bugün

bunlarla karın mı doyar lan?
görsel

zengin usulü sofradır.
ballı kavurmalı olur.
kesinlikle kavurma sucuk falan vardır. yoksa ben ona zengin kahvaltısı demem. portakal suyunu anam da sıkıyodu.
Zenginler pek kahvaltı yapmıyorlar gözlemlediğim kadarıyla. Hatta yemek olayında çok mütevazı oluyorlar. Esas yemek işini ziyafet düzeyine çıkaran orta sınıftır.
Sadece 1 fırt çekilip gerisi öylece bırakılacak portakal suyu ile meşhurdur.
Ailecek Her sabah yaptığımızdır. Bir kuş sütü eksiktir. Kahvaltı önemlidir.
En az 4 çeşit peynir barındırır.
karnın aç değilse bir hiçtir.

açıkmak nimettir.
Sofrada abuk sabuk her konunun konuşulduğu, aile bireylerinin boğazına dizilen lokmalar ve yarım kalmış portakal suyuyla lönk diye bitiveren bir garip sofralardır.

Oysa bizlerde öyle mi?
Ohoooooo... Tabağa tepeleme doldurulmuş, sıcacık kabarmış pişiler, anne kişisinin çeşit çeşit reçelleri, saatlerce uğraştığı kahvaltı sosları, memleketten gelen mis gibi peynir, sarısı bozulmadan pişirilmiş sahanda yumurta, o yumurtanin taze ve çıtir ekmekle patlatılışı...
Tuzu uzatır mısın, annneeee ufffssss ne güzel olmuş nidaları, çay istiyorummmm diye mızmızlanmalar...
iyi ki fakiriz lan, bak mutlu oluverdim birden... Eheheheh..
zengin kahvaltısının standardını portakal suyu zannedenler var.
Olum portakalın kilo kaç para dingil? Adamların kahvaltıda yedikleri et, süt ve bitkilerden elde edilen ürünleri bir görseniz aklınız durur götünüz tavana vurur amk. Portakalmış yarraam.
jambon ve peynir tabagi.
kimse de demez ki su jambonu peynirle beraber ekmege dürüp yiyeyim.
kahveyle yapılandır. öğk.
Akçaağaç şuruplu pankek
Heidi'nin gezdiği dağların havasında 453 gün bekletilmiş jamon iberiko.
Zeytin ve ezine peynir varsa bence yeterlidir.

Zeytin zaten tüm besinlerin şahıdır.
Pastırmalı yumurta ve pahalı kahveler.
portakal suyu olmazsa olmaz gibi her zengin kahvaltısında bu gösteriliyor. birde kahve içilmesi ha o bence ayılmak için felandır. salamı unutmuştum az daha. birde arkada çalan yabancı müzik.