey alamadığım çok nadiren olur. hem öyle otlak çeken parazit tiplerden de değilim. tabi istediğimde her arkadaşım para verir. kendime bir daha baktım da ben neymişim be. *
idareli kullandığınıdan parası bitmeyen arkadaştır.
o ben olabilirim aslında. gereksiz yerlere para savurmazsanız, bir de iddia bayisinden çıkmazsanız siz de olabilirsiniz bu kişi.
cebinde akrep olduğunu tahmin etmemek hiçte güç değil.
güncel Önemli Başlıklar