bugün

önce yanındaki adama bakması gereken kaynana adayıdır. ''ben ettim sen etme'' kafalarında gezer.

şayet; benim eşim, benim kızıma zengin birisini bul dese, boşarım o kadını. ince düşünmek gerekir.
default kaynanadır.
öyle bir kayınvalide biliyorum. dini, imanı para olmuş, hırsından kızlarını iyi bölümleri kazanamadıkları için özel okullarda iyi bölümlere gönderip kızlarını okutmuştur. oralardan da zengin damat bulma kaygısıyla kızlarını para ve belki de erkek arkadaş edinme noktasında kısıtlamamış, kızlarının güzel, çeşit çeşit giyinip pahalı mekanlarda takılmalarını sağlamıştır. ve muhtemelen de elinde avuçlarında ne varsa harcayıp ayda ellerine geçen paraları kızlarına yatırım olarak kullanmıştır.

allah kimseye böyle hırs da kaynana da vermesin. ciddi manada kaknem bir kadın, ona damat olacağa ve olanlara kolay gelsin.
günümüz de bu modellere sıklıkla rastlanır. onlarda bir yerde haklı kızları rahat etsin yoksulluk, geçim derdi çekmesin istiyorlar. ama gönülde ferman dinlemiyor ki.
beni bir rahat bırakmayan insan modelidir, biri de cüzdan zenginliğimden gözünü gönül zenginliğime çevirse dikse alıcam kızını dünyanın en mesut insanı yapıcam ama nerde.
(bkz: ben pempe)
güncel Önemli Başlıklar